بهترین روش های لیفت ابرو

 • جراحی لیفت ابرو و پیشانی
 • لیفت با تزریق فیلر و بوتاکس
 • لیفت با نخ POD

روش های بدون جراحی برای لیفت ابرو کدام است؟

 • لیفت ابرو با بوتاکس
 • لیفت ابرو با فیلرهای پوستی
 • لیفت ابرو با روش پی ار پی
 • لیفت ابرو با نخ های PDO
 • لیفت ابرو با لیزر
 • لیفت ابرو با فرکانس رادیویی
 • لیفت ابرو با هایفوتراپی

روش های جراحی برای لیفت ابرو کدام است؟

 • لیفت ابرو با اندوسکوپی
 • لیفت ابرو با روش کلاسیک
 • لیفت ابرو به روش کرنال

موارد استفاده از عمل

 • افتادگی ابروها
 • چین و چروک پیشانی
 • حالت چهره عبوس و خسته

مزایای عمل

 • جوانسازی پوست ناحیه ابرو و پیشانی
 • از بین رفتن چین و چروک
 • تغییر فرم و حالت ابروها
 • افزایش گیرایی چشم ها

عوارض احتمالی عمل

 • درد
 • تورم
 • کبودی و احساس گز گز شدن

بهترین روش لیفت ابرو کدام است؟

بسته به شرایط فردی متفاوت است.

ماندگاری لیفت ابرو کدام است؟

ماندگاری لیفت ابرو به روش انجام ان، سن فرد، جنس پوست و میزان افتادگی بستگی دارد.

هزینه لیفت ابرو چقدر است؟

هزینه لیفت ابرو به مواردی مثل دستمزد جراح و تیم او، هزینه داروی بیهوشی، هزینه کلینیک یا مرکز درمانی انجام جراحی، داروهای پس از جراحی، آزمایشات قبل از عمل، هزینه مراجعات بعدی به مطب پزشک پس از جراحی و … بستگی دارد.

سن مناسب یا توصیه شده

از ۱۸ سالگی

بیهوشی دارد یا خیر؟

بیهوشی عمومی دارد.

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

ندارد

مدت زمان عمل

حداکثر یک ساعت

احتمال موفقیت

صد درصد

مدت دوران نقاهت

یک هفته الی ده روز

آیا تا به حال به فکر زیباتر کردن چهره خود با انجام لیفت ابرو افتاده‌اید؟ لیفت ابرو تنها عمل بالا کشیدن ابروها نیست بلکه اثرات ان می تواند حالت کلی چهره شما را تغییر دهد. اگر با افزایش سن، ابروهایتان افتاده شده‌اند یا از حالت خسته و شاید عصبانی چهره خود ناراضی هستید پس زمان ان رسیده که در مورد لیفت ابرو بیشتر بدانید.

زیبا بودن و زیبا ماندن آرزوی همیشگی تمام انسان‌ ها است و جلوه اصلی این زیبایی را بیش از هرچیز می توان در تناسب و ظرافت اجزای صورت یافت. پیشرفت دانش و تکنولوژی در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی موجب شده است تا دیگر هیچ زن و مردی نگران کاهش جذابیت چهره خود با افزایش سن نباشد. لیفت ابرو یکی از عمل های پرطرفدار است که مرکز اصلی جذابیت در صورت یعنی چشم ها را هدف خود قرار می دهد.

لیفت ابرو

آنچه می خوانید

لیفت ابرو چیست ؟

زیبایی چشم ها در ترکیب با ابروهایی خوش فرم تکمیل می شود. این قاعده مرد و زن ندارد زیرا پرپشتی و حالت ابروها موجب افزایش جذابیت هر چهره‌ای می گردد و درست به همین خاطر است که انواع روش های تتو ابرو مانند میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و … از جمله نخستین تغییرات گسترده و ماندگاری بودند که آرایشگران برای تغییر حالت چهره زنان استفاده کردند.

این تمایل برای افزایش زیبایی فرم و حالت ابروها به زنان محدود نشده و امروزه مردان نیز از متقاضیان تغییر حالت ابروهای خود هستند. علت اصلی این محبوبیت را می توان تاثیر چشمگیر فرم ابروها بر حالت کلی صورت و احساسی که از ان دریافت می شود دانست. در بسیاری از موارد کسانی که عمل لیفت ابرو را انجام دادند اعلام کرده‌اند که پس از تغییر فرم ابروها حالت چهره ان ها نیز تغییر کرده است.

ضرورت انجام لیفت ابرو از انجایی اغاز می شود که با افزایش سن و تاثیر نیروی جاذبه زمین عضلات ناحیه پیشانی ضعیف می شوند. در نتیجه ابروها حالت کشیده و خوش فرم خود را از دست داده و به طرز مشهودی دچار افتادگی می گردند. این افتادگی ابروها بر زیبایی حالت چشم ها نیز اثرگذار است.

زمانی که ابروها به سمت پایین خم می شوند اینطور به نظر می رسد که چشم ها برجستگی خود را از دست داده و چهره حالتی اخمو، خشمگین و خسته پیدا می کند. این تغییر حالت به طور محسوسی زیبایی تمام عناصر چهره شما را تحت تاثیر خود قرار دهد و موجب احساس سنگینی در ناحیه بالایی چشم ها می گردد.

در چنین شرایطی لیفت ابرو می تواند حالت چهره و فرم ابروهای شما را به طور کلی تغییر دهد. همانطور که می دانید واژه لیفت به معنای بالا کشیدن است بنابراین وقتی از لیفت ابرو صحبت می کنیم منظور استفاده از روش های جراحی و غیر جراحی برای بالا کشیدن ابروها می باشد.

 با توجه به اینکه ابرو در ناحیه پیشانی قرار گرفته و افتادگی ان ارتباط مستقیمی با عضلات پیشانی دارد معمولا لیفت ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام می گیرند. در نتیجه لیفت ابرو موجب کاهش چین و چروک های پیشانی و گشودگی ان نیز می گردد. 

لیفت ابرو از جمله خدمات زیبایی است که موجب تغییر حالت چهره، افزایش زیبایی چشم ها و ابروها، تغییر فرم ابروها و کشیدگی پیشانی می گردد.

مقابل اینه بایستید و کمی به چشم های خود دقت کنید! فاصله بین چشم ها و ابروهایتان نسبت به چند سال گذشته چه اندازه کمتر شده است؟ دنباله ابروهای شما به کدام سمت است؟ از تلاش هر روزه برای لیفت ابروها با استفاده از لوازم ارایشی و صابون ابرو خسته نشده‌اید؟ شاید زمان ان رسیده که با انجام لیفت ابرو توسط یک جراح متخصص پلاستیک و زیبایی، جذابیت چشم ها، ابروها و حالت کلی چهره خود را یکبار برای همیشه تغییر دهید.

لیفت ابرو

انواع روش های لیفت ابرو

بالا کشیدن ابروها از آن دسته عمل های زیبایی است که به روش های متفاوتی انجام می گیرد. از روشی بسیار ساده که خود فرد می تواند هر روز ان را در خانه انجام دهد تا روش های پیچیده تری که آرایشگران در سالن های زیبایی به کار می گیرند و لیفت ابرو دائمی با بهترین کیفیت و بالاترین تغییر که متخصصان جراحی پلاستیک در کلینیک های زیبایی قادر به انجام ان هستند.

اگر به فکر لیفت ابروهای خود هستید پیش از هر اقدامی باید انواع روش های آن را بشناسید:

 • عمل لیفت ابرو با دکتر کامبیز ایزدپناه

لیفت ابرو بدون جراحی

معمولا کسانی که دوره نقاهت کوتاه مدت با کمترین عارضه ممکن برای آن ها در اولویت است طرفدار انجام لیفت ابرو با روش های بدون جراحی هستند. مهم ترین تفاوت روش های غیر تهاجمی ،که در ادامه به بررسی ان ها خواهیم پرداخت، در مقایسه با روش جراحی عدم تغییر محسوس و چشمگیر حالت ابروها و پیشانی بعد از لیفت می باشد.

اگرچه بالا کشیدن ابروها با روش های غیر جراحی تقریبا هیچ عارضه قابل توجهی ندارد و نتیجه کاملا طبیعی به نظر می رسد اما در مواردی که شل شدگی پوست و عضلات پیشانی و افتادگی ابروها شدید باشد این روش های غیر تهاجمی معمولا نتایج موثری به همراه نخواهند داشت.

مزایای لیفت ابرو

لیفت ابرو با بوتاکس

امروزه با توجه به گستردگی کاربرد بوتاکس در عمل های زیبایی کمتر کسی است که با این روش اشنایی نداشته باشد. در بوتاکس از مقدار بسیار کم و مشخصی از سم بوتولینوم نوع A برای ایجاد فلج موقتی در یک ناحیه استفاده می کنند که این امر موجب از بین رفتن چین و چروک، انقباض عضلات و در برخی موارد لیفت می گردد.

از بوتاکس معمولا برای از بین بردن خط اخم میان ابروها، چین چروک اطراف چشم و پیشانی و سفت شدن عضلات این ناحیه استفاده می کنند. این عمل غیر تهاجمی بوده و عارضه خاصی به همراه ندارد اما یک روش دائمی برای لیفت ابروها محسوب نمی شود. معمولا هر ۴ الی ۶ ماه یکبار نیاز به تزریق مجدد وجود دارد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

لیفت ابرو با فیلرهای پوستی

اگر دستی در زیباسازی پوست داشته باشید احتمالا با نام تجاری انواع فیلرهای پوستی پرطرفدار مانند بلافین، رادیس، رستلین، ژویدرم و … اشنا هستید. فیلر پوستی محلولی است که خاصیت حجم دهندگی داشته و با پر کردن فضاهای خالی زیر پوست موجب از بین رفتن چین و چروک ها و برجستگی ناحیه تزریق می گردد.

لیفت با فیلرهای پوستی در عرض چند دقیقه انجام شده و تنها عارضه احتمالی ان قرمزی پوست در ناحیه تزریق می باشد اما این روش نتیجه دائمی نداشته و به طور منظم باید تمدید شود.

لیفت ابرو با روش پی ار پی

پی ار پی یا همان پلاسمای غنی از پلاکت یکی دیگر از روش های تزریقی برای لیفت ابرو و پیشانی است که از فراورده خونی خود فرد برای شادابی و جوانسازی پوست او استفاده می کند. این روش معمولا در ترکیب با سایر روش ها مانند بوتاکس، فیلر و میکرونیدلینگ کاربرد دارد.

لیفت ابرو با نخ های PDO

اگر طرفدار روش های غیر جراحی برای زیباسازی ابرو هستید احتمالا نخ های POD گزینه محبوب شما خواهد بود. از این نخ طبی که ترکیبات اصلی ان نوعی قند پیچیده به نام پلی دیوکسانون می باشد برای بالا کشیدن و سفت کردن ابروها بدون بر جای ماندن اسکار استفاده می شود.

در این روش ابتدا با استفاده از بی حس کننده های موضعی ناحیه مورد نظر را کاملا بی حس نموده سپس نخ های POD را در زیر پوست قرار می دهند. این نخ ها با توجه به ترکیبات ویژه ای که دارند موجب تقویت کلاژن سازی پوست شده و حجم دهندگی و سفت شدن ناحیه ابرو و پیشانی را به همراه دارند.

مراقبت های لیفت ابرو

لیفت ابرو با لیزر

تکنولوژی لیزر با تولد خود گامی بزرگ در جهت اصلاح عوارض پوستی و جوانسازی ان برداشت به گونه‌ای که امروز دیگر نیازی نیست که نگران چین و چروک ها، کک و مک، اثرات جوش و یا هر عارضه دیگری بر روی پوست خود باشید. در اکثر موارد لیزرتراپی این توانایی را دارد که زیبایی و لطافت را به صورت شما بازگرداند.

در انجام لیفت ابرو و پیشانی نیز از لیزر تراپی استفاده می شود اما این روش برای رسیدن به نتیجه به زمان بسیار زیادی نیاز داشته و باید جلسات متعدد لیزر را به طور منظم پشت سر بگذارید. از عوارض لیفت ابرو با لیزر می توان به قرمزی و التهاب و پوسته پوسته شدن ناحیه اطراف ابروها اشاره کرد.

لیفت ابرو با فرکانس رادیویی

در این روش که به ان اولتراپی نیز گفته می شود از یک دستگاه اولتراسوند برای تحریک کلاژن سازی پوست و جوان سازی ان استفاده می شود. با توجه به حجم چین و چروک و میزان افتادگی ابروها ممکن است که بیش از یک جلسه مورد نیاز باشد. مدت زمان هرجلسه اولتراپی یک الی دو ساعت می باشد و نتایج اولیه این روش معمولا چند روز پس از انجام خود را نشان می دهند.

لیفت ابرو با هایفوتراپی

در این روش نیز مشابه روش اولتراپی، از امواج صوتی اولتراسوند ساده با شدت بالا و قدرت کم برای تحریک کلاژن سازی پوست و افزایش استحکام و شادابی ان استفاده می شود. این امواج خطری برای پوست نداشته و باعث سفت شدگی و کشیده شدن آن می گردند که در نهایت لیفت ابروها و پیشانی را به همراه دارد. تعداد جلسات هایفوتراپی به نوع پوست و سن فرد بستگی دارد.

لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو

لیفت ابرو و پیشانی با جراحی نوعی عمل تهاجمی محسوب می شود زیرا در روش های مختلف ان معمولا از بیهوشی عمومی استفاده شده و عوارضی به همراه دارد که نیازمند رعایت مراقبت های بعد از جراحی است. روش های جراحی در مقایسه با روش های غیر جراحی تغییرات بسیار محسوس تری داشته و بلافاصله پس از عمل می توان نتیجه را مشاهده کرد.

لیفت ابرو با اندوسکوپی

این روش یک روش تهاجمی محسوب می شود زیرا در ان بیمار را به طور کامل بیهوش کرده و بالا کشیدن ابروها را از طریق برش زدن بر روی پوست انجام می دهند. در لیفت ابرو با آندوسکوپی ابتدا چند برش در ناحیه بالای پیشانی ایجاد کرده سپس دستگاه آندوسکوپ را از قسمت برش ها وارد پوست می کنند.

ورود اندوسکوپ به زیر پوست موجب می شود که جراح بتواند به خوبی تصویر روشنی از وضعیت زیر پوست داشته باشد. این روش در از بین بردن چین و چروک و افتادگی های خفیف ابرو کاربرد دارد.

لیفت ابرو

لیفت ابرو با روش کلاسیک

لیفت ابرو و پیشانی با جراحی کلاسیک برای کسانی مناسب است که افتادگی شدید دارند و می خواهند در یک چشم بر هم زدن تغییرات زیادی را مشاهده کنند. در این روش نیز مانند سایر روش های تهاجمی، بیمار ابتدا به طور کامل بیهوش می شود. جراح در این روش با ایجاد برش عمل لیفت یعنی کشیدن پوست ناحیه ابرو و پیشانی را انجام داده سپس پوست اضافه را جدا نموده و برش را بخیه یا منگنه می زند.

 • لیفت ابرو به روش کرنال

این روش نیز یکی از روش های قدیمی محسوب می شود که نیاز به بیهوشی دارد. در روش کرنال که به ان لیفت باز هم گفته می شود جراح با ایجاد برشی کوچک در ناحیه پیشانی عمل کشیدن پوست را انجام می دهد. لیفت ابرو به روش کرنال بیشتر برای کسانی مناسب است که پیشانی های کوتاهی دارند.

لیفت جانبی ابرو چگونه است ؟

این روش جراحی در حال حاضر یکی از محبوب ترین روش های لیفت ابرو است که در میان زنان طرفداران بسیاری دارد و ازطریق بیهوشی کامل انجام می شود. در لیفت جانبی ابروها ابتدا برش های کوچکی در قسمت خارجی ابروها یعنی نزدیک به گوش ها زده شده و از این ناحیه عمل لیفت را انجام می دهند که موجب بالا رفتن ابروها از دو طرف صورت و کشیده شدن ان ها می گردد.

توجه داشته باشید که لیفت ابرو در تمامی روش های تهاجمی و حتی اکثر روش های غیر تهاجمی ،که نیازی به ایجاد برش و بیهوشی نیز ندارد، یک عمل کاملا تخصصی بوده و حتما باید توسط پزشکی که در این حوزه دارای تخصص و دانش است انجام شود.

 زمانی که زیبایی خود را به دستان افرادی که صلاحیت پزشکی نداشته و تنها با گذراندن یک دوره کوتاه مدت خود را متخصص زیبایی معرفی می کنند می سپارید این احتمال وجود دارد که هر عارضه ای را تجربه کنید.

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام لیفت ابرو و سایر جراحی های زیبایی صورت را دارید، کار را به کاردان بسپارید. کافیست یک وقت مشاوره دریافت کنید! ما تا گرفتن نتیجه در کنار شما خواهیم ماند.

علت افتادگی ابروها چیست ؟

تقریبا تمام افراد با افزایش سن، درصدی از افتادگی ابرو و شل شدگی پوست صورت را به دلیل کاهش کلاژن سازی و تاثیر نیروی جاذبه زمین تجربه می کنند اما میزان و شدت این افتادگی و تغییر حالت چهره به زمینه ارثی، جنس پوست و خاصیت کشسانی ان، سبک زندگی و تغذیه، اقلیم محل زندگی، نور خورشید، استرس و … بستگی دارد.

در صورتی که به دلیل هر یک از موارد بالا از مشکل افتادگی ابرو و به دنبال ان فرورفتگی چشم ها و تغییر حالت چهره رنج می برید کافیست از یک جراح متخصص پلاستیک و زیبایی برای عمل لیفت ابرو و پیشانی خود کمک بگیرید. مشاهده تغییرات فوق العاده در کوتاه ترین زمان ممکن شما را شگفت زده خواهد کرد.

مزایای لیفت ابرو

لیفت ابرو در ارتباط مستقیم با پوست ناحیه پیشانی و زیبایی چشم ها قرار دارد بنابراین زمانی که لیفت ابرو را انجام می دهید در حقیقت یک عمل زیبایی چند جانبه در چهره خود انجام داده‌اید. از جمله مزایای لیفت ابرو پیشانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لیفت ابرو

لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است ؟

لیفت ابرو مرد و زن و پیر و جوان ندارد. هر فردی که از حالت افتاده ابروهای خود و چین و چروک ایجاد شده در ناحیه پیشانی ناراضی باشد می تواند با انجام لیفت ابرو، شادابی و جوانی را به چهره خود بازگرداند. کسانی که به دنبال تغییر سریع و چشمگیر هستند لیفت ابرو با جراحی می تواند گزینه مناسبی برای ان ها باشد.

همچنین کسانی که نگاهی منطقی و توقع واقع بینانه نسبت به جراحی زیبایی ندارند یا به دلایل پزشکی از جمله بیماری های زمینه ای و حساسیت به داروهای بیهوشی، جراحی می تواند گزینه خطرناکی برای ان ها باشد روش های مختلف لیفت ابرو بدون جراحی در دسترس ان ها قرار دارد.

دلایل انجام لیفت ابرو

ابروها نقش موثری در حالت چهره دارند. کافیست کمی در فرم و حالت ان ها تغییر ایجاد کنید تا ببینید که چطور چهره ای عصبانی به راحتی تبدیل به یک چهره باز و شاداب می شود. با انجام لیفت ابرو و پیشانی توسط یک متخصص جراحی زیبایی می توانید این مشکلات را به راحتی و با کمترین عوارض ممکن حل کنید:

 • اصلاح گودی و تو خالی به نظر رسیدن پلک بالا
 • بالا کشیدن ابروهای افتاده
 • اصلاح ابروهایی که به دلیل افتادگی فرم و حالت خود را از دست داده‌اند
 • از بین رفتن خط اخم بین دو ابرو
 • کاهش چین و چروک های پیشانی

مضرات لیفت ابرو

عوارض لیفت ابرو

لیفت ابرو و پیشانی با روش های غیر جراحی به خوبی قابل انجام است. برای این منظور همانطور که پیشتر توضیح دادیم روش های مختلفی وجود دارد که فرد می تواند با توجه به وضعیت سلامت جسمی، میزان افتادگی ابرو، حجم چین و چروک در پیشانی و نظر تخصصی پزشک جراح یک روش را انتخاب کند.

در صورتی که افتادگی ابروی شما زیاد است و تمایل دارید که تغییری بسیار چشمگیر در چهره خود ایجاد کنید و این تغییر به طور دائمی باقی بماند لیفت ابرو با جراحی، می تواند بهترین انتخاب باشد اما این جراحی علی رغم کوتاه مدت و ساده بودن مانند هر عمل دیگری ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد که مهم ترین ان ها عبارتند از:

لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب نیست ؟

پزشکان معمولا توصیه می کنند که افراد زیر ۱۸ سال و زنان باردار یا شیرده از انجام روش های جراحی و تهاجمی لیفت ابرو اجتناب کنند. همچنین کسانی که بیماری زمینه‌ای خاص داشته و به سابقه حساسیت به داروی بیهوشی دارند بهتر است که روش های غیر جراحی را در اولویت قرار دهند.

کاندیدای مناسب لیفت ابرو

اقدامات قبل از لیفت ابرو

یکی از مهم ترین اقداماتی که لازم است در همان ابتدا انجام دهید انتخاب بهترین متخصص زیبایی برای گرفتن نتیجه رضایت بخش می باشد. بدون شک در درجه اول این دانش تخصصی و تجربه یک جراح است که می تواند تضمین کننده نتیجه جراحی شما باشد.

پزشک معتبر کسی است که پیش از هر جراحی ابتدا یک الی دو جلسه مشاوره قبل از عمل برگزار نموده و به طور کامل انچه که قرار است اتفاق بیفتد را برای بیمار تشریح کند. مسئولیت اصلی شما در این جلسات مشاوره این است که تمامی ابهامات خود را برطرف نموده و تصویری منطقی نسبت به نتیجه عمل پیدا کنید.

پرسیدن این سوالات در جلسه مشاوره می تواند به کاهش استرس شما کمک می کند :

متخصص جراحی زیبایی در همان جلسات مشاوره با ارزیابی وضعیت سلامت عمومی بدن، بررسی ناحیه ابرو و پیشانی، بهترین روش برای لیفت ابرو را به شما پیشنهاد خواهد داد. از جمله نکاتی که باید قبل از عمل لیفت در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • انجام دقیق آزمایشات خواسته شده توسط پزشک
 • اجتناب از مصرف الکل و کشیدن سیگار حداقل یک ماه قبل از جراحی
 • توقف مصرف قرص های رقیق کننده خون مانند اسپیرین پس از مشورت با پزشک
 • تهیه امکانات لازم برای روز پس از جراحی و اطمینان از حضور یک همراه

بهترین روش لیفت ابرو کدام است ؟

بهترین روش برای لیفت ابرو و پیشانی در درجه اول به نوع نیاز و تمایل شما بستگی دارد.

 • میزان افتادگی ابروهای شما خفیف است یا شدید؟
 • می خواهید نتیجه کاملا طبیعی و نامحسوس باشد یا متقاضی تغییر چشمگیر در چهره هستید؟
 • آیا نسبت به جراحی ترس و اضطراب دارید؟
 • آیا نسبت به داروهای بیهوشی حساسیت دارید؟
 • می خواهید روش های موقت لیفت ابرو را انجام دهید یا به دنبال یک روش دائمی هستید؟

برآیند پاسخ به تمام این پرسش ها در نهایت یک نگاه درست از نیاز و شرایط شما به پزشک جراح می دهد. سپس پزشک جراح بر اساس تخصص و تجربه خود بهترین روش لیفت ابرو را برای شما انتخاب خواهد کرد. به یاد داشته باشید که بهترین روش زمانی با بهترین نتیجه همراه خواهد بود که توسط یک فرد ماهر انجام شود.

ماندگاری لیفت ابرو

ماندگاری لیفت ابرو

ماندگاری لیفت ابرو به روش انجام ان، سن فرد، جنس پوست و میزان افتادگی بستگی دارد. معمولا روش های غیر جراحی ماندگاری کمتری داشته و تقریبا در تمام موارد نیاز به ترمیم مداوم دارند اما در لیفت ابرو با عمل جراحی ماندگاری به اندازه‌ای طولانی است که می توان ان را یک روش تقریبا دائمی دانست.

جنس پوست و سنی که لیفت ابروی خود را انجام می دهید در ماندگاری اثرات لیفت پیشانی و ابرو شما دخیل هستند. با افزایش سن همچنان به مرور زمان خاصیت کشسانی و کلاژن سازی پوست کاهش می یابد بنابراین نمی توان توقع داشت که تا چندین سال پس از جراحی لیفت ابرو، نتایج به همان شدت سال اول بعد از عمل باقی بماند اما قطعا به شکل و حالت افتاده قبل از جراحی باز نخواهد گشت.

لیفت ابرو در مردان

امروزه دیگر زیبایی و تناسب اندام تنها یک دغدغه زنانه نیست بلکه مردان نیز به موازات زنان تمایل دارند که از زیبایی پوست، مو، چهره و اندام خود با افزایش سن مراقبت کنند. یکی از عمل های زیبایی که علاوه بر زنان در میان مردان نیز طرفدار دارد لیفت ابرو می باشد.

به ویژه در مردان با توجه به پرپشتی ابروها و حالت طبیعی ان ها، افتادگی و چین و چروک با افزایش سن خود را بیشتر نشان داده و تاثیر قابل توجهی بر حالت اخمو و عبوس چهره ان ها دارد. بنابراین اقایانی که از افتادگی ابرو و گود افتادگی پشت پلک بالایی، چین و چروک پیشانی و حالت عبوس چهره خود ناراضی هستند می توانند گزینه مناسبی برای هر یک از روش های لیفت ابرو باشند.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

اگر می خواهید نتیجه ای ماندگار و صد درصدی از لیفت ابرو یا هر عمل زیبایی دیگر بگیرید باید مراقبت های بعد از عمل را به دقت دنبال کنید. این نکات به طور شفاف توسط پزشک جراح و تیم حرفه ای او به شما اموزش داده خواهند شد. بعد از عمل لیفت ابرو این نکات را رعایت کنید:

 • تورم و کبودی از عوارض طبیعی و کوتاه مدت لیفت ابرو می باشد که می توانید از کمپرس سرد برای کاهش ان استفاده کنید.
 • برای مدت حداقل ۴۸ ساعت پس از جراحی بر روی صورت خود نخوابیده و حتما رو به بالا دراز بکشید تا هیچ فشاری به ناحیه برش وارد نشود.
 • تا ۷۲ ساعت بعد از جراحی بهتر است که به پشت یعنی در حالت طاق باز بخوابید.
 • اگر لیفت ابرو و پیشانی شما با روشی انجام شده است که نیاز به جایگذاری پیچ برای بالا نگه داشتن ابرو دارد تا حداکثر دو هفته بعد از عمل باید برای برداشتن ان ها به پزشک مراجعه کنید.
 • در صورتی که بخیه ها جذبی نبوده و از نوع معمولی باشند تا حداکثر یک هفته بعد از عمل باید برای کشیدن ان ها به پزشک مراجعه کنید.
 • بهتر است که حتما از یک همراه برای رفتن به خانه پس از عمل کمک بگیرید زیرا ممکن است که تا ساعاتی پس از به هوش امدن سرگیجه یا افت فشار داشته باشید.
 • جراحی لیفت ابرو درد قابل توجهی ندارد اما در صورت احساس درد تنها از مسکن هایی که پزشک برای شما تجویز کرده است استفاده کنید.
 • پزشک به شما خواهد گفت که تا چند روز بعد از جراحی مجاز به برداشتن پانسمان هستید.
 • معمولا پس از دو الی سه هفته بعد از جراحی می توانید رانندگی کنید.
 • جراحی لیفت ابرو دوره نقاهت بسیار کوتاهی داشته و در صورت عدم وجود مشکل خاص می توانید حداکثر یک هفته پس از جراحی به محیط کار خود بازگردید.
 • تا حداقل دو هفته پس از جراحی لیفت ابرو از انجام ورزش های پرفشار و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
لیفت ابرو

هزینه لیفت ابرو

لیفت ابرو مانند هر جراحی زیبایی دیگری یک هزینه ثابت نداشته و بودجه مورد نیاز برای انجام ان به دلایل مختلفی بستگی دارد. در درجه نخست روش انجام لیفت ابرو است که هزینه ان را تعیین می کند. روش های غیر تهاجمی هزینه ای متفاوت با جراحی کلاسیک لیفت ابرو و پیشانی دارند.

عوامل موثر در هزینه لیفت ابرو عبارتند از :

امروزه با بالا گرفتن تب انجام جراحی های زیبایی و استقابل گسترده زنان و مردان از انواع ان، به طور چشمگیری به تعداد کسانی که در این حوزه هیچ تحصیلات تخصصی و مهارتی نداشته و تنها با گذراندن یک دوره غیر علمی کوتاه مدت خود را متخصص زیبایی معرفی می کنند در حال افزایش است.

مراقب باشید که تحت تاثیر تبلیغات دروغین و به بهانه هزینه کمتر، سلامتی و زیبایی خود را به دست کسانی که ارزشی برای جان و مال شما قائل نیستند نسپارید. کار باید به دست کاردان سپرده شود!

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

خیر این جراحی کاملا سرپایی و کوتاه مدت بوده و هیچ نیازی به بستری شدن ندارد.

روش انجام لیفت ابرو مدت زمان ان را تعیین می کند اما به طور معمول این عمل یک ساعت طول می کشد.

تورم، سفت شدگی و کبودی از عوارض طبیعی پس از لیفت ابرو هستند که کمی دردناک بوده و ظرف مدت یک هفته به تدریج از بین می روند. این درد با مسکن های تجویز شده از سوی پزشک کاملا قابل کنترل است.

خیر لیفت ابرو و پیشانی تنها باعث بالا رفتن ابروها و کاهش چین و چروک های پیشانی می گردد اما هیچ تاثیری بر افتادگی پلک نخواهد داشت. برای این منظور باید جراحی بلفاروپلاستی را انجام دهید.

انجام برخی روش های غیر جراحی لیفت ابرو در آرایشگاه های تخصصی امکان پذیر است اما برای جلوگیری از عوارضی همچون عفونت بسیار اهمیت دارد که محیط انجام عمل کاملا بهداشتی و استریل باشد. لیفت ابرو با روش جراحی یک عمل کاملا تخصصی بوده و توصیه می شود که ان را توسط یک جراح زیبایی و پلاستیک در کلینیک تخصصی انجام دهید.

در روش های غیر جراحی مانند فیلر، بوتاکس، پی ار پی، نخ و … معمولا هر ۴ تا ۶ ماه یکبار باید نسبت به بررسی مجدد و ترمیم لیفت خود اقدام کنید اما روش های جراحی به عنوان روش هایی با ماندگاری بسیار بالا و دائمی شناخته می شوند. توجه داشته باشید که به هر حال افزایش سن موجب افتادگی و ایجاد چین و چروک خواهد شد اما لیفت باعث می شود که این افتادگی ابروها هرگز به شدت سابق بازنگردد.