جراحی لیپوماتیک زیر بغل چیست؟

لیپوماتیک چربی زیر بغل یکی از روش‌های دائمی برای از بین بردن چربی‌های زیر بغل است که باعث می‌شوند بازوان چاق ‌تر به نظر برسند. تجمع چربی‌های اضافه زیر بغل با نام سینه فرعی نیز شناخته می شود.

موارد استفاده از عمل

 • کاهش تورم سینه و زیربغل
 • فرم دهی به زیربغل
 • از بین بردن چربی اضافی در ناحیه زیربغل
 • تناسب اندام در بالاتنه

مزایای عمل

 • عدم نیاز به بستری
 • بهبود سریع تر
 • عدم افتادگی پوست
 • قوی شدن عضلات زیربغل
 • عمل بدون درد و خون ریزی

عوارض احتمالی

 • قرمزی پوست
 • عفونت
 • حساسیت
 • خارش
 • بازگشت چربی

سن مناسب

30 تا 50 سال

هزینه لیپوماتیک زیر بغل

هزینه لیپوماتیک زیر بغل می تواند به عواملی مثل         تجربه جراح، موقعیت جغرافیایی، بیمارستان یا کلینیک انتخابی، پیچیدگی عمل و تجهیزات مورد استفاده بستگی داشته باشد.

نیاز به بیهوشی

خیر

نیاز به بستری پس از عمل

در صورت صلاحدید پزشک

مدت زمان عمل

بین سه تا پنج ساعت

احتمال موفقیت

احتمال موفقیت

مدت دوران نقاهت

تا یک هفته

بسیاری از افراد، از چاقی زیربغل یا تجمع چربی در فاصله بین زیربغل تا سینه رنج می برند. این نقطه معمولاً از آن نقاطی است که در موارد کمی حتی با رژیم و ورزش درمان می شود. این قسمت بخصوص برای خانم ها سختی زیادی پیش می آورد زیرا در زمان هایی مانند بارداری، شیردهی و قاعدگی این بافت مانند سینه دچار درد و تورم می شود. به علاوه ممکن است داشتن چربی در این ناحیه باعث شود که نتوانید لباس هایی با سایز درست انتخاب کنید یا بالاتنه شما نسبت به پایین تنه تناسب نداشته باشد. شما می توانید تنها با یک جراحی سریع و بدون بیهوشی، این مشکل را حل کنید. اگر می خواهید درباره لیپوماتیک زیربغل بیشتر بدانید، با ما همراه باشید:

لیپوماتیک زیر بغل

 • انیمیشن جذاب پیکرتراشی با لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک زیربغل چطور انجام می‌شود؟

برای انجام لیپوماتیک زیر بغل، اول حفره هایی به قطر 2 تا 5 میلی متر در پوست شما ایجاد می شود. لوله مخصوصی به نام لوله کانولا از طریق این حفره ها وارد پوست شما می گردد. در واقع این لوله به دستگاهی تجهیز شده که با ایجاد لرزش شدید، بافت های چربی را دچار گسست می کند. ارتعاش این دستگاه حرارتی در بافت زیربغلی شما تولید می کند که حتی چربی های مقاوم و قدیمی را ذوب می کند. البته نگران نباشید! دستگاه لیپوماتیک به اندام های داخلی شما یا بافت عضلانی تان آسیبی وارد نمی کند و چربی ذوب شده نیز به وسیله ساکشن از بدن شما خارج می شود. از این چربی خارج شده می توانید برای تزریق به سایر قسمت های بدن خود استفاده کنید.

این دستگاه به شیوه ای طراحی شده است که کمترین زخم و جراحت را بعد از جراحی به جا بگذارد، کمترین دوران نقاهت را به بیمار تحمیل کند و همچنین هیچ آسیبی به اندام های داخلی شما وارد نکند.

مزایای لیپوماتیک زیر بغل

شیوه بیهوشی برای عمل

بی حسی عمل لیپوماتیک از روش های زیادی انجام می شود مثل روش بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی. بیشتر مراجعین ما ترجیح می دهند که بدون بیهوشی و مراحل ریکاوری، جراحی لاغری خود را انجام دهند. عموماً اگر  مقدار چربی استخراج شده در عمل شما بین 1 تا 2 لیتر باشد، پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند. اگر میزان چربی که لازم است خارج شود بیش از این باشد پزشک بیهوشی عمومی را انتخاب می کند زیرا بی حسی موضعی طولانی سبب تنگی نفس و مشکلات دیگر می شود. بنابراین قبل از هرچیز باید درباره شیوه بیهوشی از دکتر خود بخواهید که بررسی های لازم را انجام دهد.

دستگاه لیپوماتیک چطور کار می کند؟

این وسیله الکتریکی، با ارتعاش سریع و زیاد کار می کند و از این لرزش های متناوب برای از بین بردن چربی های اضافی اندام بدن کمک می گیرد. شما در حین عمل صدای بخصوصی از دستگاه نمی شنوید، به این دلیل کع امواج صوتی مورد استفاده این دستگاه دارای فرکانس بسیار پایینی است و با گوش عادی انسان شنیده نمی شود. ولی همین دستگاه با وجود فرکانس پایین خود با شدت زیادی چربی های ناخواسته بدن شما را از بین می برد. دستگاه لیپوماتیک یکی از جدیدترین و بهترین دستگاه های ایجاد لاغری در یک جلسه است که بدون سوزاندن چربی ها و تنها با ذوب کردن آن به صورت طبیعی، روشی کارآمد برای لاغری سریع محسوب می شود.

مزایای عمل لیپوماتیک زیربغل چیست؟

عوارض لیپوماتیک زیر بغل

چه کسانی از لیپوماتیک زیربغل بهترین نتیجه را می گیرند؟

ممکن است تیپ بدنی شما طوری باشد که روش های دیگری لاغری نتیجه بهتری برایتان به همراه بیاورد. ممکن است آنقدر که فکر می کنید چربی های مقاومی نداشته باشید و با یک برنامه غذایی و ورزشی مشکل تجمع چربی زیر بغلتان حل شود. ممکن است وزنتان به قدری زیاد باشد که لیپوماتیک برایتان نتیجه بخش نباشد. به هر ترتیب، قبل از هرچیز عدد bmi خود را حساب کنید.

 کسانی که عدد bmi آنها بین 25 تا 31 باشد بهترین نتیجه را از این عمل می گیرند. البته ممکن است استثنائاتی هم وجود داشته باشد. برای دانستن نتیجه احتمالی عمل خود می توانید با دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی تماس بگیرید و شرایط خود را توضیح بدهید. ایشان با تجربه و تبحری که در زمینه لیپوماتیک دارد می تواند به سرعت تشخیص بدهد که شما چقدر از لیپوماتیک زیربغل نتیجه مطلوبی خواهید گرفت.

چه کسانی نباید عمل لیپوماتیک زیربغل را انجام دهند؟

افراد زیر نه تنها ممکن است از عمل خود نتیجه رضایت بخشی نگیرند، بلکه ممکن است جان خود را به خطر بیندازند:

دوران نقاهت لیپوماتیک زیر بغل

انتخاب پزشک مناسب برای لیپوماتیک زیربغل

بعد از این که تصمیم گرفتید بدن خود را به جراحی لیپوماتیک بسپارید، اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه است. افرادی که مدعی می شوند گروه جراحی هستند و بدون معرفی پزشک، می گویند در اتاق عمل شما تحت نظر متخصص جراحی می شوید ممکن است جان شما را به خطر بیندازند. افراد سودجوی دیگری نیز هستند که هیچ مدرکی مبنی بر داشتن تخصص زیبایی یا جراحی پلاستیک به شما ارائه نمی دهند. اگر در انتخاب پزشک خود به اندازه کافی دقت نکنید، بعداً دچار پشیمانی می شوید. برای انتخاب یک پزشک خوب برای جراحی لیپوماتیک:

بهترین پزشک برای عمل لیپوماتیک زیربغل

چطور بهترین پزشک را برای عمل لیپوماتیک پیدا کنیم؟ در مرحله اول، شبکه های مجازی پزشک های مورد نظر خود را بررسی کنید و نمونه کارهای آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. هنگامی که نمونه جراحی های پزشک مورد نظر خود را دیدید از خود سوال کنید نتیجه ای که بیماران قبلی گرفته اند تا چه حد به ایده آل ذهنی شما نزدیک است؟ در حال حاضر بیشتر پزشکان از طریق شبکه های اجتماعی، سابقه کاری خود را به راحتی در دسترس بیمار قرار می دهند و اعتمادشان را جلب می کنند.

لیپوماتیک زیربغل

شب قبل از عمل لیپوماتیک چه کارهایی انجام دهیم؟

دکتر کامبیز ایزدپناه همیشه مدتی قبل از عمل لیپوماتیک، به بیمار خود یک جلسه مشاوره اختصاص می دهد. در این جلسه شما قادر هستید که هر سوالی که در مورد عمل و مراقبت های بعد از آن دارید را از ایشان بپرسید. پزشک در این جلسه، به شما توضیح می دهد که قبل از لیپوماتیک زیربغل، لازم است چه اقداماتی انجام دهید. برای این کار دکتر سابقه پزشکی و دارویی شما را مد نظر قرار خواهد داد و توصیه هایی مخصوص خود شما خواهد کرد. با این حال بعضی مراقبت های قبل از عمل برای همه لازم است:

پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه

drkambizizadpanah@

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام دکتر ایزدپناه
( فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ) را دنبال کنید.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن زیربغل یا لیپولیزر زیربغل

نام عمل

لیپوماتیک

بی حسی

بی حسی موضعی

ترشحات

حداکثر 36 ساعت

تورم

بسیار کم

میزان کوفتگی

کم

احتمال آمبولی چربی

بسیار کم

نام عمل

لیپولیزر

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

نام عمل

لیپوساکشن

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

هزینه لیپوماتیک زیر بغل

هزینه عمل لیپوماتیک زیربغل چقدر است؟

هزینه جراحی لیپوماتیک شما ممکن است با دیگران متفاوت باشد زیرا ممکن است بخواهید قسمت های دیگری به جز زیر بغل خود را جراحی کنید. به علاوه متغیرهای دیگری هم در تعیین هزینه نهایی عمل لیپوماتیک موثر است. مانند:

 • شرایط بدنی بیمار
 • میزان گستردگی چربی هایی که بیمار می خواهد حذف کند.
 • تعداد پرسنلی که در اتاق عمل به جراحی بیمار کمک خواهند کرد.
 • مدت زمان عمل

ترکیب عمل لیپوماتیک زیربغل با دیگر عمل ها

ترکیب کردن عمل لیپوماتیک زیر بغل با سایر جراحی های زیبایی، کاری متداول است. اگر پزشکی که انتخاب کرده اید تجربه و تسلط کافی را نداشته باشد، نمی تواند این جراحی ها را در یک روز انجام دهد و یا ممکن است بدن شما را به خطر بیندازد. هرچند با وجود دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی دیگر لازم نیست نگران نتیجه عمل لیپوماتیک خود باشید. بسیاری از مراجعین ایشان، این عمل ها را با هم همراه می کنند و از نتایج خود بسیار راضی هستند.ایشان به انجام چند عمل زیبایی به همراه یکدیگر به نحوی که همه عمل ها بهترین نتیجه را داشته باشند، تسلط کافی دارند.

لیپوماتیک زیربغل همزمان با ابدومینوپلاستی

اگر همراه با جراحی لیپوماتیک زیر بغل، شکم و پهلوی خود را جراحی کنید ممکن است در اثر لاغری سریع، دچار افتادگی و شل شدگی پوست شوید. اگر چربی زیادی از پوست شکم شما خارج شود، خواه ناخواه با این مسئله مواجه خواهید شد. در این صورت می توانید جراحی ابدومینوپلاستی یا لیفت شکم انجام دهید که به پوست شکم شما، ظاهری طبیعی و محکم می بخشد.

خطرات لیپوماتیک زیر بغل

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک زیربغل

اگر دوست دارید برای جوان سازی، به پوست خود چربی تزریق کنید یکی از بهترین وقت ها برای انجام این کار بعد از عمل لیپوماتیک است! شما به جای هزینه کردن برای استفاده از چربی های موجود در بازار، می توانید از چربی به دست آمده از عمل لیپوماتیک در قسمت های دیگر مانند لب ها، پشت دست ها، خط خنده و سایر نقاط بدن هم استفاده کنید. دکتر کامبیز ایزدپناه می تواند در چگونگی استفاده از چربی های زائد برای زیبایی به شما مشورت هایی ارائه کند.

عمل لیپوماتیک زیربغل برای آقایان

آقایانی که چربی تجمیع یافته در زیر بغل و قسمت سینه آنها را آزار می دهد و نمی توانند پیراهن های مردانه سایز مناسب خود را بپوشند هم می توانند از این عمل استفاده کنند. به علاوه آقایانی که تصمیم دارند بعد از به دست آوردن تناسب اندام خود، ورزش کنند و بدن خود را روی فرم بیاورند، باید دقت کنند که چربی زیربغل به سختی از بین می رود. برای این که عضلات بالاتنه شما به خوبی مشخص شود و دست هایی قوی داشته باشید می توانید با استفاده از لیپوماتیک چربی های زیر بغل خود را از بین ببرید.

عمل لیپوماتیک زیربغل چقدر طول می کشد؟

مدت زمان عمل لیپوماتیک شما به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و این طور نیست که بتوانیم زمان دقیقی برای انجام این جراحی بدهیم. به طور کلی پزشکان می گویند عمل باید بیش از 3 تا 5 ساعت طول بکشد. اگر جراحی شما بیش از 6 ساعت طول بکشد آسیب های غیر قابل جبرانی به بدن شما خواهد رسید. بنابراین ممکن است پزشک در دو جلسه جراحی شما را انجام دهد. اما چه عواملی روی زمان عمل شما تاثیر می گذارد؟

 • ایا چربی بعد از لیپوماتیک برمی گردد؟

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک زیربغل

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک زیربغل حداکثر یک هفته طول می کشد ولی باید حتما دستورالعمل های پزشک برای این دوره را رعایت کنید. این توصیه ها عبارتند از:

به خاطر داشته باشید که میان روش های لاغری با جراحی، کوتاه ترین دوران نقاهت مربوط به عمل لیپوماتیک است.

لیپوماتیک زیربغل

شیوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک زیربغل

به یاد داشته باشید که وقتی خواستید بخوابید، باید حالت بدنی به خود بگیرید که عضلات زیربغل شما دچار کشیدگی نشود. بهتر است این مراقبت ها را به یاد داشته باشید تا در خوابیدن دچر مشکل نشوید:

ورم بعد از عمل لیپوماتیک زیربغل

یکی از عوارض اصلی لیپوماتیک که برای همه داوطلبان آن پیش می آید، ورم است. با مدتی صبر و حوصله، می توانید دوران تورم بدنتان را سپری کنید و نباید به هیچ وجه نگران باشید. در 6 الی 8 روز اول بیشتر ورم از بین می رود. ممکن است میزان خیلی کمی از ورم تا 6 ماه در بدن شما باقی بماند، اما اگر روتین ورزشی و رژیم غذایی خود را با جدیت دنبال کنید، حال روحی خوب خود را حفظ کنید و ماساژ بگیرید، پس از مدتی از نتیجه جراحی خود شگفت زده خواهید شد! این که چه میزان تورم در زیربغلهای شما ایجاد می شود و ورم چه زمانی به طور کامل از بین می رود، در هر فردی متفاوت است و با توجه به تایپ بدنی بیمار و وسعت عمل مشخص می شود.

ورم بعد از لیپوماتیک زیر بغل

ماساژ بعد از لیپوماتیک زیربغل

بیشتر پزشکان گرفتن ماساژ را به عنوان یکی از مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک زیربغل توصیه می کنند. این کار چه مزایایی دارد؟

 به یاد داشته باشید که نباید بلافاصله بعد از عمل خود ماساژ گرفتن را شروع کنید، بلکه پس از یک فاصله دو هفته ای از جراحی بهترین زمان برای شروع ماساژ گرفتن است.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

مایب عمل لیپوماتیک زیربغل

معایب و آثار سوء عمل لیپوماتیک زیربغل از سایر روش های لاغری مبتنی بر جراحی بسیار کمتر است. شما با انتخاب پزشک متبحر و باتجربه می توانید کاملاً از معایب این عمل به دور بمانید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی، موفق شده است که تا کنون رضایت تمامی بیماران خود را جلب کرده و بدون هیچگونه پیچیدگی عمل جراحی لیپوماتیک را انجام دهد. در صورتی که پزشک شما به اندازه کافی تجربه نداشته باشد ممکن است معایبی از این دست در انتظار شما باشد:

 • احتمال مسمومیت با ماده بی حسی
 • قرمزی پوست
 • احتمال ضعیف عفونت
 • از دست دادن حالت ارتجاعی پوست برای مدتی پس از عمل

تغییرات بدن بعد از عمل لیپوماتیک زیربغل

در همان ساعات اول پس از عمل شما تغییرات خود را به چشم می بینید. ممکن است احساس رضایت یا عدم رضایت کنید، اما به یاد داشته باشید که این نتیجه اصلی عمل لیپوماتیک شما نیست. شما پس از عمل ورم زیربغلها را تجربه خواهید کرد که درمان آن حدود 6 هفته طول می کشد. بنابراین باید اقداماتی برای کاهش تورم زیربغلهای خود و رسیدن به تغییرات نهایی زیربغلها انجام دهید. این اقدامات عبارتند از:

ورزش بعد از لیپوماتیک زیر بغل

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک زیربغل

برای این که نتیجه عمل لیپوماتیک زیربغلی شما تثبیت شود، ضروری است که یک رژیم غذایی و روتین ورزشی منظم را رعایت کنید. در روش لیپوماتیک برای لاغری زیربغل، چربی زیر پوست خارج می شود. این روش لاغری دائمی نیست و برای حفظ آن باید تلاش کنید. پس چنانچه عادت های ناسالم غذایی و ورزشی خود را به شیوه قبل از عمل حفظ کنید، چربی ها بازگشت خواهند داشت. اما شما چه زمانی بعد از عمل لیپوماتیک زیربغل می توانید ورزش کنید؟ پزشکان توصیه می کنند که در مدت 2 تا 3 هفته پس از عمل، از هرگونه فعالیت بدنی شدید پرهیز کنید. قدم زدن آهسته در یک مسیر طولانی می تواند جایگزین مناسبی برای یک ورزش سنگین در طول دوره نقاهت باشد. بعد از این که توان جسمانی خود را به دست آوردید می توانید به مرور ورزش خود را سنگین تر کنید. 6 هفته پس از عمل شما به اندازه ای بهبود می یابید که روتین ورزشی خود را با جدیت آغاز کنید.

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک زیربغل

برای این که نتیجه دلخواه خود را از جراحی لیپوماتیک بگیرید و نتیجه موقتی آن را به نتیجه دائمی تبدیل کنید، لازم است یک برنامه ورزشی متشکل از ورزش های هوازی و تمرین های موضعی برای زیربغل داشته باشید. بهترین ورزش های هوازی که می توانید پس از بهبود زخم های خود انجام دهید عبارتند از:

دقت کنید که شما می توانید این ورزش ها را بعد از این که زخم ها و بخیه های شما به طور کامل بهبود پیدا کرد، انجام دهید.

 • باید ها و نباید های عمل لیپوماتیک

رژیم غذایی بعد از عمل لیپوماتیک زیربغل

به یاد داشته باشید که ورزش به تنهایی نمی تواند نتیجه ای که از عمل لیپوماتیک خود گرفته اید را ثابت نگه دارد. لازم است شما یک رژیم غذایی مناسب هم بعد از جراحی خود بگیرید. لازم نیست که رژیم غذایی شما سخت باشد. همین که یک رژیم متعادل شامل میزانی متناسب از کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها داشته باشد کافی است. همچنین باید به کالری های مصرفی تان هم توجه کنید. تا جایی که می توانید موادی که قند افزوده دارند مصرف نکنید و مصرف میوه و سبزیجات تازه را جایگزین آن کنید. نمک را در غذاهای خود حذف کرده و یا به حداقل میزان برسانید. نوشیدن آب فراوان، علاوه بر این که به پوست شما برای جمع شدن کمک می کند، باعث از بین رفتن سموم و چربی های اضافی بدن هم می شود، پس نوشیدن آن را فراموش نکنید.

قبل از عمل لیپوماتیک زیربغل چه کارهایی باید انجام دهیم ؟

مدتی قبل از این که عمل خود را انجام دهید، ملزم به رعایت برخی نکات هستید که عبارتند از:

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک زیربغل چه کارهایی باید انجام دهیم ؟

مهم ترین و موثرترین مراقبت پس از جراحی لیپوماتیک، پوشیدن گن است. شما روش پوشیدن گن را از پزشک خود یاد خواهید گرفت و بعد، ملزم هستید که آن را به روش درست و تا زمانی که پزشک شما توصیه کرده است استفاده کنید. گن، در واقع برای پر کردن خلائی که در نتیجه خارج کردن چربی ها از زیر پوست ایجاد شده، مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله با قرار دادن نوعی فشار بر پوست، باعث می شود پوست به خوبی به عضله بچسبد و جای خالی چربی ها از بین برود. به علاوه اگر نگران آمبولی بعد از لیپوماتیک هستید باید بدانید که استفاده از گن این خطر را بسیار کاهش می دهد.

سوالات متداول

مانند تمام عمل های جراحی کوچک و بزرگ، لیپوماتیک زیربغل پا هم ممکن است همراه با عوارضی باشد. بیشتر عوارضی که در عمل لیپوماتیک پیش می آیند، ناشی از اشتباه بیمار و یا بی تجربگی پزشک هستند. اگر پزشک شما این موارد را رعایت کند عوارض لیپوماتیک زیربغل به حداقل می رسد:

این عمل باید حتماً توسط پزشک دارای صلاحیت جراحی پلاستیک انجام شود.

عمل نباید برای کل بدن همزمان انجام شود.

مراقبت های بعد از عمل باید به خوبی به بیمار آموزش داده شود و این مراقبت ها باید به طور کامل اجرا شوند.

از اعتماد به افرادی که پزشک متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند جداً خودداری کنید.

مطمئن شوید که عمل شما در اتاق عملی مجهز در بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام می شود.

بهتر است عمل شما با بی حسی موضعی انجام شود و نه بیهوشی عمومی.

ممکن است بعضی چاقی ها روش های بهتری برای جراحی داشته باشند. برای این که پزشک متوجه شود چاقی شما قابل درمان با لیپوماتیک است یا خیر، پوست، شدت چاقی و نوع چاقی را معاینه می کند و سپس نظر قطعی خود را با شما در میان می گذارد.

لیپوماتیک برای کاهش چربی موضعی در یک اندام خاص مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار، چربی هایی که در یک قسمت بدن تجمع یافته از بدن خارج می شود. در نتیجه شما می توانید از این روش برای کاهش چربی و سایز شکم، پهلو، چانه، زیربغل و سایر نقاطی که چربی های مقاومی وجود دارد، استفاده کنید. به علاوه با چربی های خارج شده می توانید به سینه ها، باسن و غیره شکل بدهید.

پس از لیپوماتیک حتماً ورزش کنید و رژیم غذایی سالم خواری را پیش بگیرید. اجازه بدهید این عمل جراحی برای بدن شما یک سرآغاز جدید باشد. نتیجه اصلی عمل شما وقتی مشخص می شود که تورم و التهاب ناشی از جراحی از بین برود. با شروع یک فعالیت ورزشی سبک بعد از لیپوماتیک، جریان خون افزایش می یابد و باعث می شود التهاب و تورم به سرعت از بین برود. همچنین از ایجاد لخته خونی جلوگیری می شود.

تمامی عمل های جراحی لاغری ممکن است با خطرات خود همراه باشند. هرچند ریسک لیپوماتیک زیربغل نسبت به سایر روش های لاغری کمتر است. با این حال لیپوماتیک زیربغل ممکن است باعث بی نظمی کانتور و کاهش کشسانی پوست شود. با انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه می توانید بدون هیچگونه خطری جراحی خود را انجام دهید.

بله. اگر بخواهید می توانید چربی هایی که از هر ناحیه بدن شما خارج شده را به قسمت هایی مثل سینه، باسن و گونه تزریق کنید. برای استفاده از چربی های خارج شده از زیربغل پای خود، پزشک را قبل از عمل مطلع نمایید تا هماهنگی های لازم را انجام دهد.

برای انجام عمل لیپوماتیک، پزشک باید روی پوست شما سوراخ های کوچکی ایجاد کند و لوله مخصوصی را زیر پوست شما ببرد که چربی ها را بیرون بکشد. این برش ها، به طول 2 تا 5 میلی متر خواهند بود و به همین دلیل، شما درد و خونریزی به خصوصی را تحمل نمی کنید. خطر عفونت هم در این روش بسیار کم است.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان