موارد استفاده از عمل

سیکس پک با عمل جراحی فقط دور کمر و قسمت میانی (از سینه تا لگن، شکم و پشت شکم ) شما را هدف قرار می دهد.

مزایای عمل

 • ظاهر طبیعی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • حداقل جای اسکار
 • نتایج طولانی مدت

عوارض احتمالی عمل

 • تجمع مایع
 • درد
 • تورم
 • بهبود ضعیف زخم
 • جای زخم ضعیف
 • آسیب عصبی
 • سروما
 • عدم تقارن
 • عفونت

سن مناسب یا توصیه شده

18 به بالا

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

معمولا نه

مدت زمان عمل           

1  الی 2 ساعت

احتمال موفقیت

بالا

مدت دوران نقاهت

دو الی سه هفته

آنچه می خوانید

اطلاعات کلی سیکس پک با عمل جراحی

 • درباره: سیکس پک با عمل جراحی یک روش لیپوساکشن است که ادعا می کند کمر شما را تراشیده و و شکمی شش تکه برای شما ایجاد می کند.
 • ایمنی: این روش کم خطر در نظر گرفته می شود، اما خطر عوارض جانبی مانند کانتورینگ ناهموار، تورم بیش از حد و عفونت وجود دارد.
 • راحتی: سیکس پک با عمل جراحی شکم معمولاً به عنوان یک روش سرپایی انجام می شود، اما برای بهبودی نیاز به مدتی استراحت دارد.
 • اثربخشی: مطالعات نشان می دهد که تا 98 درصد از مردم از ظاهر نتایج خود راضی هستند.

سیکس پک با عمل جراحی چیست

در حالی که افراد زیادی هستند که می‌خواهند شکم شش تکه داشته باشند، اما اکثر آن ها آماده پیروی از یک برنامه تمرینی سخت و یک رژیم سخت محدود به غذاهای حاوی پروتئین نیستند. بدیهی است که هرگز تضمین نمی‌شود که ساعت‌ های بی‌ شماری ورزش در باشگاه و مصرف مقادیر فراوان پروتئین و گوشت قرمز بتواند شکم شش تکه رویایی را برای شما به ارمغان بیاورد.

راه های دیگری نیز برای داشتن سیکس پک وجود دارد. شکم شما ممکن است زیر لایه های چربی مدفون شود پس وقتی عضلات شکم زیر لایه های چربی پنهان شده اند، چگونه می خواهید سیکس پک داشته باشید؟ خوب، یک راه مطمئن و موثر برای رسیدن به این رویا وجود دارد و آن جراحی پلاستیک است. بله، یک عمل جراحی پلاستیک به نام عمل جراحی سیکس پک وجود دارد که شما را خیلی سریع به رویاهایتان می رساند.

Abdominal etching یا همان عمل جراحی سیکس پک، یک راه سریع و موثر برای به دست آوردن شکم شش تکه است و برای این امکان از یک نسخه دقیق لیپوساکشن به نام لیپواسکالپچر استفاده می کند. این تکنیک چربی های شکم را از بین می برد، به ویژه چربی بین لایه های پوست را هدف قرار می دهد و سپس شکم را به شکل قوس ها و شکل های طبیعی آن می سازد.

سیکس پک با عمل جراحی

انجام عمل سیکس پک با جراحی شکم

عمل سیکس پک با جراحی شکم برای اینکه ماهیچه‌ ها و بافت‌ های شما نمایان ‌تر و برجسته‌ تر شوند انجام می‌شود. عمل سیکس پک با جراحی شکم این کار را با حذف لایه های چربی که ماهیچه ها و بافت های شما را پنهان می کند انجام می دهد. این روش مستلزم ترکیبی از لیپوساکشن قسمت بالا و شکم است. این عمل تحت بیهوشی عمومی یا موضعی به صورت سرپایی انجام می شود.  

پزشک ابتدا ساختار، آناتومی و عضلات شکم شما را ارزیابی می کند. در مرحله بعدی شما تحت بیهوشی قرار می گیرید. سپس جراح برش هایی را در نواحی از پیش تعیین شده در شکم شما ایجاد می کند. محل های رایج برش، نواحی اطراف ناف و چین های طبیعی شکم هستند. سپس پزشک یک کانول لیپوساکشن را در داخل ناحیه مورد نظر (در لایه‌ های پوست) قرار می‌ دهد و در یک حرکت رفت و برگشت، چربی را از بافت‌ های اطراف خارج می‌کند. سپس چربی شل شده با کمک یک پمپ مکش متصل به کانولا به بیرون ساکشن می شود.

از آنجایی که هدف در اینجا کمک به بیمار برای به دست آوردن شکم شش تکه مورد نظر خود است، پزشک با پیروی دقیق از چارچوب تعیین شده از قبل، لیپوساکشن را انجام می دهد و سپس شکم را در ناحیه خاص شکل می دهد. در مرحله آخر برش ها بسته و بخیه می شوند. چند ساعت پس از جراحی اجازه خواهید داشت به خانه بروید.

 

عمل سیکس پک با جراحی
دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

بهترین کاندید برای انجام سیکس پک با عمل جراحی

انجام سیکس پک با عمل جراحی، یک روش خوب برای افرادی است که می خواهند شکم شش تکه داشته باشند. کاندیدای خوب کسی است که به طور کلی از سلامت جسمی و روانی خوبی برخوردار باشد و اهداف و انتظارات واقع بینانه داشته باشد.

بیمارانی که از فشار خون بالا، مشکلات قلبی، مشکلات ریوی، بیماری‌های خونی یا دیابت رنج می‌برند، ممکن است واجد شرایط این روش نباشند، زیرا این عمل سلامتی آن ها را در معرض خطر قرار می‌دهد. Abdominal Etching روشی است که به عنوان لیپوساکشن شکم مردانه نیز شناخته می شود، تحت بی حسی موضعی با استفاده از دستگاه لیزر لیپوساکشن Smartlipo Triplex انجام می شود. این روش کم تهاجمی یک گزینه ایده آل برای افرادی است که از اندام نسبتا خوبی برخوردارند، اما خواهان شکمی مشخص تر و سیکس پک دار هستند.

این روش لیپوساکشن با لیزر با کیفیت بالا، چربی شکم را از بین می برد و ماهیچه های زیرین را با حذف انتخابی چربی از بین بخش های عضلانی برجسته می کند و ظاهر بسیار جذاب “سیکس پک” را ایجاد می کند. در طول مشاوره، جراح پلاستیک، شکم و ساختار استخوان زیرین شما را بررسی می کند تا تایید کند که شما کاندید مناسبی برای سیکس پک کردن شکم هستید. چنین ارزیابی دقیق برای تعیین میزان چربی قابل برداشت نیز مهم است.

به طور کلی، یک کاندید ایده آل برای عمل سیکس پک کردن شکم، فردی است که حتی پس از رژیم های غذایی و ورزش سخت، دستیابی به اندامی لاغر برایش سخت است. برای اینکه کاندیدای خوبی برای سیکس پک با عمل جراحی باشید، باید:

 

 • بالای 18 سال سن داشته باشید.
 • در سلامت کامل بدون هیچ مشکل جدی پزشکی باشید.
 • یک غیر سیگاری باشید.

همچنین مهم است که انتظارات واقع بینانه در مورد نتیجه عمل داشته باشید. داوطلبانی که جراحی زیبایی شکم یا لیپوساکشن انجام داده اند نیز می توانند سیکس پک را برای دستیابی به ظاهری متناسب تر و تراشیده تر در نظر بگیرند. این روش برای بیمارانی که اضافه وزن بیش از حد دارند و انتظارات غیر واقعی دارند توصیه نمی شود.

سیکس پک با عمل جراحی

روش عمل سیکس پک با عمل جراحی به طور کلی چگونه است

همانند لیپوساکشن سنتی، سیکس پک کردن شکم با روش ساکشن برای حذف رسوبات چربی از زیر پوست شما استفاده می کند، اما یک تمایز مهم وجود دارد. در سیکس پک کردن شکم ، رسوبات چربی که ماهیچه های شکم شما را می پوشانند، با استفاده از برش های کوچکی که معمولاً در اطراف ناف شما قرار دارند، با دقت از بدن جدا می شوند. هنگامی که متخصصان با دقت این کار را انجام می دهند، این تکنیک می تواند شیارهای طبیعی بدن شما را عمیق تر کند و ماهیچه های شکمی شما را بسیار برجسته تر نشان دهد. برای باریک کردن قسمت میانی، جراحان پلاستیک متخصص رسوبات چربی را از طرفین روی عضلات شکم شما می گیرند.

این روش با علامت گذاری ناحیه شکم توسط جراح شروع می شود تا قسمت شش گانه را مشخص کند و مناطق دقیقی را که باید چربی اضافی از آنجا برداشته شود، شناسایی کند. بی حسی موضعی در محل مشخص شده درمان انجام می شود و هنگامی که بی حس می شود، یک برش کوچک برای وارد کردن کانول کوچک ایستگاه کاری Smartlipo ایجاد می شود. انرژی لیزر برای مایع شدن چربی در نواحی مشخص شده صورت می گیرد تا به راحتی ساکشن شود. فناوری Smartlipo با سه طول موج قدرتمند 1440، 1064 و 1320 نانومتر به جراح اجازه می دهد تا درجه مورد نظر را ارائه دهد. چربی شکم برداشته می‌شود و ناحیه به‌گونه ‌ای شکل می‌گیرد که عضله را تقویت کند.

عمل سیکس پک با عمل جراحی

مراحل انجام سیکس پک با عمل جراحی چیست

سیکس پک با عمل جراحی شما به طور متوسط ​​حدود یک ساعت طول می کشد.

 • در حالی که ایستاده اید، پزشک نقاطی را که لازم باشد، علامت گذاری می کند. هنگامی که هر دو از نتیجه مورد نظر راضی بودید، آماده دراز کشیدن و آماده شدن برای جراحی خواهید بود.
 • سپس یک پانسمان روی بدن شما اعمال می شود. بسته به ترجیحات و توصیه پزشک، تحت بیهوشی عمومی یا موضعی قرار خواهید گرفت.
 • پوست روی شکم شما بی حس می شود زیرا پزشک برش هایی روی آن ایجاد می کند تا به رسوبات چربی دسترسی پیدا کند و آن ها را از بین ببرد. این فرآیند با استفاده از یک یک پمپ کانولا (وسیله ای که مایعات یا رسوبات چربی را تخلیه می کند) انجام می شود.
 • سپس برش های شما بسته و پانسمان می شوند. همچنین یک لباس فشرده بر روی قسمت میانی شما اعمال می شود. پانسمانی که قبل از جراحی روی بدن شما قرار گرفت در زیر لباس فشاری باقی می ماند.
 • پس از برداشتن چربی و از بین رفتن اثرات بیهوشی، باید لباس فشرده سازی را تا زمانی که پزشک به شما اجازه حذف آن را بدهد، به طور معمول بین 4 تا 6 هفته، به تن داشته باشید.

موفقیت آمیزتر کردن عمل جراحی سیکس پک چیست

سه فاکتور اصلی مراقبت های قبل از عمل، مراقبت های بعد از عمل و انتخاب جراح مناسب، می تواند به موفقیت آمیز بودن عمل شما کمک کند. علاوه بر آن، اگر از سلامت کلی، آمادگی جسمانی و عضله سازی خوبی برخوردار هستید، می توانید کاندیدای جراحی شکم 6 تکه باشید.

ما این جراحی را برای افراد دارای اضافه وزن توصیه نمی کنیم. اگر کمتر از 20 درصد چربی دارید و سالم هستید، ممکن است کاندیدای عمل جراحی سیکس پک باشید. به طور کلی خود عمل سیکس پک نمی‌ تواند به شما کمک کند تا نتیجه دائمی عمل داشته باشید و باید حتما رژیم مناسب و ورزش را در برنامه خود قرار دهید.

عمل جراحی سیکس پک

مزایای عمل جراحی سیکس پک

عمل جراحی سیکس پک شکم یک روش درمانی محبوب در بین مردان و زنان است. این روش یک روش کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. برای دستیابی به بهترین نتایج، بیماران باید قبل از جراحی وزن خوبی داشته باشند. مزایای عمل جراحی سیکس پک شکم عبارتند از:

 • داشتن شکم سیکس پک
 • ظاهر طبیعی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • حداقل جای زخم
 • نتایج طولانی مدت

معایب عمل جراحی سیکس پک

مانند تمام جراحی های دیگر، عمل جراحی سیکس پک با تعدادی از خطرات و عوارض جانبی همراه است. این عوارض جانبی و خطرات شامل خونریزی بیش از حد، عفونت های بالقوه، تورم و کبودی بیش از حد، سروما، هماتوم، اسکارهای نامطلوب و از دست دادن یا تغییر در حس پوستی است.

حتی اگر این روش می تواند شکم شما را برجسته و عالی نشان دهد، شکم 100 درصد شبیه به آنچه از طریق تمرین و ورزش به دست می آید نخواهد بود. انتظار می رود، عضلات شکم قدرت و استحکامی را که از طریق تمرینات در باشگاه به دست می آورند، نداشته باشند. اگر بعد از جراحی وزن اضافی اضافه کنید، حتی ممکن است عمل شما بی نتیجه باشد.

به یاد داشته باشید، شما باید جراحی خود را توسط یک جراح پلاستیک با تجربه و دارای مجوز انجام دهید. اگر توسط یک پزشک بی تجربه یا بدون مجوز انجام شود، شکم شما نامتقارن می شود.

عمل جراحی سیکس پک شکم یک عمل زیبایی کم خطر محسوب می شود. اما این بدان معنا نیست که خطر عوارض و عوارض جانبی وجود ندارد.

عوارض جانبی رایج پس از عمل لیپوساکشن مانند عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی کردن شکم عبارتند از:

 • آسیب عصبی و عروق خونی
 • تغییر رنگ پوست
 • برآمدگی پوست یا بهبودی نامنظم
 • ورم
 • تجمع مایع
 • کبودی بیهوشی یا سردرد

انتظارات عمل جراحی سیکس پک

نتایج ممکن است فرد به فرد متفاوت باشد. نتایج نهایی معمولاً ظرف شش ماه پس از عمل یا پس از بهبود کامل بدن قابل مشاهده است. اگر بیمار چربی بدن ناچیزی داشته باشد و به طور منظم ورزش کند، نتایج این عمل به سرعت نشان داده می شود. طول عمر نتایج جراحی نیز به حفظ یک سبک زندگی سالم با رژیم غذایی مناسب و ورزش بستگی دارد.

در یک مطالعه در سال 2019 روی 50 نفر که این روش را انجام داده بودند، 98 درصد از شرکت کنندگان از نتایج 27 ماه پس از عمل راضی بودند.

بهبودی از عمل جراحی سیکس پک شکم مدتی طول می کشد. بلافاصله پس از عمل، ممکن است لازم باشد لباس فشرده سازی بپوشید. به احتمال زیاد می توانید بیشتر فعالیت های عادی خود را 2 هفته پس از عمل جراحی سیکس پک شکم از سر بگیرید.

یک مطالعه گزارش داد که می توانید ورزش را به سرعت 5 روز پس از جراحی از سر بگیرید، اما این توصیه ممکن است بسته به روش خاص شما متفاوت باشد. در هر صورت، تا زمانی که پزشک معالجتان تایید نکرده است، از انجام ورزش های شدید خودداری کنید.

بعد از 2 تا 5 ماه، می توانید نتایج کامل عمل خود را مشاهده کنید. همانطور که تورم کاهش می یابد باید بتوانید شکم خود را واضح تر ببینید و قسمت میانی سفت تر و خوش حالت تر را ببینید.

سیکس پک با عمل جراحی شکم نتایج دائمی دارد البته با رعایت برخی احتیاط ها. مثلا افزایش وزن و بارداری می تواند نتایج این روش را بی اثر کند.

اقدامات قبل از عمل جراحی سیکس پک

آماده شدن برای عمل جراحی سیکس پک شکم فرآیندی مشابه آماده شدن برای لیپوساکشن سنتی است. بخش اول فرآیند شامل مشاوره دقیق با جراح زیبایی دارای مجوز است. شما در مورد انتظارات خود از این روش و نگرانی های سلامتی خود صحبت خواهید کرد.

به مدت 2 هفته قبل از عمل، باید از مصرف آسپرین، مکمل های گیاهی و هر دارویی که می تواند خون شما را رقیق کرده و خطر خونریزی شما را افزایش دهد، خودداری کنید. پزشک شما باید از داروهای تجویزی که قبل از عمل مصرف می کنید آگاه باشد. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که اگر در حال حاضر سیگار می کشید، سیگار را ترک کنید.

دوره نقاحت بعد از عمل جراحی سیکس پک

دوره نقاهت بعد از عمل سیکس پک نیاز به کمی صبر دارد. پس از جراحی، بدن شما متورم و کبود خواهد شد. ممکن است هنوز مقداری مایع از آن منطقه خروج کند. جراح شما یک پانسمان استریل شده برای خروج مایع قرار می دهد و یک لباس فشرده برای کمک به تورم در اختیار شما قرار می دهد. شما باید برای چند هفته از لباس فشرده استفاده کنید تا تورم به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

اگرچه این عمل در ظاهر ترسناک به نظر می رسد، نگران نباشید، شما می توانید در عرض 5 روز به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید و پس از درآوردن لباس فشرده می توانید به سر کار خود بازگردید.

از آنجایی که بدن شما برای بهبود و سازگاری به زمان نیاز دارد، باید 3 تا 6 ماه صبر کنید تا نتایج کامل جراحی سیکس پک خود را ببینید. پس از این مدت، می توانید از اندام خود لذت کامل ببرید. با این حال، فراموش نکنید که نتایج عمل سیکس پک یک راه حل مادام العمر نیست و این موضوع به شما بستگی دارد.

با بروز چه علایمی به پزشک مراجعه نماییم؟

در صورتی که متوجه چرک یا ترشح از محل عمل خود شوید یا اگر چرک مایل به سبز یا زرد داشتید، با پزشک خود تماس بگیرید. همچنین داشتن تب در روزهای بعد از عمل سیکس پک شکم نیز نشانه عفونت است. در مورد این عوارض جانبی به پزشک خود اطلاع دهید و اگر مشکوک به عفونت هستید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی اورژانسی باشید.

هزینه عمل جراحی سیکس

هزینه درمان بسته به عوامل متعددی مانند: میزان چربی برداشته شده و مهارت پزشک در انجام کار بسیار متفاوت است. لازم به ذکر است که این نوع عمل به دلیل اینکه یک درمان انتخابی یا زیبایی محسوب می شود معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

جمع بندی

جراحی پلاستیک می تواند به شما کمک کند شکمی شش تکه ای را که می خواهید بدست آورید. عمل جراحی سیکس یا لیپواسکالپچر روشی موثر و قابل اعتماد برای دستیابی سریع به شکم شش تکه است. در طول جراحی، از تکنیک های لیپوساکشن و شکم برای ساختن فرم بدن استفاده می شود. برای دستیابی به نتایج بهتر با جراحی پلاستیک، مطمئن شوید که فقط یک جراح پلاستیک دارای گواهی بورد، بسیار ماهر و با تجربه را برای انجام جراحی انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که اگرچه این روش می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای به همراه داشته باشد، اما عضلات شکم شما دقیقاً مشابه عضلات شکمی که در ورزشگاه به دست می‌آیند، نخواهد بود. برای حفظ نتایج، باید بعد از عمل یک سبک زندگی پایدار و سالم را حفظ کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در بیمارستان‌های مختلفی از جمله بیمارستان ۱۵خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) و بیمارستان سینا مشغول به فعالیت است. بنابراین عمل خود را با خیالی آسوده در بیمارستان مدنظر خود به ما بسپارید. ما تا گرفتن نتیجه در کنار شما خواهیم بود.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی یک روش لیپوساکشن با کیفیت بالا است که به تراشیدن و بهبود ظاهر دور کمر و ایجاد شکم شش تکه کمک می کند. به جای حذف چربی از ناحیه میانی بدن با هدف ساده داشتن ظاهری لاغرتر، عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی رسوبات چربی را به روشی پیشرفته و استراتژیک از بین می برد. این نوع لیپوساکشن دیواره شکم را قالب‌گیری و شکل می‌دهد تا عضلات شکم برجسته‌تر و جذاب‌تر به نظر برسند. 

بهترین کاندیدها برای عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی، مردان و زنانی هستند که از اندام نسبتاً خوبی برخوردارند، با مقدار خفیف تا متوسط چربی شکمی. افرادی که دارای مقادیر زیادی چربی شکمی هستند برای عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی مناسب نیستند.

در طول مشاوره، نگرانی ‌های خود را در مورد عمل، سابقه پزشکی و داروهای فعلی‌ تان مطرح می‌کنید. جراح شما عکس می گیرد، در مورد روش عمل صحبت می کند و تعیین می کند که آیا شما برای جراحی مناسب هستید یا خیر.

قبل از جراحی، باید سیگار کشیدن و مصرف برخی داروها را متوقف کنید. از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و تا حد امکان بدن شما سالم باشد تا برای عمل سیکس پک کردن شکم آماده شوید.

در بیشتر موارد، بله. بافت نرم و چربی که بیش از حد جمع می شوند باید با استفاده از روش لیپوساکشن برداشته شوند. تکنیک های لیپوساکشن زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. برخی از آن ها کمتر تهاجمی هستند و از مکانیزمی استفاده می کنند که می تواند به سفت شدن پوست در دیواره قفسه سینه کمک کند.

عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی شبیه لیپوساکشن سنتی است که آمادگی برای جراحی، زمان بهبودی و شرایط لازم برای این روش بسیار مشابه است، اما یک تمایز مهم وجود دارد. این نوعی لیپوساکشن پیشرفته یا سه بعدی در نظر گرفته می شود که در آن رسوبات چربی که عضلات شکم شما را می پوشانند با دقت از بدن شما جدا می شوند، با استفاده از برش های کوچکی که معمولاً در اطراف ناف شما ایجاد می شود و شیارهای طبیعی بدن شما را عمیق می کند و عضلات شکم شما را ظاهر می کند.

 بسیار برجسته تر همچنین ممکن است رسوبات چربی از طرفین روی ماهیچه های مورب شکم گرفته شود تا قسمت میانی شما باریک شود. هنگامی که تورم فروکش کرد و ناحیه بهبود یافت، باید قسمت میانی را به وضوح مشاهده کنید. عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی فقط دور کمر و قسمت میانی شما را هدف قرار می دهد.

عوارض جانبی رایج پس از عمل لیپوساکشن مانند عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی عبارتند از: آسیب عصبی و عروق خونی، تغییر رنگ پوست، برآمدگی پوست یا بهبودی نامنظم، تورم، تجمع مایعات، کبودی ناشی از بیهوشی یا سردرد. تقریباً همه آن ها موقتی هستند و در عرض چند روز برطرف می شوند.

عوارض جانبی رایج پس از عمل لیپوساکشن مانند عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی عبارتند از: آسیب عصبی و عروق خونی، تغییر رنگ پوست، برآمدگی پوست یا بهبودی نامنظم، تورم، تجمع مایعات، کبودی ناشی از بیهوشی یا سردرد. تقریباً همه آن ها موقتی هستند و در عرض چند روز برطرف می شوند.

پس از 4 تا 5 ماه، می توانید نتایج کامل عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی خود را مشاهده کنید. همانطور که تورم کاهش می یابد و پوست شما شروع به چسبیدن به شکل جدید خود می کند، باید بتوانید شکم خود را واضح تر ببینید و قسمت میانی سفت تر و خوش رنگ تر را ببینید.

افزایش وزن و بارداری می تواند نتایج این روش را بی اثر کند. همچنین، روند طبیعی پیری بدن شما به این معنی است که در نهایت ممکن است عضلات شکم شما به اندازه قبل از عمل مشخص و قابل مشاهده نباشد. بنابراین، حفظ رژیم غذایی سالم و سختگیرانه و ورزش راز نتایج طولانی مدت پس از عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی است.

برش‌ها بسیار ریز هستند و در چین‌های طبیعی قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند کمتر قابل توجه باشند و معمولاً در طی یک دوره زمانی محو می‌شوند.

برخی خطرات و عوارض احتمالی عبارتند از:

 • عفونت
 • خون ریزی
 • هماتوم
 • خطرات بیهوشی
 • پوست و یا چربی/نکروز
 • تجمع مایع
 • درد
 • تورم
 • بهبود ضعیف زخم
 • جای زخم ضعیف
 • آسیب عصبی
 • بی نظمی کانتور
 • سروما
 • بیش از / کمتر از اصلاح
 • عدم تقارن
 • آسیب به سایر سازه ها
 • عفونت قفسه سینه

عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی زمانی که توسط یک جراح پلاستیک مجرب و ماهر انجام شود یک عمل بی خطر محسوب می شود. جراح شما دانش تخصصی آناتومی انسان و تکنیک های لیپوساکشن برای دستیابی به حداکثر نتایج را دارد.

پس از جراحی، ممکن است کمی احساس درد کنید. هر گونه ناراحتی باید در حدود 3-4 روز فروکش کند. در عرض چند هفته، بدن شما احساس می کند که به حالت عادی بازگشته است.

عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی از لوله های کانولای کوچک استفاده می کند. بنابراین، فقط به برش های کوچک نیاز دارد. حتی اگر مقداری جای زخم داشته باشید، به خوبی پنهان می شود.

عمل سیکس پک شکم با دائمی در نظر گرفته می شود زیرا بعید است که سلول های چربی در شکم جایگزین شوند. با این حال، برای حفظ نتایج عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی، باید وزن مناسبی داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید.

پس از عمل، باید انتظار کمی تورم و کبودی داشته باشید که با مسکن قابل کنترل است. یک روز بعد از عمل باید بتوانید دوش بگیرید.

اگر رژیم غذایی سالمی داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید، کاندیدای مناسبی برای عمل سیکس پک کردن شکم با جراحی هستید. شما باید وزن مناسبی داشته باشید و بیش از 20 درصد چربی بدن نداشته باشید.

بلافاصله پس از جراحی، باید لباس فشرده سازی بپوشید. این لباس به کاهش تورم و تسهیل بهبودی شما کمک می کند. شما برای 2 هفته اول لباس فشرده می پوشید.

به طور کلی برای بهبودی به حدود 1 هفته مرخصی از کار نیاز دارید. در ابتدا درد خفیفی را تجربه خواهید کرد. جراح شما دستورالعمل هایی را در مورد مدیریت هر درد و نحوه استفاده از لباس فشرده به شما می دهد. در طول این مدت، در حین ریکاوری باید از هرگونه ورزش خودداری کنید. شما بعد از حدود 6 هفته شروع به دیدن نتایج بعد از عمل خواهید کرد. نتیجه نهایی باید در 3-6 ماه ظاهر شود. معمولاً می توانید فعالیت های عادی و ورزش را در 3-4 هفته از سر بگیرید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان