اقدامات مورد نیاز قبل از لیپوماتیک غبغب کدام اند؟

 • پرهیز از مصرف دخانیات
 • پرهیز از مصرف مشروبات الکلی
 • انجام فعالیت‌ های مورد علاقه در روز قبل از عمل به منظور ترشح و افزایش سطح دوپامین در بدن
 • استراحت کافی در شب قبل از عمل
 • پرهیز از خوردن غذاهای سنگین در شب قبل از عمل

این عمل برای چه افرادی مناسب است؟

برای هر فردی که بالای 18 سال داشته و بیماری زمینه ‌ای نداشته باشد.

ماندگاری لیپوماتیک غبغب چقدر است ؟

در صورت رعایت رژیم غذایی اصولی، برنامه ورزشی منظم و داشتن یک سبک زندگی سالم دائمی است.

مزایای عمل

کاهش چربی در نقاط عمل شده

عوارض احتمالی عمل

 • ورم
 • کبودی
 • درد برای چند هفته

بیهوشی دارد یا خیر؟

هم با بیهوشی و هم با بی حسی موضعی انجام می‌ شود.  

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

در اغلب مواقع خیر

مدت زمان عمل

بین دو ساعت تا دو ساعت و نیم

احتمال موفقیت

در صورت رعایت نکات، موفقیت بالایی دارد.

مدت دوران نقاهت

یک تا دو هفته

همه ما به دنبال زیبا به نظر رسیدن هستیم و این نیاز در تک تک ما انسان ‌ها وجود دارد. بنا به همین نیاز، علم پیشرفت کرده و روش ‌های مختلفی هم معرفی شده است. یکی از روش‌ های زیبایی عمل لیپوماتیک غبغب است. مشخص بودن خط فک باعث زیباتر شدن صورت می ‌شود؛ پس در نتیجه اغلب افرادی که به صورت طبیعی غبغب دارند به دنبال روشی برای از بین بردن آن هستند.

اگر کاندید انجام این عمل هستید، حتما به سراغ یک پزشک متخصص و باتجربه بروید زیرا پروسه عمل باید به دقت و با مهارت بالایی انجام شود. با این حال مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب هم به اندازه خود عمل اهمیت دارد. پس اگر قصد انجام چنین عملی را دارید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کرده تا با مراقبت ‌های بعد از عمل به خوبی آشنا شوید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب

آنچه می خوانید

عمل لیپوماتیک غبغب چیست ؟

قبل از اینکه به موضوع مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب بپردازیم، باید به طور کلی به این عمل آشنا شویم. بدن هر یک از ما انسان ‌ها، فیزیک و ژنتیک متفاوتی دارد. همین تفاوت باعث شده تا ما بدن ‌های مختلفی را در جامعه ببینیم. با این حال استاندارد های زیبایی در دنیا، برخی موارد را به ما دیکته می‌ کند. یکی از این موارد نداشتن غبغب و مشخص بودن خط فک است. هرچقدر که خط فک بیشتر مشخص باشد، صورت زاویه بیشتری داشته و براساس این استانداردها، زیباتر هم به نظر می ‌رسد.

بنابراین بسیاری از افرادی که به دلیل بالا رفتن سن، افزایش وزن یا ژنتیک، غبغب دارند به دنبال رفع آن هستند. لیپوماتیک غبغب یک روش سریع و دقیق برای خالی کردن چربی‌ های ناحیه گردن است. در این عمل که باید حتما زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، لوله ‌ای وارد پوست گردن شده و چربی ‌ها را تخلیه می ‌کند. متقارن خارج کردن چربی ‌ها باعث می‌ شود تا بعد از عمل ظاهر شما زیباتر باشد، در نتیجه به هیچ عنوان عمل حساسی مثل این را به هر فردی واگذار نکنید.

تخصص پزشک این است که بتواند بدون کمترین آسیب و به شکلی دقیق و متقارن، چربی‌ ها را تخلیه کند. فرآیند عمل هم به این صورت بوده که لوله‌ای نازک به نام کانولا وارد پوست گردن می‌ شود. پزشک چربی ‌های ناحیه گردن را خرد کرده و با مکش از طریق لوله خارج می ‌شود. در طول عمل با توجه به شرایط فیزیکی مراجع و تصمیم دکتر، از بیهوشی کامل یا بی‌حسی موضعی استفاده می ‌شود. بعد از تخلیه چربی‌ ها هم نقاطی که کانولا از آن ‌ها وارد شده بخیه شده و بعد از چند هفته بهبود پیدا می‌ کند.

لیپوماتیک غبغب

مزایای لیپوماتیک غبغب

سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح می ‌شود این است که آیا این عمل ارزش زحمت مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب را دارد یا خیر. باید گفت جواب این سوال تا حد زیادی به شرایط هر فرد بستگی داشته و نمی ‌توان جواب دقیقی برای همه ارائه داد، اما  از طرفی، مزایای لیپوماتیک غبغب آنقدر زیاد است که بسیاری افراد به خاطر آن ‌ها حاضر هستند سختی و مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب را تحمل کنند. در ادامه به بررسی برخی از این مزایا پرداخته ایم.

 • با انجام این عمل، تمام چربی ‌های اضافه غبغب شما از بین رفته و با کمترین هزینه و زحمت به فرم دلخواه شما می ‌رسد.
 • مدت زمان عمل غبغب بسیار کوتاه است و تنها ظرف مدت چند ساعت مرخص خواهید شد.
 • با ورزش و رژیم لاغری تمام اعضای بدن شما به صورت همزمان لاغر شده و ممکن است تلاش‌های شما اثر مستقیمی روی غبغب نداشته باشد. عمل لیپوماتیک تنها روی ناحیه مورد نظر شما اثر دارد و تغییری روی دیگر اعضای بدن شما نخواهد داشت به به صورت موضعی غبغب را از بین می برد.
 • در صورتی که پوست این ناحیه دچار افتادگی یا شلی باشد، با انجام لیپوماتیک غبغب، این مسئله تا حد زیادی برطرف می ‌شود.
 • بر خلاف ورزش ها و رژیم های لاغری که ممکن است باعث کم شدن غبغب به صورت بدشکل شود، با لیپوماتیک غبغب به صورت کاملا یکنواخت و موضعی،‌ چربی ها از گردن شما حذف می ‌شوند.
 • بر خلاف دیگر عمل های مرسوم برای حذف غبغب، این روش نیاز به مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب عجیبی نداشته و آثار زخمی نیز از خود به جای نمی گذارد.
 • با اینکار می ‌توانید در صورت تقاضا، فک خود را به سمت بالا لیفت دهید تا شکل بهتری به صورت شما بدهد.
 • اگر چربی های زائدی در قسمت گردن داشته باشید، این موارد نیز در طول عمل برداشته می‌ شود تا به بهترین فرم خود برسید.

مزایای لیپوماتیک غبغب

موارد مهمی که باید قبل از عمل لیپوماتیک غبغب انجام داد

لیپوماتیک غبغب هم مانند هر عمل جراحی دیگری برخی مراقبت ‌های ضروری قبل از عمل دارد. با رعایت این موارد مهم، می ‌توانید از اثرات سو بعد از عمل جلوگیری کنید. چه با بیهوشی و چه با بی‌حسی موضعی، در هر صورت بعد از عمل کمی درد را تجربه خواهید کرد و این طبیعی است. اگر مواردی که در ادامه می ‌گوییم را قبل از عمل رعایت کنید می ‌توانید درد را کم کرده و دوران نقاهت راحت‌ تری داشته باشید.

اول از همه این است که قبل از هیچ عمل جراحی به سراغ مصرف دخانیات و سیگار نروید. بهتر است از سه هفته قبل، هرگونه مصرفی را قطع کرده تا عمل جراحی شما با مشکل روبرو نشود. علاوه بر این دور مشروبات الکلی را هم خط بکشید. مصرف الکل و وجود آن در خون می ‌تواند لیپوماتیک غبغب را با مشکل روبرو کند. البته این توصیه‌ ها حتما در جلسه مشاوره قبل از عمل از جانب دکتر گفته می ‌شود، با این حال ما هم اهمیت آن ‌ها را یادآور می ‌شویم.

روز قبل از عمل را به انجام فعالیت‌ های مورد علاقه خود بپردازی تا ترشح دوپامین در بدن شما افزایش پیدا کند. این کار باعث می ‌شود تا اضطراب کمتری برای عمل داشته باشید. شب قبل از عمل هم به خوبی استراحت کنید تا بدن برای عمل آماده باشد، اما از خوردن غذاهای سنگین و نوشیدنی فراوان پرهیز کنید. حداقل از 12 ساعت قبل از عمل دیگر نباید غذایی میل کنید. خالی بودن معده هم در روند عمل تاثیر مثبت دارد.

یکی دیگر از موارد مهمی که پزشک متخصص هم آن را تعیین می‌ کند زمان انجام آزمایش ‌های قبل از عمل است. حتما در زمان مشخص آزمایش‌ ها را انجام داده تا تاریخ عمل لیپوماتیک غبغب هم تغییر نکند. نوع آزمایش‌ ها هم با توجه به بدن شما، عضوی که قرار است عمل شود و نظر پزشک مربوطه تعیین می ‌شود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب

ماندگاری عمل لیپوماتیک غبغب

یکی از سوالاتی که در مورد عمل لیپوماتیک غبغب می‌شود این است که آیا عمل ماندگاری بوده یا همه این کارها موقت است. برای پاسخ به این سوال باید به موضوع کمی وسیع‌تر نگاه کنیم. بدن یک ارگان زنده بوده و مدام در حال تغییر است. در صورتی که آسیبی به این ارگان زنده وارد شود، سعی می‌کند تا حد ممکن آن آسیب را برطرف کند. بنابراین اگر شما در حین ورزش پایتان شکسته یا بخشی از بدنتان زخمی شود، بعد از گذشت مدت زمان کافی بدن کاملا بهبود پیدا می‌کند.

با توصیف بالا متوجه می‌شویم که اغلب تغییراتی که خواسته یا ناخواسته در بدن داده می‌شوند، می‌توانند دوباره به حالت اول بازگردند. تنها حالتی که این تغییر دائمی می‌شود این است که عضوی از بدن را به طور کامل خارج کنید. به عنوان مثال در عمل اهدای کلیه، یکی از کلیه‌های یک فرد خارج شده و به بدن دیگری پیوند داده شود. در این صورت هرگز بدن جای خالی کلیه را پر نمی‌کند. در غیر این صورت، هر تغییری در صورتی که با رعایت موارد بیرونی همراه نباشد، جایگزین خواهد شد.

بنابراین لیپوماتیک غبغب هم در صورتی که شما به عنوان فردی که تحت جراحی قرار گرفته، نکات مهم را رعایت نکنید همه چیز به حالت قبل برمی‌گردد. برای اینکه تاثیر لیپوماتیک چه روی غبغب چه روی دیگر نقاط بدنتان دائمی باشد، باید در سبک زندگی و تغذیه خود تغییر ایجاد کنید. اگر وجود غبغب به دلیل اضافه وزن باشد، باید بعد از عمل و سپری کردن دوران نقاهت، ورزش و تغذیه مناسب را ترک نکنید.

در صورتی که به دلیل بالا رفتن سن باشد، لازم است علاوه بر انجام مداوم ورزش و رعایت مواد غذایی که میل می‌کنید، استفاده از کرم‌های مناسب و ماساژ صورت را نیز در برنامه خود قرار دهید. با رعایت همه این موارد می‌توان گفت که نتیجه لیپوماتیک غبغب شما دائمی خواهد بود.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب چیست ؟

عمل لیپوماتیک غبغب برای زیباسازی چهره و تاثیر گذاری بصری انجام شده و برای رسیدن به نتیجه دلخواه و ایده آل خود بهتر است بعد از عمل به چند نکته دقت کنید. رعایت تمامی این موارد راحت بوده و صبر و تحمل شما در این مدت نتیجه را چند برابر بهتر خواهد کرد. بهترین مشاور، دکتر شخصی شما است و بهتر است نکات درمانی و سوالاتی که در رابطه با مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب دارید را از او بپرسید.

مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و یا استفاده از سیگار می‌ تواند در میزان خون رسانی بدن شما اختلال ایجاد کند. از آنجا که میزان خون در گردش بعد از عمل کمک بسزایی به میزان اکسیژن رسیده به خون می‌ کند، بهتر است برای مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب تا چند روز این مواد را استفاده نکنید. پزشک نیز برای بهبودی سریع‌تر شما داروهایی را تجویز می‌ کند که باید سر ساعت و در بازه‌های مشخصی مصرف کنید.

مهمترین نکته بعدی مربوط به ممنوعیت‌ های حرکتی بعد از لیپوماتیک غبغب است. هرگونه حرکتی که باعث فشار به غبغب و گردن شما شود، برای این عمل مضر بوده و باید تا مدتی که دکتر مشخص می ‌کند استراحت کنید. باید در نظر داشته باشید که بیشترین فشار زمانی وارد می ‌شود که گردن شما زاویه نامناسبی با بقیه بدن پیدا کند و یا اینکه از بالشت ‌هایی با زاویه بد استفاده کنید.

بهتر است از وسایل کمک کننده مانند گن غبغب به عنوان یکی از مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب استفاده کنید. همچنین زمانی که به توصیه پزشک توانستید به حمام بروید، خوب است که ناحیه غبغب را به آرامی ماساژ دهید تا مایعات اضافی باقی مانده در بافت بدن به آسانی خارج شوند. با توجه به میزان چربی خارج شده از بدن، دردهای موضعی و التهاب طبیعی خواهد بود و شدت آن در بین بقیه افراد متغیر است. بهتر است از گذاشتن کمپرس‌های گرم یا سرد خودداری کنید.

دوران نقاهت لیپوماتیک غبغب

دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک غبغب

بعد از هر دوره بیماری یا عمل جراحی، برای اینکه بدن شما خود را ریکاوری کند؛ نیاز به سپری کردن دوران نقاهت دارید. بنابراین رعایت مراقبت‌ های بعد از لیپوماتیک غبغب و استراحت کافی هم به اندازه خود عمل جراحی اهمیت دارد. ظهور درد بعد از لیپوماتیک طبیعی بوده و نباید نگران شوید؛ فقط برای کاهش درد می ‌توانید از پزشک خود درخواست قرص مسکن کنید. در صورتی که منع مصرف داشته باشید، شیاف، پماد یا هر داروی مناسب دیگری برای شما تجویز می‌ شود.

اگر کارمند هستید، حتما قبل از انجام عمل با رئیس خود صحبت کرده و مرخصی بگیرید. در مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب نیاز است تا حتما استراحت کنید. هرچه بتوانید بیشتر استراحت کنید، سریع‌تر ورم ‌ها و کبودی ‌ها از بین می‌ روند. مدت زمان دقیق برای دوران نقاهت هم توسط پزشک متخصص و با توجه به شرایط فیزیکی شما تعیین می ‌شود.

در دوران نقاهت سعی کنید تا زیاد صحبت نکنید، حرکت زیاد فک می‌ تواند باعث تشدید درد شود. علاوه بر این حتما در روزهای ابتدایی بعد از عمل به پشت بخوابید زیرا خوابیدن به پهلوها هم فرم چانه و غبغب را تغییر می ‌دهد و هم باعث ورم می ‌شود. برخی نکات عمومی هم مانند دوری از استرس و هیجان زیاد، دوری از گریه کردن و داد زدن همگی از مواردی بوده که بعد از عمل باید رعایت کنید.

گن بعد از لیپوماتیک غبغب

بسیاری از افراد مانند بازیگرها برای اینکه هیکل خوش فرم ‌تری داشته باشند، زیر لباس ‌های خود گن می ‌پوشند. بافت پارچه گن فشرده و کشی است. بنابراین چربی ‌های بدن را جمع کرده و فرم دلخواه را به آن‌ ها می ‌دهد. البته به دلیل فشاری که وارد می ‌کند، استفاده از آن برای مدت طولانی سخت است اما گنی که بعد از عمل لیپوماتیک به شما داده می ‌شود، نرم است. پوشیدن گن باعث می‌ شود تا ورم و کبودی کاهش پیدا کرده و سرعت بهبودی شما بیشتر شود.

دلیل استفاده از گن این بوده که جریان خون افزایش پیدا کرده و و بافت ‌های سالم سریع ‌تر رشد کنند. علاوه بر این بدن شما بعد از عمل جراحی شروع به تولید مایعات در ناحیه عمل می ‌کند. پوشیدن گن باعث می ‌شود تا مایعات تولید شده در طول مدت نقاهت خارج شوند. همچنین مقدار خونی را که به سطح پوست می ‌رسد کاهش پیدا می ‌کند. پوشیدن گن مزیت دیگری هم دارد و آن این بوده که از چروک شدن و افتادگی پوست شما جلوگیری می‌ کند. این کار همچنین سریع ‌تر محل زخم ‌ها را از بین می ‌برد.

شکل ظاهری گن ‌ها با هم تفاوت ندارند اما در جنس و رنگ می ‌توانند متفاوت باشد. برای انتخاب گن باید حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید و بعد گن را انتخاب کنید. این گن علاوه بر این که باید وظیفه خود را انجام دهد، روی پوست هم نباید احساس آزاردهنده ‌ای ایجاد کند؛ در غیر این صورت در مدت طولانی اذیت می ‌شوید.

مدت زمان کافی برای پوشیدن گن ‌ها بین سه تا چهار هفته است اما مدت دقیق آن باید توسط پزشک مشخص شود. دلیل آن هم این بوده که بدن هر فرد نسبت به عمل یک واکنش نشان داده و از طرفی میزان چربی‌ تخلیه شده و شل بودن پوست افراد هم با یکدیگر متفاوت است. اگر پوست شل ‌تری داشته یا چربی بیشتری از ناحیه غبغب خارج شده باشد، باید مدت زمان بیشتری گن‌ را بپوشید.

از طرفی برای عدم استفاده از گن هم باید با پزشک خود مشورت کنید. اگر به یک باره گن را درآورده و دیگر استفاده نکنید، شوک بدی به غبغب و ناحیه لیپوماتیک شده وارد می ‌شود. بنابراین این کار باید مرحله به مرحله بوده و حتما در تمام مراحل توسط پزشک ویزیت شوید.

ورم بعد از لیپوماتیک غبغب

بعد از اجرای هر نوع عمل جراحی روی بدن، تا مدتی ورم در آن ناحیه وجود داشته و این اتفاق کاملا طبیعی است. نمی‌ توان تعداد روز مشخصی را برای رفع کامل ورم پیش بینی کرد زیرا این موضوع به فیزیک هرکس بر می گردد. بهتر است هرچه زودتر ورم را از بین برده تا هم نتیجه نهایی کار مشخص شود و هم اینکه اثرات این ورم روی بدن بیمار باقی نماند.

مهمترین ممنوعیت غذایی مربوط به نمک می‌ شود. سعی کنید تا مدتی غذاهای بدون نمک استفاده کنید. رعایت این رزیم تا دو هفته بعد از عمل نتایج بسیار چشم گیری دارد. یک نکته دیگر در زمینه مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب این است که بعد از گذشت چند روز، آن ناحیه را به آرامی ماساژ دهید تا از ورم آن کاسته شود. در نهایت نحوه خوابیدن و زاویه مناسب گردن با بقیه بدن، می ‌تواند به خوبی ورم را کم کند.

ماساژ بعد از لیپوماتیک غبغب

برای انسان سالم نیز ماساژ یک فعالیت مفید و آرامش بخش است و بسیاری از افراد آن را توصیه می‌ کنند. افراد تازه عمل کرده هم برای داشتن جریان خون بهتر در آن ناحیه، بهتر است ماساژ را امتحان کنند. با انجام ماساژ موضعی به عنوان یک روش از مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب می‌ توانید بعد از مدت کوتاهی قدرت لامسه آن عضو را برگردانده و اکسیژن بیشتری به آن برسانید تا ورم آن زودتر از بین برود.

روش ‌های مختلفی برای ماساژ غبغب وجود دارد. می‌ توانید ناحیه زیر چانه را به سمت پایین مالیده و به سمت سینه دست بکشید. می ‌توانید ماساژ را به صورت دایره‌ ای و در مناطق کوچک، به صورت یکنوخت و آرام انجام دهید. مهم این است که ماساژ را بعد از چند روز شروع کرده و تا پایان کامل ریکاوری ادامه دهید. مطمئن باشید انجام اینکار هم احساس بهتری به شما داده و هم اینکه نتیجه نهایی را جذاب تر نشان می ‌دهد.

ماساژ بعد از لیپوماتیک غبغب

رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک غبغب

رژیم غذایی به دو دسته قبل از لیپوماتیک غبغب و بعد از لیپوماتیک غبغب دسته بندی می ‌شود. بیشتر محدودیت ‌هایی که قبل از عمل جراحی توصیه می ‌شود برای یک هفته تا 24 ساعت قبل از عمل است. به عنوان مثال توصیه می ‌شود تا شب قبل از عمل حتما غذای سبک میل کرده و اصلا به سراغ غذاهای چرب و سرخ کردنی نروید. از طرفی بهتر است مایعات کمتری هم مصرف کنید.

چیزی که اهمیت دارد این است که در مراقبت های بعد از لیپوماتیک غبغب، رژیم غذایی دقیقی را دنبال کنید. این رژیم غذایی در درجه اول باعث می‌ شود تا ورم‌ ها و کبودی ‌ها زودتر بهبود پیدا کرده و در بعد هم مانع از بازگشت دوباره چربی به غبغب شود. برای رژیم غذایی بعد از عمل جراحی به خصوص در روزهای ابتدایی بعد از عمل حتما با پزشک خود مشورت کنید. با این حال در دراز مدت هم باید یک رژیم غذایی سالم که شامل تمام مواد مغذی و ضروری بوده، استفاده کنید.

استفاده از کربوهیدرات، پروتئین‌ ها، انواع ویتامین ‌ها و چربی‌ های سالم ضروری است. بنابراین باید در همه وعده‌ های اصلی و فرعی خود از تمام گروه‌ های غذایی استفاده کنید. نوشیدن آب کافی هم بسیار مهم است. هرچقدر آب بیشتری بنوشید، بدن بهتر و قوی ‌تر فعالیت می‌ کند. با کار کردن کلیه‌ ها، عمل هضم نیز بهتر انجام می‌ شود. پس روزانه بسته به توان خود بین 2 تا 6 لیتر آب بنوشید. از طرفی سعی کنید تا از میل کردن غذاهای بسیار چرب، فست فود، شور و غذاهای فرآوری شده پرهیز کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

کبودی‌ها طی دو هفته از بین می‌روند. با این حال شرایط بدن شما نقش مهمی در این موضوع ایفا می‌کند.

بله ورم‌ها به مرور زمان از بین رفته و بین 6 تا 8 هفته طول می‌کشد.

بله حتما، پوشیدن گن تا حدود یک ماه و نیم بعد از عمل ضروری بوده و جلوی ورم‌ها را می‌گیرد.

در صورتی که رژیم غذایی را رعایت نکنید بله اما در بیشتر مواقع این بازگشت رخ نمی‌دهد.