پروتز سینه منتور چیست؟

پروتز سینه منتور محصول یکی از شرکت های معتبر آمریکایی و یکی از برندهای معتبر پروتز است برای افزایش حجم سینه بانوان داخل سینه گذاشته می شود.

موارد استفاده از عمل

افتادگی و شل شدن سینه، مواردی که در اثر جراحی بخشی از سینه برداشته شده است.

مزایای عمل

 • زیبایی و جوانسازی سینه
 • لیفت سینه

عوارض احتمالی عمل

کبودی، ورم، درد

انواع پروتز سینه منتور کدام اند؟

 • پروتز سالین یا آب نمکی
 • پروتز سیلیکونی یا ژلی

بهترین سایز پروتز منتور کدام است؟

سایز پروتز با توجه به سایز سینه، آناتومی بدن بیمار و اصول زیبایی شناختی برای هر فرد انتخاب می شود.

شکل پروتز سینه منتور کدام است؟

 • پروتز سینه گرد منتور
 • پروتز سینه قطره اشکی منتور

هزینه جراحی پروتز سینه منتور چقدر است؟

هزینه جراحی پروتز سینه منتور بر اساس مواردی مثل هزینه آزمایش ها و دارو، موقعیت جغرافیایی کلینیک، دستمزد پزشک، تجهیزات پزشکی و … تعیین می شود.

سن مناسب یا توصیه شده

17 سال به بعد

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله. بیهوشی عمومی

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

با توجه به وضعیت بیمار 1 شب

مدت زمان عمل

45 دقیقه تا 1 ساعت

احتمال موفقیت

بسیار زیاد

مدت دوران نقاهت

حدود 1 ماه

خانم ها با افزایش سن، سپری کردن دوره بارداری و شیردهی و به دلایل متعدد دیگر ممکن است پس از مدتی با افتادگی سینه مواجه شوند و از این بابت احساس ناراحتی کنند. افتادگی و شل شدن سینه به دلیل تاثیر منفی بر تناسب اندام ممکن است هر خانمی را برای جراحی پروتز سینه ترغیب کند اما سوالی که برای اکثر متقاضیان جراحی پروتز سینه مطرح می شود این است که کدام نوع از پروتزهای موجود در بازار می تواند برای سال های طولانی دوام داشته باشد طوری که بتوانند با آرامش خاطر در مورد کیفیت و ایمن بودن پروتز از آن استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم به معرفی پروتز سینه منتور که به عنوان یکی از انواع معتبر پروتز در جراحی های متعدد مورد استفاده قرار گرفته است؛ بپردازیم پس لطفأ با ما همراه باشید.

 

پروتز سینه منتور

آنچه می خوانید

پروتز سینه منتور چیست ؟

پروتز سینه منتور یکی از برندهای معتبر پروتز است که از سوی پزشک جراح برای افزایش حجم سینه بانوان داخل سینه گذاشته می شود. این نوع پروتز محصول یکی از شرکت های معتبر آمریکایی است که با توجه به آناتومی بدن بانوان و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تولید شده است. اکثر افرادی که از این مدل پروتز استفاده کرده اند از نتیجه جراحی رضایت داشته اند به همین دلیل پروتز منتور یکی از پروتزهای مورد تایید پزشکان است.

انواع پروتز سینه منتور

در حال حاضر پروتز منتور در 2 نوع مختلف در بازار ارائه شده است:

 

 • پروتز سالین یا آب نمکی
 • پروتز سیلیکونی یا ژلی

جداره پروتز سالین و سیلیکونی هر دو از جنس سیلیکون است اما مواد به کار رفته در آن ها متفاوت است. پروتز سالین بعد از قرار گرفتن در سینه با استفاده از محلول آب و نمک پر می شود. زمانی که لوله پر کننده پروتز سینه جدا شود پروتز به طور اتوماتیک بسته می شود. ممکن است از پروتزی استفاده شود که قبلأ داخل آن محلول آب و نمک قرار گرفته است. داخل پروتزهای سیلیکونی با موادی شبیه به ژل پر شده است.

هر 2 نوع پروتز منتور دارای ضمانت هستند یعنی طی 10 سال پس از قرار گرفتن آن در سینه در صورت وجود ایراد در پروتز به طور رایگان تعویض می شود.

پروتزهای منتور

مزایای پروتزهای منتور

پروتز سینه و هر آنچه که باید بدانید

ویژگی های پروتز منتور از نوع سیلیکونی

مزایای پروتز سینه سلیکونی

ویژگی های پروتز منتور از نوع سالین

عوارض پروتز منتور

برای اطمینان از سالم بودن پروتز توصیه می شود در بازه های زمانی 2 ساله برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. اگر جنس پروتز مرغوب باشد و از سوی پزشک متبحر داخل سینه قرار گرفته باشد با عوارض مذکور مواجه نخواهید شد.

برای کسب اطلاع بیشتر به این سایت مراجعه کنید.

پروتز منتور

محل قرار گرفتن پروتز منتور در سینه

پزشک با توجه به بافت سینه بیمار محل قرار گیری پروتز منتور را مشخص می کند اما به طور کلی، پروتز روی عضله، زیر عضله یا از زیر بغل داخل سینه قرار می گیرد. بهترین محل برای وارد کردن پروتز منتور، چین زیر سینه است که نیاز به برش کم تری دارد و جای برش نیز مخفی می ماند.

بهترین سایز پروتز منتور

انتخاب بهترین سایز پروتز منتور امری نسبی است و پزشک با توجه به مواردی مانند سایز سینه، آناتومی بدن بیمار و اصول زیبایی شناختی آن را مشخص می کند. به طور مثال برای فردی که اندام ظریف و شانه باریک دارد از پروتز بزرگ استفاده نمی شود. در واقع سایز پروتز باید با اندام و جثه فرد تناسب داشته باشد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

شکل پروتز سینه منتور

 • پروتز سینه گرد منتور

در پروتز سینه گرد نوعی ژل منسجم استفاده می شود به همین دلیل ظاهر آن به بافت سینه شباهت زیادی دارد

 • پروتز سینه قطره اشکی منتور

ژل به کار رفته در پروتز سینه قره اشکی منتور، انسجام پروتز را برای مدت طولانی حفظ می کند. از این نوع پروتز بیشتر برای افرادی استفاده می شود که در طی جراحی و برداشتن بخشی از سینه برای ترمیم شکل ظاهری سینه اقدام  کرده اند.

 • بهترین پزشک برای قرار دادن پروتز منتور در سینه

جراحی پروتز سینه یکی از جراحی های زیبایی پرطرفدار و متداول است که اکثر بانوان وقتی با افتادگی سینه مواجه می شوند برای زیبایی و جوانسازی سینه ها به پزشک مراجعه می کنند و متأسفانه به دلیل تبلیغاتی که از سوی برخی افراد فریبکار انجام می شود بعضی از بانوان در دام آن ها گرفتار می شوند. ممکن است به دلایل مربوط به هزینه جراحی یا غیره به افراد فاقد تخصص مراجعه کنند. گزارش ها حاکی از این است که جراحی های ناموفق پروتز سینه برای بانوان مشکلات عدیده ای را از لحاظ سلامت و زیبایی ایجاد کرده است. به همین دلیل توصیه می شود اگر تصمیم به جراحی پروتز سینه دارید در گام اول بهترین پزشک را انتخاب کنید. موارد زیر راهنمای مناسبی برای انتخاب شما هستند:

جلسه مشاوره برای استفاده از پروتز منتور

جلسه مشاوره حضوری با پزشک ملاقات بسیار مهمی است که در آن پزشک با معاینه بیمار بهترین ساز پروتز منتور را تجویز می کند همچنین وضعیت عمومی بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این جلسه، پزشک سایز قفسه سینه بیمار را محاسبه می کند. اگر سینه ها متقارن نباشند از دوربین های سه بعدی برای تعیین سایز دقیق پروتز استفاده می شود. طول بدن بیمار و اصول زیبایی شناختی نیز مورد توجه پزشک جراح قرار می گیرد. در جلسه مشاوره هر سوالی در مورد پروتز منتور دارید از پزشک بپرسید تا در روز جراحی با آرامش خاطر در بیمارستان یا کلینیک حضور پیدا کنید.

ماندگاری پروتز سینه منتور

افرادی که اقدام به جراحی پروتز سینه می کنند به دنبال راهکاری برای افزایش عمر پروتز هستند. برای ماندگاری پروتز سینه راهکارهای زیر از سوی پزشکان ارائه شده است:

آیا امکان پاره شدن پروتز سینه وجود دارد؟

تعویض پروتز سینه منتور

در مورد تعویض پروتز سینه سوالات زیادی مطرح می شود. لازم است بدانید که نسل پروتزهای سینه در حال نغییر هستند و با ارتقاء تکنولوژی، مدل های جدید و با کیفیت تر پروتز سینه روانه بازار می شوند و برای پروتزهای سینه هیچ تاریخ انقضایی ارائه نشده است یعنی زمانی که برای جراحی پروتز سینه مراجعه می کنید پزشک هیچ توصیه ای برای تعویض پروتز ظرف مدت معین نخواهد داشت. اما بعد از 10 سال برای بررسی سالم بودن پروتز به پزشک مراجعه کنید زیرا با گذشت 10 سال از قرار گرفتن پروتز منتور در سینه ممکن است پروتز خود به خود پاره شده باشد.

به طور کلی زمان تعویض پروتز در افراد متفاوت است برای مثال ممکن است خانمی بعد از 7 سال نیاز به تعویض پروتز منتور داشته باشد و دیگری با گذشت 20 سال بی نیاز از تعویض پروتز باشد.

چه اشخاصی کاندید مناسب برای پروتز منتور هستند؟

پروتز سینه

سن مناسب برای استفاده از پروتز منتور

سن مناسب برای استفاده از پروتز منتور در هر فرد با توجه به شرایط جسمانی او مشخص می شود اما به طور کلی استفاده از پروتز از 17 سالگی به بعد وجود دارد.  

محل قرار دادن پروتز منتور در سینه

 • بیهوشی

در مرحله اول بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.

 • ایجاد برش

در این مرحله پزشک جراح برش هایی در ناحیه زیر بغل، اطراف هاله سینه یا چین زیر سینه ایجاد می کند. نوع برش با توجه به استحکام بافت سینه و نوع سینه ایجاد می شود. سپس پروتز منتور از بالا یا پایین دیواره قفسه سینه وارد سینه می شود. اگر پروتز زیر ماهیچه سینه قرار بگیرد درد و دوره نقاهت بیشتر از سایر روش های جراحی است اما اگر پزشک پروتز را بالای ماهیچه سینه یا پکتورال  قرار بدهد درد کم تر و دوره نقاهت نیز کوتاه تر است.

 • بخیه زدن

در پایان محل جراحی بخیه می شود و لوله ای به نام درن برای جمع کردن خونابه و مایع جمع شده در محل جراحی قرار می گیرد.

نکات مراقبتی از پروتز منتور پس از جراحی

بهترین سایز پروتز سینه چیست؟

دوره نقاهت جراحی پروتز سینه منتور

دوره نقاهت از روز پس از جراحی شروع می شود و تا زمانی که بتوانید فعالیت روزمره خود را انجام بدهید ادامه پیدا می کند. 

روز اول پس از جراحی

روز اول پس از جراحی در منزل استراحت کامل داشته باشید تا اثر داروهای بیهوشی از بین برود.

2 هفته پس از جراحی

در این مدت در منزل استراحت کنید و از مرخصی استعلاجی استفاده کنید. لازم است در این مدت برای کشیدن بخیه ها به مطب پزشک مراجعه کنید.

6 ماه پس از جراحی

در این مدت به تدریج ورم و کبودی محل جراحی از بین می رود و فرم سینه ها مشخص می شود.

تاثیر ارتفاع بر پروتز سینه منتور

پروتز سینه در ارتفاع و با افزایش فشار هوا هیچ آسیبی نمی بیند. حتی افراد می توانند با پروتز سینه در عمق آب که فشار هوا در آن زیاد است غواصی انجام بدهند.

هزینه جراحی پروتز سینه منتور

پروتز سینه منتور به دلیل کیفیت بالا در مقایسه با سایر انواع پروتز هزینه بیشتری دارد و هزینه جراحی نیز با توجه به موارد زیر مشخص می شود:

جراحی پروتز سینه منتور جزء جراحی های زیبایی است به همین دلیل تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

جمع بندی

با توجه به حساس بودن بافت سینه استفاده از پروتز منتور که یکی از برندهای معتبر جهانی است توصیه می شود. امروزه تقریبأ از پزوتز سالین استفاده نمی شود و پروتز سیلیکونی به دلیل کیفیت بالا و رعایت استانداردهای بهداشت و درمان در تولید آن در بازار ایران مورد استفاده قرار می گیرد. با رعایت نکات مراقبتی مربوط به قبل و بعد از جراحی پروتز منتور و سپردن جراحی به پزشک کاردان بهترین نتیجه را دریافت کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

در روش تزریق چربی، پزشک با برداشتن چربی از سایر نقاط بدن، آن را به سینه برای حجیم تر شدن آن تزریق می کند. این روش کم تهاجمی است و دوره نقاهت آن نیز بسیار کوتاه تر از جراحی پروتز است. از جراحی پروتز سینه منتور زمانی استفاده می شود که شخص قصد دارد سینه ها حجم زیاد پیدا کنند اما در روش تزریق چربی، سایز سینه تغییر چندانی نمی کند.

خیر باعث بروز سرطان در سینه نمی شود و حتی برخی از پزشکان معتقدند به دلیل کم شدن جریان خون، احتمال بروز سرطان با قرارگیری پروتز در سینه کم‌تر می‌شود و وجود پروتز تشخیص سرطان را با تاخیر مواجه نمی‌کند زیرا با وجود دستگاه‌های جدید ماموگرافی و روش‌های مدرن تشخیص سرطان، هرگونه مشکل در بافت سینه را به سرعت می توان تشخیص داد.

برای قرار دادن پروتز قطره اشکی در سینه نیاز به برش بیشتری هست و اگر در سینه بچرخد نیاز به جراحی مجدد برای ترمیم دارد اما پروتز گرد در صورت چرخش در سینه مشکلی ایجاد نمی‌کند. به علاوه پروتز گرد نیاز به برش زیادی ندارد اما ظاهر پروتز قطره اشکی طبیعی تر است. افرادی که تمایل به سینه بزرگ‌تر از حد طبیعی دارند؛ پروتز گرد و افرادی که شکل طبیعی سینه را ترجیح می‌دهند پروتز قطره اشکی را انتخاب می کنند.

خیر زیرا در زمان جراحی، سینه طوری برش داده می شود که به غدد شیردهی آسیبی وارد نشود.

ممکن است با توجه به شرایط عمومی بیمار، پزشک 1 شب بستری در مرکز درمانی را تجویز کند.