موارد استفاده از عمل

 • کاهش چربی در ناحیه زیر شکم
 • فرم دهی به بدن

مزایای عمل

 • قوی شدن عضلات شکم و زیر شکم
 • بهبود سریع تر
 • عمل بدون درد و خون ریزی
 • عدم افتادگی پوست، عدم نیاز به بستری

عوارض احتمالی

 • قرمزی پوست
 • حساسیت
 • خارش
 • عفونت

سن مناسب

نیاز به بیهوشی

30 تا 50 سال

در صورت صلاحدید پزشک

نیاز به بستری پس از عمل

در صورت صلاحدید پزشک

هزینه عمل لیپوماتیک زیرشکم چقدر است؟

هزینه عمل لیپوماتیک زیر شکم ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. عوامل زیر برخی از مواردی هستند که در تعیین هزینه های عمل نقش دارند:

 • گستردگی چربی ها
 • شرایط بدنی فرد
 • بیماری های خاص
 • بیمارستان، کلینیک یا مرکزی که در آن جراحی انجام می شود
 • مدت زمانی جراحی

مدت زمان عمل

بین 3 تا 5 ساعت

احتمال موفقیت

بسیار بالا

مدت دوران نقاهت

تا یک هفته

بهترین جراح لیپوماتیک زیر شکم

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی یکی از بهترین ها در زمینه لیپوماتیک زیر شکم در تهران است که می توانید در روزهای شنبه تا سه شنبه به مطب ایشان مراجعه فرمایید.

بسیاری از افراد از چربی های تجمع یافته در ناحیه زیر شکم خود شکایت می کنند. این چربی ها بسیار مقاوم هستند و به راحتی از بین نمی روند. یکی از بهترین روش ها برای این که در کمترین زمان از دست چربی های زیر شکم خود خلاص شوید، انجام عمل لیپوماتیک است. با دقیق ترین رژیم غذایی و برنامه ورزشی هم شما در بهترین حالت به چند سال زمان برای زیبا کردن ناحیه شکم خود احتیاج دارید. پس برای دانستن همه چیز در مورد لیپوماتیک زیر شکم، با ادامه مطلب همراه شوید.

لیپوماتیک زیر شکم

عمل لیپوماتیک زیر شکم چطور انجام می شود؟

دستگاه لیپوماتیک، دستگاهی بسیار کوچک است که از طریق لوله مخصوصی به نام لوله کانولا وارد بدن شما می شود. برای این کار، پزشک شما اول سوراخ کوچکی به قطر دو تا پنج میلیمتر در بدن شما ایجاد می کند. دستگاه لیپوماتیک با لرزش های سریع سبب از هم باز شدن و ذوب شدن چربی های تجمع یافته در زیر پوست شما می شود. چربی های ذوب شده نیز به وسیله ساکشن، از بدن خارج می شود. این دستگاه مجهز به ماده ای برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی به داخل بدن است.

این دستگاه به طوری طراحی شده است که با بافت های غیر چربی برخوردی نداشته باشد و به همین دلیل این روش از ریسک کمتری برای آسیب به اندام های داخلی بدن برخوردار است. در نهایت بافت های خرد شده چربی توسط ساکشن دستگاه از بدن خارج می شود.

عمل لیپوماتیک زیرشکم

 • فیلم واقعی عمل لیپوماتیک

شیوه بیهوشی برای عمل

اصولاً پزشک شما، دو روش برای بی حسی عمل لیپوماتیک زیر شکم به شما پیشنهاد می کند: بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی(شامل روش هایی مثل آرام بخش، وضعیت نیمه خواب و غیره). اگر میزان چربی های اضافی شما بین یک تا دو لیتر باشد، این یک عمل سنگین نیست و بنابراین پزشک بدون بیهوشی جراحی را انجام می دهد. ولی به دلیل خطراتی که بی حسی موضعی در طولانی مدت دارد، اگر عملی طولانی داشته باشید یا چربی اضافی شما بیش از مقدار ذکر شده باشد، بیهوشی موضعی تجویز می شود.

دستگاه لیپوماتیک چطور کار می کند؟

دستگاه لیپوماتیک، یک دستگاه الکتریکی است که با لرزش شدید کار می کند و از این لرزش های مداوم برای از بین بردن چربی های اضافی اندام بدن کمک می گیرد. این عمل صدایی ندارد زیرا امواج صوتی مورد استفاده این دستگاه فرکانس بسیار پایینی دارد و به همین دلیل صدای آن با گوش انسان شنیده نمی شود. این دستگاه به شکلی کار می کند که به پوست، اندام های داخلی یا عضلات شما آسیبی وارد نکند. به علاوه به دلیل سایز کوچک دستگاه جراحاتی که بر پوست شما ایجاد می شود بسیار کوچک است.

مزایای عمل لیپوماتیک زیرشکم چیست ؟

چه کسانی از لیپوماتیک زیرشکم بهترین نتیجه را می‌گیرند؟

لیپوماتیک زیر شکم، ممکن است برای بسیاری از افراد راه مناسب لاغری نباشد. اصولاً این عمل برای کسانی تجویز می شود که عدد bmi آنها بین 25 تا 31 باشد. این دسته افراد بهترین نتیجه را از عمل خود می گیرند. اما اگر عدد bmi شما از این میزان بیشتر یا کمتر است، ممکن است لیپوماتیک برایتان خطرناک یا دست کم بی نتیجه باشد. برای این که از نتیجه عمل خود مطمئن شوید، بهتر است با پزشک خود در تماس باشید.

مزایای لیپوماتیک زیر شکم

چه کسانی نباید عمل لیپوماتیک زیرشکم را انجام دهند؟

انتخاب پزشک مناسب برای لیپوماتیک زیرشکم

مهم ترین قسمت جراحی انتخاب پزشک مناسب است زیرا این پزشک است که می تواند یک جراحی بدون عوارض و موفقیت آمیز را رقم بزند یا عمل را به خطری بزرگ برای سلامت شما تبدیل نماید. پزشکی که تخصص کافی نداشته باشد ممکن است باعث شود اتفاقاتی مانند عفونت، آمبولی و بیماری های متعدد پس از عمل برای شما اتفاق بیفتد. پس برای جلوگیری از هرگونه پشیمانی، بهتر است زمان بگذارید و کمی روی انتخاب خود دقت کنید. شما می توانید:

بهترین پزشک برای عمل لیپوماتیک زیرشکم

در حال حاضر، شما از طریق فضاهای مجازی و وب سایت ها، به سابقه و نمونه کارهای پزشکان زیبایی معتبر دسترسی دارید. در قدم اول این نمونه کارها را ببینید، و موارد مشابه را با بدن خود مقایسه کنید. به میزانی که دکتر برای مراجع خود وقت می گذارد هم توجه کنید. قبل از انتخاب پزشک می توانید وقت بیشتری بگذارید و به مطب او برای دیدن نمونه های بیشتر مراجعه کنید. 

کاندیدای مناسب لیپوماتیک زیر شکم

شب قبل از عمل لیپوماتیک چه کارهایی انجام دهیم؟

چه مراقبت هایی در شب قبل از عمل لازم است؟ این سوال مشترک بسیاری از متقاضیان عمل لیپوماتیک است. ممکن است پزشک با توجه به تیپ بدنی شما، داروهایی که مصرف می کنید، بیماری هایی که از آن رنج می برید و غیره، به شما توصیه هایی کند. دکتر کامبیز ایزدپناه مدتی پیش از عمل به شما یک جلسه مشاوره اختصاص می دهد. در این جلسه شما می توانید هر سوالی که در مورد عمل و مراقبت های بعد از آن دارید را از پزشک خود بپرسید. با این حال بعضی مراقبت های قبل از عمل برای همه لازم است:

پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه

drkambizizadpanah@

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام دکتر ایزدپناه
( فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ) را دنبال کنید.

 • باید ها و نباید های عمل لیپوماتیک

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن زیر شکم یا لیپولیزر زیر شکم

نام عمل

لیپوماتیک

بی حسی

بی حسی موضعی

ترشحات

حداکثر 36 ساعت

تورم

بسیار کم

میزان کوفتگی

کم

احتمال آمبولی چربی

بسیار کم

نام عمل

لیپولیزر

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

نام عمل

لیپوساکشن

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

لیپوماتیک زیر شکم

هزینه عمل لیپوماتیک زیرشکم چقدر است؟

هزینه قطعی عمل لیپوماتیک به شرایط گوناگونی بستگی دارد و ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. برای این که هزینه نهایی لیپوماتیک زیر شکم خود را بدانید، می توانید از شنبه تا سه شنبه بین ساعت های 14 الی 17 با مطب دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیم تماس بگیرید و با ارائه اطلاعات خود، هزینه نهایی را بپرسید. اما چه عواملی در تعیین هزینه عمل شما نقش دارد؟

ترکیب عمل لیپوماتیک زیرشکم با دیگر عمل ها

بسیاری از افراد مایل هستند برای داشتن بهترین ظاهر ممکن، برخی عمل های زیبایی دیگر را با لیپوماتیک زیر شکم ترکیب کنند. البته قبل از این که اقدام به این کار کنید مطمئن شوید پزشک شما تبحر و تجربه کافی را داشته باشد. زیرا ممکن است چند عمل با نتیجه ضعیف، شما را برای مدت زیادی درگیر کند. برخی عمل های زیبایی را هم نباید به همراه عمل لیپوماتیک انجام داد. با چند عملی که به همراه لیپوماتیک مجاز است عبارتند از:

دوران نقاهت لیپوماتیک زیر شکم

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک زیرشکم

شما می توانید از چربی هایی که از بدنتان خارج شده است، برای تزریق چربی به بقیه قسمت های بدن خود استفاده کنید. بنابراین اگر قصد دارید به باسن، دست ها یا دیگر اندام های خود چربی تزریق کنید، بهترین زمان بعد از عمل لیپوماتیک است. این کار سبب می شود از وقت و هزینه برای عمل جداگانه تزریق چربی خلاص شوید. قبل از انجام عمل، تصمیم خود برای تزریق چربی را به اطلاع پزشک برسانید.

عمل لیپوماتیک زیر شکم برای آقایان

بسیاری از آقایان هم با چربی های زیر شکم خود سر سازگاری ندارند و موفق نمی شوند که آنها را با روش های طبیعی از بین ببرند. رسیدن به تناسب اندام با وجود چربی های مقاوم زیر شکم برای آقایان هم دشوار است. بسیاری از متقاضیان لیپوماتیک زیر شکم ما هم آقایان هستند.

ما به شما این اطمینان را می دهیم که در صورت حفظ رژیم غذایی متعادل و برنامه ورزشی مناسب، می توانید در عرض چند ماه به یک بدن ورزیده برسید. لیپوماتیک زیر شکم، عضلات این ناحیه را تقویت می کند و به راحتی با اندکی ورزش حرفه ای می توانید خطوط عضلانی خود را نیز مشخص کنید. در صورتی که شکم، پهلو و زیر شکم خود را عمل کنید به سرعت عضلات سیکس پک شما نمودار می شود.

لیپوماتیک زیر شکم

عمل لیپوماتیک زیرشکم چقدر طول می‌کشد؟

عمل لیپوماتیک بیشتر اوقات بین 2.5 تا 5 ساعت طول می کشد و نباید به هیچ وجه از 6 ساعت بیشتر شود. این زمان با توجه به میزان چربی موجود در زیر شکم شما، تفاوت دارد. یکی دیگر از عوامل تعیین کننده زمان این عمل، تعداد ناحیه های بدن است که می خواهید مورد عمل قرار دهید. به طور مثال اگر بخواهید به همراه زیر شکم، عمل لیپوماتیک بازو را هم انجام دهید، مدتی هم برای انجام عمل بازو سپری می شود. در صورتی که تمایل داشته باشید اعضای بیشتری را عمل کنید ممکن است دکتر نوبت هایی در روزهای مختلف به شما بدهد.

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک زیرشکم

دوران نقاهت این عمل حداکثر یک هفته طول می کشد. کوتاه ترین دوران نقاهت در میان جراحی های لاغری متعلق به عمل لیپوماتیک است. ولی باید برای طی کردن سریع تر این دوره حتما دستورالعمل های پزشک را رعایت کنید. این توصیه ها را می توان این طور خلاصه کرد:

شیوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک زیر شکم

یکی از مهم ترین مراقبت های پس از عمل لیپوماتیک نگهداری از محل زخم و جراحت ها هنگام خواب است. در حین خواب باید سعی کنید که زخم ها به هیچ عنوان تحت قشار قرار نگیرد. برای این که این مراقبت را بهتر انجام دهید، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

ورم بعد از لیپوماتیک زیر شکم

ورم بعد از عمل لیپوماتیک زیر شکم

ورم، یکی از عوارض اصلی این عمل است و چاره ای جز صبر هم ندارد. این اتفاق کاملاً طبیعی است؛ پس اگر بعد از لیپوماتیک زیر شکم دچار ورم شدید، نگران چیزی نباشید. در 6 الی 8 روز بخش مهم ورم بدن شما از بین می رود. ممکن است اثری کوچک از ورم تا 6 ماه در بدن باقی بماند، اما در صورتی که روتین ورزشی و غذایی خود را در این مدت دنبال کنید، بعد از رفع کامل و صد در صدی ورم، از نتیجه خوب آن شگفت زده خواهید شد.

چه زمانی ورم ناشی از لیپوماتیک زیر شکم از بین می رود؟

 میزان تورم و این که چه زمانی به طور کامل از بین می رود، در هر فردی متفاوت است و با توجه به تایپ بدنی بیمار و وسعت عمل مشخص می شود. برای این که متوجه شوید ورم بدن شما تا کی باقی خواهد ماند می توانید از دکتر ایزدپناه مشاوره دریافت کنید.

ماساژ بعد از لیپوماتیک زیرشکم

جراحان زیبایی اعتقاد دارند اضافه کردن ماساژ به مراقبت های پس از لیپوماتیک زیر شکم می تواند سودمند باشد و به بهبود سریع تر کمک کند. ماساژ دادن علاوه بر این می تواند به بهبود گردش خون ناحیه جراحی شده کمک کند و حس سطحی شما را بازگرداند. خونابه و مایعات تجمع یافته زیر پوست هم خود به مرور زمان و به صورت طبیعی از بین خواهند رفت ولی ماساژ دادن می تواند به خروج سریع تر این مایعات کمک کند. البته به خاطر داشته باشید که نباید بلافاصله بعد از عمل خود ماساژ بگیرید، بلکه پس از یک فاصله دو هفته ای از جراحی بهترین زمان برای شروع روتین ماساژ است.

معایب عمل لیپوماتیک زیر شکم

معایب عمل لیپوماتیک زیرشکم

شما با انتخاب یک پزشک حاذق و متخصص، می توانید از همه این معایب دوری کنید. دیگر نگران عوارض لیپوماتیک زیر شکم نباشید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیم در خدمت شماست تا بدون هیچگونه عوارض و در آسان ترین حالت ممکن، مراحل عمل و دوران نقاهت خود را سپری کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

تغییرات بدن بعد از عمل لیپوماتیک زیر شکم

درست است شما بعد از عمل بلافاصله تغییرات خود را به چشم می بینید اما این نتیجه اصلی لیپوماتیک زیر شکم شما نیست. در این زمان شما تورم بعد از عمل را تجربه می کنید که حدود 6 هفته برای درمان کامل به زمان نیاز دارد. بیشتر ورم شما طی 6 الی 8 روز اول از بین می رود.

کاهش ورم ناشی از لیپوماتیک زیر شکم

 برای این که سریع تر ورم خود را از بین ببرید لازم است آب فراوان نوشیده، پروتئین را در رژیم غذایی خود جا دهید و ورزش سبک مانند قدم زدن را تا حد توان خود دنبال کنید. در صورت رعایت رژیم و ورزش ممکن است تا مدت ها بعد از عمل شاهد کاهش چربی و فرم گیری بهتر زیر شکم خود باشید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک زیر شکم

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک زیر شکم

رعایت یک رژیم غذایی و روتین ورزشی برای تثبیت نتیجه عمل شما ضروری است. در این روش چربی زیر پوست خارج می شود و در صورتی که عادت های ناسالم غذایی و ورزشی خود را به شیوه قبل از عمل خود حفظ کنید، این چربی ها مجدداً بازگشت خواهند داشت. اما چه زمانی بعد از عمل لیپوماتیک می توانید ورزش کنید؟

 پزشکان توصیه می کنند که در مدت دو تا سه هفته پس از عمل از هرگونه فعالیت بدنی سنگین خودداری کنید. قدم زدن آهسته در یک مسیر طولانی می تواند جایگزین مناسبی برای یک ورزش کامل در این مدت باشد. بعد از این که توانایی بدنی خود را به دست آوردید می توانید به مرور ورزش خود را سنگین تر کنید. شش هفته بعد از لیپوماتیک زیر شکم به اندازه ای بهبود یافته اید که ورزشی معمولی داشته باشید.

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک زیر شکم

برای این که چربی های زیر شکم شما دچار بازگشت نشود باید یک روتین ورزشی که شامل ورزش هوازی و ورزش موضعی زیر شکم می شود را رعایت کنید. بهترین ورزش های هوازی برای شما عبارتند از:

 • دوچرخه سواری
 • شنا
 • ایروبیک
 • کاهش وزن لیپوماتیک

رژیم غذایی بعد از عمل لیپوماتیک زیر شکم

داشتن یک رژیم غذایی در کنار عمل لیپوماتیک برای شما لازم است. برای گرفتن بهترین نتایج، باید یک رژیم متعادل شامل کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها داشته باشید بدون این که پر خوری کنید. مصرف میوه و سبزیجات تازه را در اولویت بگذارید و تا جایی که می توانید موادی که قند افزوده دارند مصرف نکنید. به مصرف غذاهای کم نمک تر و نوشیدن آب به مقدار زیاد نیز عادت کنید.

قبل از عمل لیپوماتیک زیر شکم چه کارهایی باید انجام دهیم ؟

لازم است برای این که عمل موفقیت آمیزی داشته باشید، از مدتی قبل برخی کارها را انجام دهید. مثل:

عوارض لیپوماتیک زیر شکم

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک زیر شکم

پزشکتان حتماً در مورد استفاده از گن پس از عمل لیپوماتیک به شما توصیه هایی خواهد کرد. این یکی از قدم های مهمی است که خود شما باید برای حفظ نتیجه عمل خود بردارید. این گن در واقع برای پر کردن خلائی که در نتیجه خارج کردن چربی ها از زیر پوست ایجاد شده، مورد استفاده قرار می گیرد. گن با ایجاد فشار بر پوست، باعث می شود پوست به خوبی به عضله بچسبد و جای خالی چربی ها از بین برود. به علاوه اگر نگران آمبولی بعد از لیپوماتیک هستید باید بدانید که استفاده از گن این خطر را بسیار کاهش می دهد.

سوالات متداول

لیپوماتیک برای تغییر سایز یک اندام خاص مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار، چربی هایی که در یک قسمت بدن تجمع یافته از بدن خارج می شود. در نتیجه شما می توانید از این روش برای کاهش چربی و سایز شکم، پهلو، چانه، بازو و سایر نقاطی که چربی های مقاومی وجود دارد، استفاده کنید. به علاوه با چربی های خارج شده می توانید به سینه ها، باسن و غیره شکل بدهید.

خیر، ممکن است بعضی چاقی ها روش های بهتری برای جراحی داشته باشند. برای این که پزشک متوجه شود چاقی شما قابل درمان با لیپوماتیک است یا نه، پوست، شدت چاقی و نوع چاقی را معاینه می کند.

لیپوماتیک هم مثل هر عمل جراحی دیگری با خطرات مخصوص به خود همراه است. هرچند ریسک لیپوماتیک زیر شکم نسبت به سایر روش های لاغری کمتر است. با این حال لیپوماتیک زیر شکم ممکن است باعث بی نظمی کانتور و کاهش کشسانی پوست شود.

نتیجه اصلی عمل شما وقتی مشخص می شود که تورم و التهاب ناشی از جراحی از بین رفته باشد. بعد از لیپوماتیک حتماً ورزش کنید و رژیم غذایی سالم خواری را پیش بگیرید. اجازه بدهید این عمل جراحی برای بدن شما یک شروع تازه باشد. با شروع یک فعالیت ورزشی سبک بعد از لیپوماتیک، جریان خون افزایش می یابد و باعث می شود التهاب و تورم به سرعت از بین برود. همچنین از ایجاد لخته خونی جلوگیری می شود.

برای انجام عمل لیپوماتیک، پزشک باید روی پوست شما سوراخ های کوچکی ایجاد کند و لوله مخصوصی را زیر پوست شما ببرد که چربی ها را بیرون بکشد. این برش ها، به طول 2 تا 5 میلی متر خواهند بود و به همین دلیل، شما درد و خونریزی به خصوصی را تحمل نمی کنید. خطر عفونت هم در این روش بسیار کم است.

خیر. خانم هایی که جراحی لیپوماتیک زیر شکم انجام می دهند در قدرت باروری خود هیچ تغییری احساس نمی کنند و می توانند بدون هیچ مشکلی در آینده باردار شوند.

بله. اگر بخواهید می توانید چربی هایی که از هر ناحیه بدن شما خارج شده را به قسمت هایی مثل سینه، باسن و گونه تزریق کنید.

هر عمل جراحی چه کوچک و چه بزرگ ممکن است با پیچیدگی و عوارضی روبرو شود. بیشتر عوارض ناشی از اشتباه هستند و ممکن است پزشک مواردی را رعایت نکند. اگر پزشک شما این موارد را رعایت کند عوارض لیپوماتیک زیر شکم به حداقل می رسد:

این عمل باید حتماً توسط پزشک دارای صلاحیت جراحی پلاستیک انجام شود.

عمل نباید برای کل بدن همزمان انجام شود.

مراقبت های بعد از عمل باید به خوبی به بیمار آموزش داده شود و این مراقبت ها باید به طور کامل اجرا شوند.

پوشیدن گن یکی از ضروری ترین مراقبت های پس از عمل است

از اعتماد به افرادی که پزشک متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند جداً خودداری کنید.

مطمئن شوید که عمل شما در اتاق عملی مجهز در بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام می شود.

بهتر است عمل شما با بی حسی موضعی انجام شود و نه بیهوشی عمومی.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان