موارد استفاده از عمل

پوست پلک و اطراف چشم شما

مزایای عمل

 • پف پلک بالایی یا کیسه های زیر پلک پایینی خود را از بین ببرید
 • اگر پلک‌ های آویزان دارید، دید بینایی خود را افزایش دهید
 • جوان تر و کمتر خسته به نظر برسید
 • اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

عوارض احتمالی عمل

 • واکنش به هر گونه بیهوشی یا عوارض ناشی از آرامبخش
 • تورم و کبودی اطراف چشم
 • مشکل در بستن چشم ها
 • خونریزی از خطوط برش
 • خشکی چشم
 • عفونت های چشمی
 • حساسیت به نور از جمله نور خورشید

سن مناسب یا توصیه شده

بالای 35 سال

بیهوشی دارد یا خیر؟

معمولا به صورت بیهوشی عمومی یا گاها بی حسی موضعی

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

خیر

مدت زمان عمل

45 دقیقه الی 2 ساعت

احتمال موفقیت

بالا

مدت دوران نقاهت

1 الی 2 هفته

آنچه می خوانید

بلفاروپلاستی چیست ؟

بلفاروپلاستی (BLEF-uh-roe-plas-tee) نوعی جراحی است که پوست اضافی پلک ها را از بین می برد. با افزایش سن، پلک ها کشیده می شوند و عضلات نگهدارنده آن ها ضعیف می شوند. در نتیجه، پوست و چربی اضافی می تواند در بالا و زیر پلک شما جمع شود. این موضوع می تواند باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک های فوقانی و کیسه های زیر چشم شود.

علاوه بر افزایش سن، افتادگی شدید پوست اطراف چشم می تواند دید جانبیبه ویژه قسمت های فوقانی و بیرونی میدان بینایی را کاهش دهد. بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا از شر آن خلاص کند. این جراحی همچنین می تواند چشم ها را جوان تر و هوشیارتر نشان دهد.

بلفاروپلاستی

بهترین کاندیدها برای عمل بلفاروپلاستی کیست؟

جراحی پلک عمدتاً توسط افرادی انجام می شود که به دنبال درمان های ضد پیری هستند. افتادگی پوست اطراف چشم بخشی طبیعی از پیری است، اما اگر شروع به آزاردهنده شدن چنین عوارضی کنید، ممکن است این نوع جراحی را در نظر بگیرید. اگر کاندیدها دارای کیسه های قابل توجهی در زیر چشم هستند یا اگر ابروهایشان شروع به افتادگی کرده است، به دنبال بلفاروپلاستی نیز هستند.

برای برخی افراد، بلفاروپلاستی فراتر از نگرانی های زیبایی است. اگر بینایی شما تحت تأثیر افتادگی پوست باشد، ممکن است کاندیدای خوبی برای این روش باشید. برخی از افراد ممکن است شکایت کنند که هنگام نگاه کردن به بالا، دید آن ها توسط پوست آویزان مسدود شده است.

برای کاهش خطر عوارض، اگر سیگار نمی‌کشید یا بیماری مزمنی ندارید که می‌تواند بر بهبودی شما تأثیر بگذارد، ممکن است کاندیدای خوبی باشید.

بهترین کاندید بلفاروپلاستی

چرا عمل بلفاروپلاستی انجام میدهند؟

بلفاروپلاستی ممکن است گزینه ای برای موارد زیر باشد:

بلفاروپلاستی را می توان همزمان با عمل دیگری مانند لیفت ابرو و لیفت صورت انجام داد. به فیلد بعدی در این خصوص توجه کنید.

کاندید بلفاروپلاستی

دلایل پزشکی برای جراحی پلک

برخی شرایط می توانند باعث ایجاد تغییراتی در یک یا هر دو پلک شوند که بر توانایی شما برای واضح دیدن اطراف تأثیر می گذارد. در این موارد، پزشک ممکن است بلفاروپلاستی را برای بهبود بینایی توصیه کند.

سایر دلایل پزشکی برای جراحی پلک عبارتند از :

 • پتوز:

 پتوز به افتادگی یک یا هر دو پلک فوقانی اشاره دارد. این افتادگی می تواند در بدو تولد وجود داشته باشد یا در مراحل بعدی زندگی ایجاد شود. 

 • اکتروپیون:

 این اصطلاح به افتادگی پلک پایینی که باعث چرخش آن به بیرون می شود(برگشتگی لبه پلک (معمولاً پلک پایین‌) )، می گویند. این می تواند چشم را به باد و نور حساس کند و باعث خشکی یا آبریزش چشم شود. اکتروپیون می تواند به دلایل زیادی از جمله افزایش سن، داشتن برخی بیماری های پوستی یا آسیب دیدگی چشم رخ دهد.

 •  انتروپیون:

 این اتفاق زمانی رخ می دهد که پلک پایین به سمت داخل به سمت چشم می چرخد(درون‌چرخش ). این می تواند باعث تحریک چشم شود که قرنیه را در برابر عفونت آسیب پذیر می کند. عواملی مانند سن، عفونت ها و جای زخم در پلک می توانند منجر به انتروپیون شوند.

 • درماتیت مزمن:

 در برخی موارد، پوست اضافی در پلک فوقانی می تواند باعث تحریک پوستی مکرر در اطراف چشم شود.

 • مشکل در استفاده از عینک یا نصب چشم مصنوعی:

 برای برخی افراد، پوست اضافی یا افتادگی پلک می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در استفاده از لنزهای اصلاحی یا نصب صحیح پروتز شود.

بلفاروپلاستی

دلایل زیبایی برای جراحی پلک

شما می توانید بلفاروپلاستی را به عنوان یک روش انتخابی برای دستیابی به ظاهری که می خواهید برای چشمان خود انتخاب کنید انجام دهید. این ممکن است شامل جراحی با هدف زیر باشد:

خطرات احتمالی ناشی از عمل بلفاروپلاستی کدام است؟

تمام جراحی ها دارای خطراتی هستند، از جمله واکنش به مواد بیهوشی و لخته شدن خون در بدن یا محل جراحی. علاوه بر این موارد خطرات نادر جراحی پلک عبارتند از :

بلفاروپلاستی

مزایای عمل بلفاروپلاستی کدام است؟

به عبارت ساده، بلفاروپلاستی  یک راه عالی برای شادابی کل صورت شما است. بلفاروپلاستی پلک بالایی می تواند به باز شدن چشم ها کمک کند و شما را بیدارتر و جوان تر نشان دهد. جراحی پلک پایین می تواند به صاف کردن ناحیه زیر چشم کمک کند و همچنین باعث می شود کمتر خسته به نظر برسید و همچنین پف کمتری داشته باشید. همانطور که گفته شد، در حالی که مواردی مانند افتادگی پوست و کیسه ‌های زیر چشم با افزایش سن تشدید می‌شوند، بلفاروپلاستی همچنین می‌تواند مشکلاتی را که ممکن است به سادگی ژنتیکی باشند، مانند پتوز مادرزادی که به افتادگی پلک فوقانی معروف است، برطرف کند.

آماده شدن برای عمل بلفاروپلاستی

قبل از برنامه ریزی برای بلفاروپلاستی، با یک جراح متخصص ملاقات خواهید کرد.  پزشک شما در مورد جراحی های قبلی سوال خواهد کرد. جراح شما همچنین ممکن است در مورد شرایط گذشته یا فعلی مانند خشکی چشم، گلوکوم (آب سیاه چشم)، آلرژی، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئید و دیابت سؤال کند. پزشک شما همچنین در مورد استفاده شما از داروها، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و مواد مخدر سوال خواهد کرد.

بحث در مورد اهداف شما و آنچه شما از جراحی انتظار دارید به ایجاد زمینه برای گرفتن یک نتیجه خوب کمک می کند. پزشک شما با شما صحبت خواهد کرد که آیا این روش احتمالاً برای شما خوب عمل می کند یا خیر.

قبل از جراحی پلک، احتمالا یک معاینه فیزیکی و موارد زیر انجام خواهید داد:

مهم است که در مورد داروهایی که مصرف می کنید به جراح خود بگویید:

احتمالاً از شما خواسته می شود که مصرف هر چیزی که خطر خونریزی را افزایش می دهد را متوقف کنید، مانند ایبوپروفن (ادویل، موترین) یا وارفارین. همچنین باید چند هفته قبل از بلفاروپلاستی سیگار را ترک کنید.

شما باید برای چند روز اول پس از جراحی آماده شوید، زیرا ممکن است پلک های شما به حدی متورم شوند که توانایی شما برای انجام برخی فعالیت ها مختل شود. پختن غذاها را زودتر از موعد در نظر بگیرید و مطمئن شوید که تمام وسایل مورد نیاز خود را دارید تا مجبور نشوید خانه را ترک کنید. همچنین به یک دوست یا یکی از عزیزانتان نیاز دارید که شما را بعد از جراحی به خانه ببرد.

در روز جراحی پلک چه انتظاری میتوانید داشته باشید؟

قبل از جراحی پلک شما، پزشک یا تیم پزشکی مراحل آماده سازی را مورد بحث قرار می دهد. اینها ممکن است شامل روزه گرفتن برای مدت معینی قبل از عمل، انجام آزمایشات قبل از عمل و قطع برخی داروها باشد.

در روز جراحی بلفاروپلاستی چه در انتظار شماست؟

 • با یک پرستار قبل از عمل صحبت کنید

پرستار معاینه ای را انجام می دهد و مطمئن می شود که همه آزمایش های مورد نیاز مرتب و آماده هستند. پرستار همچنین می تواند به سوالات شما پاسخ دهد و مطمئن شود که فرم رضایت جراحی را مطالعه کرده و امضا کرده اید.

 • تمام لباس ها و جواهرات را درآورید و لباس بیمارستان بپوشید

بهتر است که تمام جواهرات و اشیای قیمتی را در خانه یا نزد یکی از اعضای خانواده بگذارید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
 • با متخصص بیهوشی صحبت کنید.

احتمالاً با آن ها در مورد سابقه پزشکی خود و نوع بیهوشی که دریافت خواهید کرد صحبت خواهید کرد.

 • بیهوشی برای شما صورت می گیرد.

متخصص بیهوشی، بیهوشی شما را شروع می کند و شما یک لوله در نای خود خواهید داشت تا در هنگام خواب تنفس شما را کنترل کند.

 • تیم جراحی علائم حیاتی را در طول جراحی تحت نظر خواهند داشت

پس از اتمام عمل، تیم مراقبت شما را به منطقه بهبودی منتقل می کند.

عمل بلفاروپلاستی

آنچه میتوانید از عمل بلفاروپلاستی انتظار داشته باشید.

 • قبل از عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. ممکن است مواد بیهوشی به صورت تزریق به پلک ‌ها برای بی‌حس کردن پلک‌ ها یا از طریق IV برای کمک به آرامش شما در طول عمل تجویز شود.

 • در طول عمل بلفاروپلاستی

 • بعد از عمل بلفاروپلاستی

پس از جراحی، شما مدتی را در اتاق ریکاوری می گذرانید که کارکنان آن شما را از نظر عوارض بعد از عمل تحت نظر دارند.

پس از جراحی ممکن است به طور موقت:

تاری دید ناشی از پماد روان کننده ای که روی چشم های شما زده می شود داشته باشید.

اقدامات زیر را برای کمک به بهبودی پس از جراحی انجام دهید مگر اینکه جراح دستورالعمل های متفاوتی به شما بدهد.

کارهایی که بعد از عمل بلفاروپلاستی باید انجام دهید:

عمل بلفاروپلاستی

کارهایی که بعد از عمل بلفاروپلاستی نباید انجام دهید:

در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر فورا به پزشک مراجعه کنید :

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام میشود؟

 • قبل از جراحی بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی
 • در طول جراحی بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. به طور متوسط ​​حدود 45 دقیقه تا دو ساعت طول می کشد:

 • بیهوشی

ابتدا جراح شما بیهوشی را انجام می دهد. این بیهوشی می تواند موضعی یا عمومی باشد. بی حسی موضعی یک عامل بی حس کننده است که پزشک آن را به پلک های شما تزریق می کند تا ناحیه را بی حس و آرام کند.

بیهوشی عمومی موادی است که شما را در طول عمل بیهوش می کند. شما و پزشکتان قبل از عمل در مورد اینکه کدام گزینه برای شما بهترین است صحبت می کنید.

 • خطوط برش

مرحله بعدی خطوط برش است. اگر هر دو پلک را عمل می‌کنید، جراح احتمالاً از پلک بالا و سپس پلک پایین شروع می‌کند. برش ها به گونه ای ایجاد می شوند که جای زخم ها به خوبی در ساختار طبیعی پلک شما پنهان شوند.

سپس جراح رسوبات چربی را برداشته یا تغییر مکان می دهد، ماهیچه ها را سفت می کند یا پوست اضافی را برمی دارد.

 • بستن برش ها

پس از اتمام جراحی، جراح برش ها را می بندد. این کار معمولا با بخیه یا چسب پوست انجام می شود. پس از جراحی، ممکن است پف و درد و تورم در ناحیه چشم را تجربه کنید.

بهبودی و ریکاوری بعد از عمل بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی

چه کسی جراحی بلفاروپلاستی را انجام میدهد؟

 • جراحان پلاستیک: آن ها در جراحی زیبایی و ترمیمی تخصص دارند.
 • جراحان پلاستیک و ترمیمی صورت: در جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت تخصص دارند. آن ها در ابتدا به عنوان جراحان پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی (پزشک یا جراح گوش، حلق و بینی) آموزش می بینند.
 • جراحان پلاستیک سر و گردن: آن ها در جراحی پلاستیک و ترمیمی سر و گردن تخصص دارند. آن ها همچنین قبل از تخصص بیشتر به عنوان جراح پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی آموزش می بینند.
 • چشم پزشکان: آن ها در مراقبت های پزشکی و جراحی بیماری ها و بیماری های چشم تخصص دارند.

ده ها نکته برای تسریع بهبودی پس از بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی

هزینه جراحی بلفاروپلاستی

سخن پایانی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی روشی است که می‌تواند بافت پلک بالا، پلک پایین یا هر دو را تغییر دهد. جراحان ممکن است برای درمان شرایطی که بینایی را محدود می کنند، جراحی پلک انجام دهند. بلفاروپلاستی همچنین می تواند یک عمل زیبایی برای تغییر ظاهر ناحیه اطراف چشم باشد.

بهبودی پس از جراحی پلک معمولاً شامل مدیریت تورم و کبودی با بهبودی برش‌ها است. اکثر افرادی که تحت عمل بلفاروپلاستی قرار می گیرند در عرض 10 تا 14 روز به فعالیت های معمول خود باز می گردند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

پس از جراحی تا زمانی که هوشیار باشید، به طور موثر نفس بکشید و علائم حیاتی شما ثابت باشد، در اتاق ریکاوری خواهید ماند. اگر قبل از جراحی لوله ای در نای شما قرار داده شود، ممکن است گلودرد داشته باشید. این درد معمولا موقتی است، اما اگر درد خیلی زیادی دارید به تیم مراقبت خود بگویید.

ممکن است همچنان در اثر داروی بیهوشی خواب‌آلود یا حالت تهوع داشته باشید، بنابراین به یک دوست یا یکی از اعضای خانواده نیاز دارید که شما را به خانه برساند و یکی دو شب اول با شما بماند.

احتمالاً بخیه های کوچکی روی پلک های خود به همراه پماد چشم روان کننده خواهید داشت. این ممکن است باعث تاری دید شود. چشمان شما نیز ممکن است به آرامی با باند پیچیده شده باشد.

ممکن است به مدت 1 تا 3 هفته پس از جراحی، تورم و کبودی در اطراف چشم خود داشته باشید. اکثر افراد 10 تا 14 روز پس از بلفاروپلاستی به سر کار و سایر فعالیت های معمولی باز می گردند.

کنترل درد برای بهبودی مهم است. بعد از جراحی شما کمی درد خواهید داشت. با این حال، پزشک درد شما را درمان می کند تا راحت باشید و بتوانید استراحت لازم را دریافت کنید.

اگر درد شما بدتر شد یا به هر طریقی تغییر کرد، با پزشک خود تماس بگیرید زیرا ممکن است نشانه یک عارضه جدی باشد.

پزشک دستورالعمل های دقیقی را برای مراقبت در منزل در طول دوره بهبودی ارائه می دهد. به طور کلی، اقداماتی که می توانید بعد از جراحی پلک در خانه انجام دهید عبارتند از:

 • استفاده از پماد چشم طبق تجویز پزشک.
 • از دست زدن یا مالیدن چشمان خود اجتناب کنید.
 • استفاده از کمپرس خنک روی چشم ‌ها برای کاهش التهاب و سوزش.
 • محافظت از چشمان خود در برابر نور خورشید تا زمانی که برش های شما به طور کامل بهبود یابد.
 • به مدت 2 هفته از آرایش چشم یا لنز استفاده نکنید.
 • اجتناب از فعالیت های شدید، به ویژه آن هایی که شامل خم شدن هستند.

رعایت قرارهای بعدی بعد از جراحی پلک بسیار مهم است. برای سؤالات و نگرانی های بین جلسات با پزشک خود تماس بگیرید.

اگر موارد زیر را دارید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشید:

 • خون ریزی
 • مشکلات تنفسی، مانند تنگی نفس، دشواری در تنفس، تنفس سخت یا خس خس سینه
 • تغییرات در هوشیاری، مانند غش کردن یا گیجی
 • درد قفسه سینه، سفتی قفسه سینه، فشار قفسه سینه یا تپش قلب
 • تب (101 درجه فارنهایت یا 38 درجه سانتیگراد)
 • ناتوانی در ادرار کردن
 • پا درد، تورم، به ویژه در ساق پا، که ممکن است نشان دهنده لخته شدن خون باشد.
 • دردی که با داروهای مسکن شما کنترل نمی شود.
 • تخلیه غیرمنتظره چرک، قرمزی یا تورم که برش های شما را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • تغییر بینایی

عفونت یک عارضه بسیار نادر برای هر جراحی صورت است.

بافت‌ های مختلف در ناحیه پلک دچار تغییراتی می‌شوند که منجر به نازک شدن و از بین رفتن رنگ پوست، توزیع مجدد و تغییر حجم بافت چربی، شلی بافت ‌های نگهدارنده و اثرات تجمعی جاذبه می ‌شود.

اگرچه نتایج بلفاروپلاستی بیشتر از سایر روش‌ های جوان‌ سازی صورت باقی می‌ماند، پلک ‌ها در مسیر پیری ادامه می‌یابند و مدت زمان نتایج معمولاً 10-7 سال است.

بلفاروپلاستی با بیهوشی انجام می شود. بسته به مورد فردی شما، ممکن است از آرام بخش IV یا بی حسی موضعی استفاده شود. شما باید در طول عمل احساس ناراحتی بسیار کمی داشته باشید.

در طول دوره بهبودی، باید انتظار کمی تورم، کبودی و ناراحتی داشته باشید. همه این ها را می توان با داروهای مسکن، کمپرس سرد و پمادهای روان کننده چشم کنترل کرد. در موارد نادر ممکن است تحریک در محل برش نیز رخ دهد.

خیر. این عمل سرپایی است.

بلفاروپلاستی برای بیمارانی است که پوست شل یا برآمدگی های چربی در پلک دارند. برخی از بیماران ممکن است از احساس سنگینی پلک های خود در پایان روز شکایت کنند. با کاهش مقدار پوست زائد، احساس سنگینی را کاهش می دهید و جوان تر به نظر می رسید.

بلفاروپلاستی پایین، چربی های برآمده یا پوست پلک پایین را از بین می برد. برآمدگی چربی بیشتر ژنتیکی است و از اوایل دهه چهل سالگی شروع می شود. شکایت اصلی در میان بیماران مبتلا به این مشکلات این است که آن ها خسته به نظر می رسند، کمتر جوان و ناخوش هستند. اگر پوست اضافی زیر ناحیه چشم دارید یا به دلیل داشتن پد چربی برآمده پف کرده اید، می توانید از بلفاروپلاستی پایینی بهره مند شوید.

چه مدت می توانم به سر کار برگردم؟

شما می توانید روز بعد از عمل بلفاروپلاستی از خانه با کامپیوتر یا تلفن کار کنید. بخیه ها یک هفته دیگر بیرون می آیند. ممکن است تورم و کبودی در اطراف چشم وجود داشته باشد. می‌توانید برای پنهان کردن بخیه‌ها از عینک استفاده کنید، یا اگر برایتان مهم نیست که کسی شما را اینطور ببیند، پس از سه روز می‌توانید به سر کار خود بازگردید. در غیر این صورت برای حدود یک هفته مرخصی از کار برنامه ریزی کنید.

چشم شما به طور کلی متفاوت و بهتر به نظر می رسد. همچنین چشمان شما بزرگ تر و بازتر به نظر می رسند و شکل آن کمی متفاوت است.

برش های بلفاروپلاستی در چین پلک بالایی ایجاد می شود. گاهی اوقات آن ها کمی به سمت بیرون پلک کشیده می شوند.

پس از بهبودی پس از جراحی، جای زخم پلک شما معمولاً تنها زمانی قابل مشاهده است که چشمان شما بسته باشد. بدون آرایش، ممکن است کمی تیره تر از بقیه پلک ها به نظر برسند.

اگر جای زخم شما کمی تیره‌تر یا قابل توجه‌تر از چیزی است که می‌خواهید، لیزر می‌تواند آن را اصلاح کند و جای زخم را به رنگ طبیعی پوست شما نزدیک‌تر کند تا با هم ترکیب شود.

دوره نقاهت برای جراحی بلفاروپلاستی بسته به وسعت عمل می تواند متفاوت باشد. با این حال، اکثر بیماران ظرف یک هفته به فعالیت های عادی خود باز می گردند.

عوارض جانبی ممکن است از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. اکثر بیماران به مدت سه تا چهار روز پس از عمل، تورم خفیف تا متوسط را تجربه می‌کنند و ممکن است تا دو هفته کبود شوند. قرمزی و کبودی در محل برش نیز شایع است، مانند تاری دید کوتاه مدت، آبریزش چشم، حساسیت به نور یا خشکی. بیماران می توانند پس از جراحی از کمپرس سرد استفاده کنند و سر خود را بالا نگه دارند تا به کاهش مقداری کبودی و تورم کمک کنند. دکتر کامبیز ایزد پناه دستورالعمل های اضافی بعد از عمل را قبل از جراحی ارائه می دهد.

بخیه ها یک هفته پس از جراحی برداشته می شوند. در صورت نیاز ممکن است بازدیدهای اضافی برنامه ریزی شود.

جراحی بلفاروپلاستی بین یک تا دو ساعت طول می کشد، بسته به اینکه این عمل فقط پلک بالایی شما باشد یا هر دو پلک بالا و پایین. به طور کلی، دو پلک، یا هر دو بالا یا هر دو پایین، یک ساعت طول می کشد و هر چهار پلک دو ساعت طول می کشد. اکثر جراحی‌ های پلک به صورت سرپایی انجام می‌شوند، بنابراین بیماران می‌توانند ظرف یک تا دو ساعت پس از اتمام جراحی پلک را ترک کنند.

خیر. صرف نظر از روش عمل، دکتر کامبیز ایزد پناه و مرکز جراحی تنها بیماران را به یک دوست، بستگان یا سایر میسپارند. این فرد موظف است شما را به مرکز جراحی ببرد، در اتاق انتظار منتظر شما بماند و سپس شما را به خانه برساند. حتی اگر احساس خوبی برای رانندگی دارید، مهم است که اقدامات احتیاطی را انجام دهید، به خصوص در چند روز اول پس از جراحی.

با افزایش سن، پلک ‌های ما می‌توانند «افتاده‌ تر» به نظر برسند. این اغلب به بافت چربی در پلک ها مربوط می شود – افزایش سن می تواند باعث جابجایی چربی پلک شود و باعث “افتادگی” شود و ما را پیرتر یا خسته به نظر برساند. در حالی که بسیاری این موضوع را به عنوان یک موضوع زیبایی نادیده می گیرند، به خاطر داشته باشید که این امر می تواند با کاهش دید محیطی بر بینایی تأثیر بگذارد. این همچنین می تواند منجر به شکایات بصری هنگام مطالعه، تماشای تلویزیون، رانندگی یا لذت بردن از مناظر زیبای اطرافمان شود.