تجربه و تخصص در کنار هم!
دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

مشاهده نمونه کارها

2 (1)

قبل و بعد باور نکردنی😍

قبل و بعد عمل ابدومینوپلاستی و تزریق‌ به‌ باسن 

۹ ماه بعد عمل

ارسالی و رضایت زیبای شما😍💙

مشاهده ویدیو این نمونه کار در تلگرام
10

قبل و بعد بی نظیر عمل ابدومینوپلاستی😍

ارسالی زییاجوی خوشگلمون دو ماه بعد عمل🌸
با جای‌ بخیه بسیار ظریف و کمرنگ
رضایت ایشون رو حتما ببینید🌹❤️‍🔥

مشاهده ویدیو این نمونه کار در تلگرام
3

فرم ساعت شنی زیباتر از ایشون دیده بودین؟

با عمل لیپوماتیک کمرشون به این اندازه باریک شده🤩
انجام عمل لیپوماتیک و تزریق‌ به‌ باسن به همراه پروتز‌سینه همزمان🥰

۳ ماه بعد از عمل، رضایت ویزیت‌ بعد‌ عمل

مشاهده ویدیو این نمونه کار در اینستاگرام
18

قبل و بعد عمل قابل مقایسه نیست👌🏻

ابدومینوپلاستی

 

رضایت ویزیت بعد از عمل

مشاهده ویدیو این نمونه کار در اینستاگرام

بهترین جراح لیپوماتیک شکم در تهران کیست؟

دکتر کامبیز ایزدپناه یکی از بهترین پزشکان لیپوماتیک در تهران به شمار می رود.

برای گرفتن نتیجه مطلوب تر بعد از لیپوماتیک شکم چه باید کرد؟

تحقیق در خصوص بهترین جراحان لیپوماتیک شکم و رزرو یک نوبت مشاوره با جراح

مزایای حذف چربی با لیپوماتیک کدام است؟

برای افراد چاق بهتر است ابتدا یک رژیم غذایی سالم و اصولی در نظر بگیرند و فعالیت و ورزش بیشتری داشته باشند. اگر به نتیجه دلخواه خود نرسیدند می توانند به دنبال انجام عمل های جراحی و لیپوماتیک شکم باشند.

امروزه و برای لاغری موضعی، روش‌ های جراحی از روش ‌های غیرجراحی محبوب ‌تر هستند و اکثر افراد کاندیدای مناسبی برای چنین جراحی ‌هایی هستند. برای تخریب و حذف بافت های چربی روش ها و دستگاه های مختلفی طراحی شده است.

به دلیل مزایای بیش از حد لیپوماتیک شکم، این جراحی در بین افراد رایج شده است. این یک روش بی خطر است و با آسیب کمتری به بافت ها، چربی را از بین می برد و بیماران زمان بهبودی کوتاهی را تجربه می کنند.

آیا ایران جای مناسبی برای انجام عمل لیپوماتیک شکم است؟

بله

از چه زمانی نتایج لیپوماتیک قابل مشاهده است؟

معمولا از یک ماه نیم پس از عمل، نتایج لیپوماتیک شکم به تدریج قابل مشاهده است.

چگونه بهترین جراح لیپوماتیک در تهران را انتخاب کنیم؟

 • هدف مورد نظر را در نظر بگیرید.
 • بودجه در نظر گرفته شده
 • خدمات ارائه شده توسط پزشک را بررسی کنید.
 • عکس های قبل و بعد مراجعین را مقایسه کنید و به عملکرد پزشک توجه کنید.
 • از مراجعان قبلی در خصوص رضایتمندی آن ها سوال بپرسید.
 • انتخاب پزشک مورد نظر با توجه به شرایط منحصر به فرد شخص

یکی از روش های کاربردی برای از بین بردن چربی های شکم، به کارگیری روش لیپوماتیک شکم است. این روش، چربی های اضافی را از قسمت های شکم حذف می کند. لیپوماتیک شکم باعث می شود پوست شکم شما سفت تر شود و همچنین بدن شما کانتورینگ بهتری داشته باشد.

انجام اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک شکم، باعث می شود تا شما نتیجه بهتری از لیپوماتیک شکم بگیرید. یکی از مواردی که لازم است پیش از اقدام برای این عمل مهم مورد توجه قرار گیرد، انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک شکم است. انتخاب یک جراح متخصص در زمینه لیپوماتیک شکم که تجربه کافی داشته و ماهر و با اخلاق باشد نیاز به توجه دقیق دارد. در ادامه به این مبحث بیشتر می پردازیم.

بهترین جراح لیپوماتیک چه کسی است؟

برای انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک شکم نمی توان فقط به یک فاکتور بسنده کرد و نمی توان کاملا به تبلیغات اعتماد کرد. انتخاب یک جراح اشتباه می تواند پیامدهای جبران ناپذیری برای شما داشته باشد و حتی سلامتی شما به خطر بیفتد.

بهتر است پیش از اقدام برای نهایی کردن لیپوماتیک شکم، تحقیقات اولیه را در باب انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک شکم انجام دهید. پرسش از دیگران در مورد جراح مورد نظر می تواند یکی از گزینه های نسبتا مطمئن برای داشتن یک انتخاب درست باشد. مراجعه کنندگان قبلی می توانند تجربیات مفیدی را در این باره در اختیار شما قرار دهند.

برای پیدا کردن بهترین جراح لیپوماتیک شکم باید معیارهای گوناگونی را با توجه به شرایط خود در نظر گرفت:

معیارهای انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک شکم

توضیحات

توجه به اهداف جراحی زیبایی مورد نظر

در درجه اول هدف خود را مشخص کنید. به عنوان مثال ممکن است بهترین جراح پروتز سینه، بهترین جراح لیپوماتیک شکم نباشد! بهتر است هدف خود را با این موارد تطبیق داده تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

توجه به شرایط مالی و بودجه مورد نظر

صرفا به این دلیل که جراح مد نظر شما دستمزد بیشتری نسبت به دیگری می گیرد به این معنا نیست که کیفیت کاری خوبی دارد.

توجه به خدمات ارائه شده توسط پزشک و بررسی تخصص وی

توصیه می کنیم پس از در نظر گرفتن هدف و بودجه مد نظر، پزشکی را انتخاب کنید که تخصص وی با هدف مورد نظرتان تطبیق داشته باشد.

در نظر گرفتن عملکرد پزشک و بررسی کیفیت کار وی

مقایسه عکس های قبل و بعد مراجعین پیشین می تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را برای انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک بگیرید.

بررسی نظرات مراجعین قبلی و توجه به میزان رضایتمندی آن ها در شبکه های اجتماعی یا وب سایت رسمی پزشک

با مراجعه به وب سایت و شبکه های مجازی جراح می توانید نظرات مراجعین پیشین را در خصوص رضایتمندی آن ها از انتخاب جراح مد نظر بپرسید. 

انتخاب صحیح پزشک مورد نظر با توجه به شرایط منحصر به فرد کاندیدای زیبایی

با توجه به نکات ذکر شده وقت آن است که بهترین جراح لیپوماتیک شکم را پیدا کنید.

 

چرا دکتر کامبیز ایزدپناه؟

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین جراحان زیبایی در تهران بوده و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است تا بتوانید از سال ها تخصص و تجربه کاری وی در زمینه لیپوماتیک شکم با بهترین روش های روز دنیا بهره ببرید و بهترین نتیجه را به دست آورید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی دکتر کامبیز ایزدپناه مراجعه کرده یا با این پزشک وقت ملاقات حضوری رزرو کنید. با ما در ادامه همراه باشید.

انجام درمان ها در محیطی آرام

دانش، تجربه و مهارت کافی

رعایت اصول اخلاق پزشکی و حرفه ای

تجهیزات و تکنیک های نوین تشخیصی و درمانی

تشخیص دقیق و اجتناب از درمان های غیر ضرروری

رعایت پروتکل های بهداشت و درمان

مشاوره قبل و بعد از عمل

توانایی انجمن چند عمل زیبایی همزمان

لیپوماتیک چیست؟

به طور کلی، لیپوماتیک به معنای کاهش وزن و تغییر شکل نواحی خاصی از بدن مثلا شکم، بازو، سینه، پهلو و … با حذف رسوبات اضافی چربی یا انتقال آن ها به نواحی مورد نظر است.

برای لیپوماتیک شکم، پزشک معمولاً از بیهوشی عمومی استفاده می کند تا فرد در هنگام عمل هیچ دردی را احساس نکند. در روش لیپوماتیک شکم، با حرکات ارتعاشی، چربی هایی آزاد می شوند که بدن را بدون درد و خونریزی از شر چربی ها خلاص می کند. هدف از این جراحی تغییر اندازه و شکل شکم است. در یک جلسه مقدار زیادی چربی از بدن خارج می شود و 3 تا 7 روز طول می کشد تا بهبود یابد. در طی این عمل پوست شل شده و سلولیت از بین می رود. توجه به این نکته ضروری است که کاهش سایز زمان زیادی می برد.

لیپوماتیک  به طور کلی با تکنیک های دیگری مانند لیفت بدن، ماموپلاستی، ابدومینوپلاستی یا جراحی های پلاستیکی مشابه برای نتایج طبیعی و بهتر ترکیب می شود. به عنوان مثال، مردانی که به لیپوماتیک علاقه دارند می توانند به طور همزمان این کار را انجام دهند.

 

لیپوماتیک شکم، یک عمل جراحی برای درمان چاقی نیست زیرا فقط بر اصلاح خطوط بدن و کاهش وزن شکم تمرکز دارد. با این حال، اگر به دنبال کاهش وزن زیاد هستید، جراحی های چاقی مانند بالون، اسلیو معده و جراحی معده راه هایی برای درمان چاقی و کاهش وزن هستند.

بهترین جراح لیپوماتیک شکم در تهران

بهترین کاندیدای جراحی لیپوماتیک شکم کیست؟

جراح شما بهتر از هر کسی می تواند تشخیص دهد که آیا لیپوماتیک شکم برای شما مناسب است یا خیر. بنابراین این موضوع در جلسه مشاوره با دکتر کامبیز ایزد پناه برای شما تعیین می شود. به طور کلی، افرادی با داشتن خصوصیات و ویژگی های زیر، یک گزینه مناسب برای انجام این عمل به شمار می روند:

 • افراد مبتلا به چاقی موضعی
 • افرادی که بین سن 30 تا 50 سال هستند.
 • افرادی که در سلامت کامل هستند.
 • عدم استفاده از یک داروی خاص
 • افرادی که نمی توانند با ورزش و رژیم غذایی چاقی موضعی شکم خود را از بین ببرند.
 • افرادی که شاخص توده بدنی کمتر از 30 دارند.
 • شما باید از لیپوماتیک شکم انتظارات معقولی داشته باشید زیرا بعد از لیپوماتیک باید عادت غذایی خود را تغییر دهید در غیر این صورت وزن بیشتری اضافه خواهید کرد.

اگر از روش ‌هایی مانند رژیم‌ های غذایی و ورزش برای کاهش وزن یا خلاص شدن از شر چربی استفاده می‌ کردید، اما به چیزی که می‌ خواهید نرسیدید، لیپوماتیک شکم  می‌ تواند انتخاب خوبی برای حذف چربی‌ های شکم و رفع افتادگی پوست باشد.

روش انجام لیپوماتیک شکم به چه صورت است؟

عمل لیپوماتیک شکم با بیهوشی عمومی انجام می شود. جراح در حین عمل، سوراخ هایی به عمق 2 تا 6 میلی متر ایجاد می کند و لوله بسیار نازکی به نام کانولا را وارد بافت چربی می کند. این لوله حرکات ارتعاشی را به سرعت و بدون آسیب رساندن به شریان های ناحیه مورد نظر انجام می دهد. این حرکات باعث می شود که چربی های آن ناحیه از بین رفته و مایع شده و با استفاده از دستگاه مکنده از ناحیه شکم خارج شوند.
پس از ورود به بیمارستان رفتن به بخش پذیرش، پزشک متخصص شما را معاینه خواهد کرد. پرونده پزشکی شما ایجاد می شود و تمام اطلاعاتی مانند قرص هایی که مصرف می کنید یا سابقه درمان یا مشکلات احتمالی که در گذشته داشته اید توسط تیم پزشکی بررسی و ثبت می شود. شما برگه های اتاق عمل را امضا می کنید و سپس برای عمل آماده می شوید.
در ضمن توسط پرستار معاینه می شوید و فشار خون شما بررسی می شود و برای ثبت گروه خون از شما نمونه خون گرفته می شود و برای بررسی قند و کلسترول و … به آزمایشگاه می روید. همچنین توسط متخصص قلب معاینه می شوید و از شما نوار قلب گرفته می شود و در صورت نیاز اکوکاردیوگرام می گیرید. سپس توسط متخصص بیهوشی معاینه می شوید تا مشخص شود آیا می توانید این جراحی را انجام دهید یا خیر. اطلاعاتی در مورد عمل و آموزش قبل از جراحی به شما داده خواهد شد.
به مراحل کلی عمل لیپوماتیک شکم در زیر توجه کنید:

مراحل کلی عمل لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم روشی جدید در جراحی های لاغری است، دستگاه دارای پمپ باد و ساکشن می باشد. کانولا یکی از قطعات دستگاه است که از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. پزشک محل مخصوص بافت چربی را 2 تا 5 میلی متر برش داده و کانولا را به لایه های چربی زیر پوست تزریق می کند. دستگاه با ایجاد چرخش های دایره ای وارونه باعث کاهش بافت های چربی می شود. پمپ های کوچک روی کانولا چربی های کوچک را از بدن خارج می کند.

کانتورینگ بدن دارای 3 مرحله اصلی است:

 • ابتدا فرد بیهوش می شود و نقطه های مورد نظر روی شکم استریل می شود.
 • سپس بیهوشی عمومی برای فرد اعمال می شود تا فرد در حین عمل متوجه درد نشود.
 • لیپوماتیک شکم انجام می شود و چربی ها آب می شود.
 • سلول‌ های چربی تصفیه می‌ شوند تا بتوان از آن مجددا استفاده کرد تا محل بخیه و پانسمان شود.

خدمات پزشکی لیپوماتیک شکم توسط کادر مجرب دکتر کامبیز ایزد پناه

دکتر کامبیز ایزد پناه و کادر مجرب او، خدمات زیر را برای لیپوماتیک شکم انجام می دهند:

 • کلیه لوازم مصرفی اتاق عمل را برای شما آماده می کنند.
 • یک پرستار برای همراهی شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.
 • داروهای مورد نیاز در دسترس شما قرار می گیرد یا به شما از قبل لیستی داده می شود که آن ها را تهیه کنید.
 • پیگیری رایگان وضعیت شما تا بهبودی کامل انجام می شود.
 • مشاوره رایگان قبل از درمان انجام می شود.
 • ویزیت نامحدود توسط دکتر کامبیز ایزد پناه صورت می گیرد.
 • انجام کلیه امور آزمایشگاهی و تشخیصی برای شما انجام می شود.
 • آزمایش خون تجویز می شود.
 • کلیه تجهیزات مورد نیاز پس از جراحی مانند لباس و پد مخصوص در اختیار شما قرار می گیرد.
 • گاز استریل برای تعویض پانسمان در اختیار شما خواهد بود.

کاندیدای لیپوماتیک شکم

چه کسانی می توانند لیپوماتیک شکم را انجام دهند؟

چه کسی کاندیدای مناسب برای عمل لیپوماتیک شکم است؟ هر فردی که سلامت عمومی او خوب است می تواند عمل لیپوماتیک شکم را انجام دهد و به نتایج رضایت بخشی دست یابد. کاندیدای ایده آل افرادی هستند که:

 • داشتن چربی موضعی مقاوم در ناحیه شکم و پهلو که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی رود.
 • پوستی الاستیک و پوستی که شل نیست.
 • سلامت عمومی خوب
 • تعهد به پیروی از دستورالعمل های پزشک پس از جراحی

در مورد بهبودی پس از لیپوماتیک شکم باید چه کار کرد؟

در حالی که روش لیپوماتیک شکم، یک جراحی معمول سرپایی است، هر کاندیدای جراحی زیبایی برای بهبودی به زمان نیاز دارد. پس از لیپوماتیک شکم، فرد به ناچار با مقداری تورم، کبودی و درد مواجه خواهد شد.

اگر قصد انجام لیپوماتیک شکم را دارید، در ادامه نکاتی که باید در مورد بهبودی از این روش بدانید آورده شده است:

 • از شخصی بخواهید تا دو یا سه روز اول پس از جراحی در کنار شما بماند. اگر چه ممکن است بعد از عمل احساس خوبی داشته باشید، اما اگر به کمک کسی نیاز دارید، ایده خوبی است تا فردی را برای کمک در دسترس داشته باشید.
 • بسته به نوع کاری که انجام می دهید، باید برنامه ریزی کنید که حداقل یک هفته تا ده روز از محل کار دور باشید و اگر کار شما از نظر فیزیکی سنگین است، بیشتر باید استراحت کنید.
 • حدود یک ماه طول می کشد تا بتوانید فعالیت های سنگین و منظم خود را از سر بگیرید.
 • بیشتر تورم پس از تقریباً شش هفته محو می شود و پس از حدود شش هفته نباید ورم یا درد جدی داشته باشید.
 • با این حال، برای اکثر افراد، حدود شش ماه طول می کشد تا تمام تورم و درد به طور کامل از بین برود. رفته رفته در طی این دوره شش ماهه، ظاهر بهتری خواهید داشت و احساس بهتری خواهید داشت.

چگونه می توانید به بهبودی خود در دوره نقاهت کمک کنید؟

در دوران نقاهت پس از جراحی لیپوماتیک باید دستورالعمل های جراح خود را دنبال کنید. خواه در مورد داروهای شما، بهداشت پس از جراحی یا جنبه های دیگر بهبودی شما باشد، جراح شما توصیه های ضروری و مهمی را ارائه خواهد داد.

همچنین به یاد داشته باشید که سرعت و سهولت بهبودی شما پس از هر عمل جراحی در افراد مختلف متفاوت است. همچنین برای کاندیدای لیپوماتیک مهم است که انتظارات خود را واقع بینانه نگه دارند.

چرا انتظارات واقع بینانه مهم هستند؟

اگر انتظارات شما واقع بینانه باشد، تقریباً از نتایج خود راضی خواهید بود و در نتیجه عمل لیپوماتیک احساس جوانی، شادی و سلامتی بیشتری خواهید داشت.

بلافاصله پس از عمل لیپوماتیک شکم چه چیزی را باید انتظار داشت؟

پس از عمل لیپوماتیک شکم، دانستن اینکه چه چیزی باید انتظار داشته باشید می‌ تواند به شما آرامش دهد و پس از پایان عمل احساس راحتی بیشتری کنید. پس از پایان عمل لیپوماتیک شکم، می توانید انتظار داشته باشید که کمی ناراحتی یا درد احساس کنید. همچنین ممکن است کمی قرمزی، تورم و کبودی را تجربه کنید. پزشک شما باید داروهایی برای تسکین ناراحتی شما تجویز کند.

پزشک همچنین دستورالعمل‌ های مراقبت‌ های بعدی را به شما می ‌دهد تا به شما در مدیریت عوارض خود در حین بهبودی بدن کمک کند. پزشک شما ممکن است پوشیدن لباس فشرده را توصیه کند، که به کاهش التهاب و تورم کمک می کند و در عین حال باعث بهبودی می شود. تورم باید پس از یک هفته استراحت و مراقبت شروع به کاهش کند، اما به دلیل سطح فعالیت و حرکت شما می تواند نسبت به روزهای قبل مشخص تر شود.

حتی زمانی که تورم کاهش یافت، اگر پزشک به شما دستور داده است، همچنان باید تا چهار هفته یا بیشتر از لباس فشرده استفاده کنید. تورم در برخی موارد می تواند تا شش هفته طول بکشد، اما ناراحتی و تورم قابل توجه باید طی چند روز کاهش یابد. شما باید بتوانید به خوبی راه بروید و به اندازه کافی حالتان خوب باشد که به سر کار برگردید.

 • جای زخم بعد از لیپوماتیک شکم به چه صورت است؟

روش لیپوماتیک شکم شامل برش های کوچکی است که نواحی خاصی را در شکم و پهلو هدف قرار می دهد و چربی اضافی را از بین می برد. در طول این فرآیند، متخصصان پزشکی سعی می‌کنند برش‌ ها را تا حد امکان کوچک ایجاد کنند و در عین حال آن‌ ها را در مناطقی ایجاد کنند که قابل مشاهده نباشد. پزشک دستورالعمل ‌های مراقبت ‌های بعدی را برای کمک به مراقبت از این برش ‌ها به شما ارائه می‌کند. اگر این دستورالعمل ‌ها را به دقت دنبال کنید، برش‌ ها به درستی بهبود می‌ یابند و شما باید کمترین جای زخم را تجربه کنید.

جای زخم قابل توجه ناشی از لیپوماتیک شکم برای اکثر افراد غیر معمول است، اما برخی از افراد ممکن است پس از جراحی لیپوماتیک شکم دچار هیپرپیگمانتاسیون شوند که باعث می شود برش ها و اسکارهای ناشی از آن برجسته تر به نظر برسند. پوشیدن لباس فشرده پس از لیپوماتیک شکم نیز می ‌تواند به جلوگیری از ایجاد اسکار قابل توجه کمک کند.

طبیعی است که بخواهید تا جایی که ممکن است برای به دست آوردن ظاهر دلخواه خود، جای زخم را کاهش داده یا از بین ببرید. روش ‌های متعدد می‌ توانند به شما کمک کنند پس از بهبودی، جای زخم را به حداقل برسانید. درمان های متخصص پوست حرفه ای شامل لیزر درمانی و جراحی از بین بردن جای زخم است.

 • مدیریت درد بعد از لیپوماتیک شکم به چه صورت است؟

پس از لیپوماتیک شکم، تجربه شما با درد و ناراحتی ممکن است در مقایسه با سایر افراد متفاوت باشد. برخی از افراد نسبت به دیگران تحمل درد بالاتری دارند و ممکن است درد پس از جراحی خود را کمی ناراحت کننده توصیف کنند اما در غیر این صورت مشکلی ندارند. برخی دیگر ممکن است درد را با چیزی مانند ناراحتی بعد از یک تمرین ورزشی سنگین مقایسه کنند. در هر صورت خود را با دیگران مقایسه نکنید چرا که شرایط بدنی هر فرد و نحوه بهبودی هر فرد با یکدیگر متفاوت است.

اکثر مردم متوجه می شوند که درد پس از حدود یک هفته بعد از لیپوماتیک شکم شروع به از بین رفتن می کند، اگرچه برخی از آن ها زمان بهبودی کوتاه تر یا طولانی تری خواهند داشت. پس از درمان، پزشک با شما برای ایجاد یک برنامه مدیریت درد همکاری خواهد کرد تا به شما در مدیریت ناراحت‌کننده ‌ترین روزها کمک کند. پزشک ممکن است یک رژیم دارویی برای شما تجویز کند تا به کاهش التهاب و درد کمک کند و به تورم کمک کند.

همچنین ممکن است مجبور شوید تا زمانی که بهبود پیدا کنید، تغییرات موقتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید، مانند مرخصی گرفتن از کار و فعالیت های ورزشی، چند روز استراحت در رختخواب و کمک گرفتن از شخص دیگری در انجام کارهای خانه یا انجام وظایف.

به دلیل لباس فشرده ‌ای که می‌ پوشید نیز ممکن است بیش از حد معمول احساس انقباض داشته باشید و باعث ناراحتی بیشتر شود. با این حال، شما باید بتوانید هر گونه ناراحتی یا درد را به راحتی با دارو و استراحت زیاد مدیریت کنید. اگر هر درد طولانی مدت یا شدیدی را تجربه کردید، با پزشک خود تماس بگیرید زیرا این امر یک عارضه جانبی نادر لیپوماتیک شکم است و می تواند نشان دهنده عارضه ای جدی عمل باشد.

عوارض لیپوماتیک شکم

تورم بعد از لیپوماتیک شکم چه زمانی اتفاق می افتد و چه مدت طول می کشد؟

تورم ممکن است برای برخی از افراد دلسرد کننده باشد زیرا هدف آن ها کاهش وزن و بهبود ظاهر آن هاست. تورم می تواند باعث شود به نظر برسد که عمل آن ها موفقیت آمیز نبوده است. با این حال، تورم فقط واکنش طبیعی بدن شما به جراحی است و نشانه ای از بهبودی شماست و اصلا جای نگرانی نیست.

مدت زمان ماندگاری تورم پس از لیپوماتیک شکم متفاوت است، اما احتمالاً در 48 ساعت اول افزایش تدریجی تورم بعد از لیپوماتیک شکم را مشاهده خواهید کرد. بیشتر تورم باید پس از حدود یک هفته از بین برود، اما برخی از افراد ممکن است تا چهار ماه پس از عمل دچار تورم جزئی شوند. به یاد داشته باشید که تورم برای بهبودی بعد از عمل ضروری است زیرا بدن شما با کانتور جدید خود سازگار می شود.

پزشک از شما می‌ خواهد لباس فشرده‌ بپوشید تا به انقباض پوست و کاهش تورم کمک کند. بسته به شدت تورم، از شما خواسته می شود که لباس فشرده را به مدت چهار هفته یا بیشتر بپوشید.

دستورالعمل های جراح خود را به دقت دنبال کنید تا بیشترین بهره را از عمل خود ببرید و از خود مراقبت کنید. علاوه بر پوشیدن لباس ‌های فشرده، جراح احتمالاً به شما موارد زیر را توصیه می‌کند:

 • از انجام ورزش های شدید خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • قرار گرفتن در معرض حرارت را کاهش دهید.

قرار گرفتن در معرض گرما می تواند به تورم بیشتر کمک کند، بنابراین باید از آفتاب گرفتن، دوش گرفتن یا حمام آب گرم، یوگای گرم و نشستن در سونا خودداری کنید. حتی پس از بهبودی، ورزش شدید می تواند شش تا نه ماه پس از عمل باعث تورم جزئی شود.

تیم ما بسیار مفتخر است که بهترین متخصصان جراحی در این زمینه را در طول فرایند عمل در کنار شما قرار خواهد داد. همین الان با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره و ویزیت با دکتر ایزدپناه را رزرو نمایید.

لیپوماتیک شکم آقایان چگونه صورت می گیرد؟

در عمل لیپوماتیک شکم مردان، چربی ها توسط دستگاه لیپوماتیک از نواحی شکم خارج می شوند. چربی توسط لوله های کانولا از بدن خارج می شود لوله های کانولا از سوراخ های ایجاد شده توسط جراح در زیر پوست عبور می کنند. پس از چند هفته، جای زخم ها از بین می رود.

دستگاه لیپوماتیک Infrasonic هوای فشرده تولید شده توسط کمپرسور را به یک کانول انعطاف پذیر منتقل می کند که به طور کلی ارتعاشی، نوسانی و چرخشی است (نوسان، ارتعاش و چرخش). و سه نوع حرکت چرخشی (Flexible) ایجاد می کند که به آن گردش سه بعدی می گویند. کانولا پس از ورود به سوراخ 3 میلی متری وارد بافت چربی می شود. این حرکات امواج مادون صوت را ایجاد می کند که بافت چربی را به صورت انتخابی هدف قرار می دهد. و امولسیون می کند اما روی رگ های خونی، غدد لنفاوی، ماهیچه ها و اعصاب اثر نمی گذارد و در نتیجه آسیب کمتری به بافت های زیر جلدی وارد می شود و درد، تورم و کبودی بسیار کمتر از سایر روش های دیگر مانند لیپوساکشن است. سپس چربی امولسیون شده توسط دستگاه از بدن خارج می شود.

این دستگاه همچنین به طور یکنواخت ماده بی حس کننده را با یک کانول انعطاف پذیر در اندازه های مختلف وارد چربی زیر پوست می کند و نسبت به سایر روش های لیپوساکشن  نیاز به بی حسی کمتری دارد. سلول های فیبروبلاست پوست با حرکت چرخشی سه بعدی کانولا تحریک می شوند و کلاژن بیشتری تولید می کنند. بنابراین، در عرض چند هفته تا چند ماه، پوست سفت تر می شود.

لیپوماتیک دارای سیستم ایمنی فعالی است که در صورت برخورد با بافت غیرچربی دستگاه را متوقف می کند. بنابراین خطر سوراخ شدن یا پارگی احشایی وجود ندارد و به دلیل عدم وجود حرارت در بافت چربی، خطر سوزش پوست، نکروز پوست یا سوزش در ورودی کانولا وجود ندارد.

برای شروع عمل لیپوماتیک شکم مردان در محل مورد نظر سوراخی به اندازه 2 تا 5 میلی متر ایجاد می شود و کانولا از طریق این سوراخ ها وارد بافت چربی می شود. با استفاده از میدان امواج مادون قرمز، بافت چربی در ناحیه مورد نظر را از بین می برد و به طور همزمان محلول استاندارد را برای بی حسی موضعی ارسال می کند و امکان خونریزی از طریق بافت را از بین می برد. مخلوط این مایع بی حس کننده و چربی در نهایت از همان سوراخ ها خارج می شود. این ویژگی منحصر به سیستم لیپوماتیک است که عوارض این نوع جراحی را کاهش می دهد و عوارض روش های ساکشن قدیمی را ندارد.

توصیه های قبل از انجام لیپوماتیک شکم آقایان

اولین تصمیم این است که یک مرکز تخصصی معتبر برای عمل انتخاب کنید تا به شما در تعیین میزان چربی در ناحیه مورد نظر کمک کند. در اولین جلسه، پزشک ابتدا انتظارات و خواسته های شما را از عمل لیپوماتیک بررسی می کند و بسته به شرایط شما مانند قد، وزن و میزان چربی تعیین می کند که آیا انتظارات شما منطقی است یا خیر. همچنین جراح شما تعداد جلسات ممکن برای عمل را بر اساس حجم چربی یا نواحی مورد نیاز برای عمل به شما می گوید.

ملاحظات فوری پس از عمل لیپوماتیک شکم آقایان

با توجه به تأثیر داروهای بیهوش کننده و آرام بخش مورد استفاده در حین جراحی، به بیمار توصیه می شود که با یک همراه به خانه برود. جراح یا پرستار بخش به شما در خصوص داروهایی که باید مصرف کنید و عوارض احتمالی بعد از لیپوماتیک توضیحاتی را ارائه می دهد. هر چه بیشتر مراقب خود باشید و دستورالعمل های جراح را رعایت کنید، سریع تر بهبود پیدا می کنید.

در روز عمل لیپوماتیک در صورت تمایل می توان پیاده روی کوتاه انجام داد. روز بعد از تخلیه چربی توسط لیپوماتیک، بیمار می تواند به فعالیت بدنی روزانه خود بپردازد. بیمار همچنین می تواند 2 تا 4 روز پس از درمان ورزش بدنی را از سر بگیرد. پیشنهاد می شود که با 25 درصد شدت ورزش معمولی خود شروع کنید و سپس فعالیت های تناسب اندام روزانه خود را تقویت کنید. هرچه تحرک بیمار در روزهای اول بیشتر باشد، ترشح مایعات بهتری دارد.

 • از گن های لاغری مخصوص لیپوساکشن استفاده کنید

پس از لیپوماتیک برای تخلیه مایع از نواحی برش و جلوگیری از تورم، بیماران باید پس از انجام لیپوماتیک متناسب با سایز بیمار از گن لاغری استفاده کنند. پوشیدن گن تنها برای 7 تا 10 روز پس از درمان توصیه می شود.

بیماران ممکن است صبح بعد از درمان دچار سرگیجه خفیفی شوند که معمولاً زمانی رخ می دهد که بیمار لباس های خود را در می آورد یا وضعیت نشستن را از حالت ایستاده تغییر می دهد. در این حالت بیمار باید سریع بنشیند.در 24 تا 48 ساعت اول پس از درمان، انتظار خروج خون اضافی و بیهوشی از ناحیه برش را داشته باشید.

 • درمان جای زخم و استحمام

بیمار باید بعد از لیپوماتیک بریدگی ها را تمیز کند. پس از 48 ساعت اول استحمام دو بار در روز توصیه می شود. پس از شستن دست ها، ابتدا باید پوست ناحیه تخلیه چربی را ماساژ دهید تا به تخلیه آن کمک کند. سپس بریدگی ها را به آرامی با آب بشویید و سپس با یک حوله تمیز خشک کنید.

لیپوماتیک شکم آقایان

رژیم غذایی پس از لیپوماتیک شکم آقایان به چه صورت است؟

اگر تخلیه چربی با لیپوماتیک با بی حس کننده های موضعی انجام شود که عموماً این گونه است، بیماران می توانند بلافاصله به رژیم غذایی معمول خود بازگردند.  برای جلوگیری از از دست دادن آب بدن، آب، آب میوه یا نوشیدنی های غیر الکلی به اندازه کافی بنوشید. 48 ساعت قبل و بعد از عمل از مصرف الکل خودداری کنید. استراحت مطلق برای چند ساعت اول پس از جراحی لیپوماتیک توصیه می شود و تا 18 ساعت رانندگی نکنید.

اقدامات لازم قبل از انجام لیپوماتیک شکم آقایان

نکاتی که در جلسه مشاوره باید از بیمار پرسیده شود و به بیمار به دقت پاسخ داده شود عبارتند از:

 • سابقه بیماری هایی مانند دیابت کنترل نشده، فشار خون بالا، بیماری های قلبی عروقی، جراحی قبلی به ویژه در ناحیه مورد نظر، بیماری های مزمن مانند سرطان، لوپوس، بیماری های مرتبط با ضعف سیستم ایمنی و غیره.
 • سابقه مصرف داروها
 • ارزیابی های روانشناختی از نظر سابقه عمل های مشابه، تغییرات متوالی وزن، فعالیت بدنی، تحمل مراحل بعد از عمل
 • سونوگرافی از نظر قطر چربی زیر جلدی، احتمال فتق و ...
 • آزمایش خون برای کم خونی، عملکرد کبد و کلیه، و آزمایش های تشخیصی بیماری هایی مانند هپاتیت و ...

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی برای رفاه حال شما عزیزان از روزهای شنبه تا سه شنبه در ساعات کاری 14 الی 17 پاسخگوی شما عزیزان است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی، مقالات سایت را مطالعه نموده و یا در ساعات مشخص به ما تماس بگیرید.

مزایای لیپوماتیک شکم آقایان

وقتی سلول های چربی به این شکل با ایتفاده از لیپوماتیک از بین می روند، قسمت هایی که ممکن است در زیر پوست باقی بمانند به شکل توپ نیستند و لایه های چربی زیر پوست یکنواخت می شوند.

مزایای لیپوماتیک شکم آقایان نسبت به سایر روش ها:

 • حذف چربی های اضافی شکم آقایان مزایای زیادی دارد، به عنوان مثال خطر کمتری نسبت به روش های دیگر دارد.
 • ارزان تر است.
 • عدم نیاز به بیهوشی
 • تورم وکبودی جزئی
 • بدون نیاز به مراجعه بیشتر و ماساژ های دردناک
 • بدون سوختگی پوست
 • درد کم حین و بعد از عمل
 • پایین بودن خطر آمبولی
 • احتمال عفونت در ناحیه شکمی نسبت به سایر روش ها کمتر است.
 • در زمان کوتاه تری انجام می شود و هیچ گونه سفتی روی پوست احساس نمی شود.
 • بیمار سریع تر بهبود می یابد.
 • چربی ها به صورت یکنواخت حذف می شوند.
 • اسکار دیگری باقی نمی ماند.
 • هیچ آسیبی به شریان ها وارد نمی شود.
 • امکان استخراج چربی ها به صورت زنده و استفاده از آن ها در دیگر نواحی
 • کاملا ایمن و بدون عارضه
 • باعث افتادگی پوست نمی شود و حتی پوست را سفت می کند.
 • باعث کاهش وزن می شود.
 • خطر سوختگی وجود ندارد.
 • درد کمتری احساس می شود.
 • هیچ بخیه و برشی وجود ندارد و نیازی به بستری شدن بیمار نیست.
 • نتایج کاملا طبیعی است.
 • جراحی بسیار ساده و بی خطر است.

کاهش ورم بعد از لیپوماتیک شکم چکونه انجام می شود ؟

 • لباس فشرده بپوشید

لباس ‌های فشرده تورم را به حداقل می ‌رسانند و گردش خون سالم را بهبود می‌ بخشند. آن ها برای بهبود سریع ورم شکم بعد از لیپوماتیک ضروری هستند. یک لباس فشرده در طول جراحی شما استفاده می شود. در دو هفته اول باید 24 ساعت شبانه روز در محل باقی بماند. می توانید آن را برای شستن بردارید و با لباس یدکی که به شما داده شده است جایگزین کنید. پس از سه هفته، می ‌توانید آن را فقط در طول روز بپوشید یا آن را در تمام ساعات شبانه روز بپوشید.

 • ناحیه درمان را خنک نگه دارید

گرما می تواند تورم و التهاب پس از جراحی را افزایش دهد. این ایده خوبی است که از موقعیت هایی که ممکن است بیش از حد گرم شوید اجتناب کنید. در مراحل اولیه بهبودی، بیرون زیر نور آفتاب ننشینید، در وان آب گرم نروید و از سونا و جکوزی دوری کنید.

از طرف دیگر سرما می تواند به شما کمک کند. استفاده از کمپرس یخ روی نواحی متورم بدن ممکن است کمک زیادی به کاهش تورم و ناراحتی پس از لیپوماتیک کند. از جراح دستورالعمل های کاربردی را بخواهید تا اطمینان حاصل شود که در آن زیاده روی نمی کنید. پس از جراحی، کمپرس یخ و کمپرس سرد در کاهش تورم، کبودی و ناراحتی موثر است.

در روز اول یا دوم پس از لیپوماتیک، استفاده از این کمپرس ها به مدت 15 تا 20 دقیقه در ساعت ممکن است به کاهش تورم کمک کند، اما برای دستورالعمل‌های مربوط به استفاده از آنها پس از جراحی و تعداد دفعات آن با پزشک خود مشورت کنید، زیرا عدم رعایت دستورالعمل‌ها می‌تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر دارد.

 • مراقب غذایی که می خورید باشید

مهم است که خوردن غذاهای شور را محدود کنید. سدیم باعث می شود بدن آب را در خود نگه دارد و در نتیجه پس از لیپوماتیک، نفخ و تورم بیشتری ایجاد می شود. با حذف نمکدان از روی میز از تورم طولانی مدت پس از لیپوماتیک در شکم، ران ها و سایر قسمت های بدن خود جلوگیری کنید.

همچنین ممکن است لازم باشد رژیم غذایی مناسبی را برای بهبود زخم در نظر بگیرید. به عنوان مثال، غذاهای غنی از آهن می توانند به کاهش التهاب کمک کنند.

همچنین به نکات زیر توجه کنید:

 • میزان مصرف پروتئین را افزایش دهید: پروتئین برای بهبود زخم، رشد مجدد عضلات و پوست و ترمیم و جلوگیری از ریزش مو ضروری است. اطمینان حاصل کنید که هر وعده غذایی یا میان وعده حاوی منبع خوبی از پروتئین باشد.
 • مصرف قند را کاهش دهید. مصرف قند می تواند سیستم ایمنی را سرکوب کند، تعادل مواد معدنی بدن را به هم بزند و سطح گلوکز خون ناشتا را افزایش دهد.
 • پیاده روی کنید

در چند هفته اول پس از جراحی لیپوماتیک، جراحان اغلب به بیماران توصیه می کند که هر روز پیاده روی داشته باشند. استفاده از این روش باعث کاهش تورم و جلوگیری از لخته شدن خون می شود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو در خانه

مراقبت های بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو در خانه نیز اهمیت بسیاری در بهبودی شما خواهند داشت. به نکات زیر در این باره توجه کنید:

فعالیت های بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

 • در صورتی که احساس خستگی کردید استراحت کنید چرا که خواب کافی می تواند باعث شود سریع تر بهبود پیدا کنید.
 • هر روز زمانی را به پیاده روی اختصاص دهید و هر روز میزان پیاده روی را نسبت به روز قبل بیشتر کنید. پیاده روی جریان خون را افزایش می دهد و به پیشگیری از ذات الریه و یبوست کمک می کند.
 • تا ظرف چند روز می توانید به محل کار خود بروید. در مدت زمانی که مرخصی گرفته اید به خوبی استراحت کنید.
 • از انجام فعالیت ‌های سنگین مانند دوچرخه‌ سواری، دویدن، وزنه ‌برداری یا ورزش ‌های هوازی تا زمانی که پزشکتان بگوید مشکلی ندارد، خودداری کنید. ممکن است 2 تا 3 هفته طول بکشد تا بتوانید این ورزش ها را از سر بگیرید.
 • جراح معمولا بعد از 2 ماه، اجازه انجام ورزش های سنگین را به فرد خواهد داد.

رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

رعایت بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو، می تواند در ماندگاری همیشگی نتایج لیپوماتیک شکم و پهلو موثر باشد:

 • می توانید رژیم معمولی خود را به کار گیرید. اگر در شکم و پهلو خود احساس درد و ناراحتی می کنید، غذاهای کم چرب را در چند روز اول در برنامه غذایی خود داشته باشید.
 • در برنامه غذایی خود در دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو، ماست، مرغ کبابی، برنج ساده و نان تست را بگنجانید.
 • مایعات فراوان بنوشید (مگر اینکه پزشک به شما گفته باشد که این کار را نکنید).

مراقبت از برش بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

مراقبت از برش بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو اهمیت زیادی دارد. به نکات زیر در این باره توجه کنید:

 • ممکن است زیر لباس فشاری خود بانداژ داشته باشید. پزشک به شما خواهد گفت که چه زمانی باید بانداژها را بردارید و فقط از لباس فشرده استفاده کنید.
 • اگر از بریدگی ها مایع زیاد تخلیه می شوند، می توانید از گاز سبک در زیر لباس فشرده استفاده کنید.

مسائل بهداشتی بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

 • 24 تا 48 ساعت پس از جراحی، اگر پزشکتان اجازه دهد، می ‌توانید دوش بگیرید. هنگام دوش گرفتن ممکن است لباس های فشاری را بردارید و برش ها را خشک کنید.
 • در 2 هفته اول یا تا زمانی که پزشک به شما بگوید مشکلی ندارد حمام نکنید.

مصرف دارو بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

داروهای که پزشک برای شما تجویز می کند را به موقع مصرف کنید تا بهبود پیدا کنید. حتی اگر احساس خوبی داشتید، مصرف داروهای خود را تا زمانی که پزشک اجازه نداده است قطع نکنید:

 • پزشک به شما خواهد گفت که چه زمانی می توانید داروهای قبلی خود را مجدداً شروع کنید. پزشک شما همچنین در مورد مصرف داروهای جدید به شما دستورالعمل هایی ارائه می دهد.
 • اگر مصرف آسپرین یا سایر داروهای رقیق کننده خون را متوقف کردید، پزشک به شما خواهد گفت که چه زمانی مصرف مجدد آن را شروع کنید.
 • اگر پزشک آنتی بیوتیک تجویز کرده است، آن ها را طبق دستور مصرف کنید. فقط به این دلیل که احساس بهتری دارید مصرف آن ها را قطع نکنید. شما باید دوره کامل آنتی بیوتیک را مصرف کنید.
 • داروهای ضد درد را دقیقا طبق دستور مصرف کنید.
 • اگر پزشک داروی تجویزی برای درد به شما داده است، آن را طبق دستور مصرف کنید.
 • اگر داروی مسکن تجویزی مصرف نمی کنید، از پزشک خود بپرسید که آیا می توانید از داروهای بدون نسخه استفاده کنید.

رانندگی بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

پزشک معمولا بعد از دو هفته اجازه رانندگی را به شما خواهد داد اما به طور کلی، همه چیز بستگی به شرایط بدنی شما دارد.

نحوه خوابیدن بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

جراحان، روش صد در صد قطعی را برای نحوه خوابیدن بعد از شکم و پهلو در نظر نگرفته اند و توصیه می کنند که بیمار به گونه ای بخوابد که راحت باشد. با این حال نحوه خوابیدن بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو باید به گونه ای باشد که به برش های شما و شکم و پهلو شما فشاری وارد نشود.

به طور کلی، جراحان توصیه می کنند فردی که لیپوماتیک شکم و پهلو انجام داده است، تا مدت زمانی باید به پشت بخوابد زیرا این بهترین حالت خوابیدن برای فشار وارد نشدن بر برش هاست.

تخلیه خونابه بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

دانستن اطلاعاتی در خصوص تخلیه خونابه بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو، بخش مهمی از مراقبت بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو است. به طور معمول، 24 تا 48 ساعت بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، خروج مایعات به صورت خونابه از برش ها را خواهید داشت که طبیعی است. این خونابه ها از محل های سوراخ هایی که کانولا از آن جا وارد شکم و پهلو شده است خارج می شود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک شکم

مراقبت های بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو در بازه های زمانی مختلف

به جدول زیر در خصوص مراقبت های بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو در بازه های زمانی مختلف توجه کنید:

72 ساعت بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

بعد از اینکه از عمل به خانه برگشتید، مهم است که دراز بکشید و استراحت کنید. یک لباس فشرده برای پوشیدن خواهید داشت و ممکن است در محل های جراحی درن های کوچکی برای جلوگیری از تجمع مایع وجود داشته باشد. دکتر کامبیز ایدز پناه و تیم مجرب وی، دستورالعمل های مراقبت صحیح برای برش ها و محل های درن را به شما ارائه می دهد.

شما درد و ناراحتی خفیف تا متوسط را تجربه خواهید کرد، اگرچه نسخه ای دارو را برای مدیریت درد دریافت خواهید کرد. در طول سه روز اول، باید حرکت را به راه رفتن در اطراف خانه، اجتناب از پله‌ ها و انجام هر گونه بلند کردن وسایل محدود کنید. 

هفته اول و دوم بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

پس از گذشت چند روز اول، متوجه خواهید شد که درد بسیار کمتر است و تحرک بیشتری دارید، اگرچه تورم و کبودی قابل توجه خواهد بود. مهم است که همچنان محل های برش خود را تمیزنگه دارید، لباس های فشرده سازی خود را بپوشید و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. با این حال، می‌ توانید راحت ‌تر در خانه قدم بزنید و بسته به شغلتان، ممکن است پس از دو هفته به سر کار خود برگردید.

هفته سوم تا ششم بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

پس از سه تا چهار هفته، درد باید تقریباً از بین رفته باشد و قسمت اعظم تورم باید فروکش کند. با این حال، ممکن است هنوز مقداری تورم وجود داشته باشد که طبیعی است. با بهبود ورم و کبودی، شاهد بهبود نتایج خود خواهید بود و باید بتوانید شروع به راه رفتن در اطراف محله خود و ورزش سبک کنید.

تا شش هفته، کل پروسه دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو شما باید به پایان برسد و سطح فعالیت شما باید به حالت عادی بازگردد. با این حال، این ها فقط دستورالعمل های کلی هستند. دکتر کامبیز ایزد پناه می‌ تواند راهنمایی های دقیق تر را به شما ارائه دهد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

پیدا کردن جراح لیپوماتیک شکم مناسب در تهران

با توجه به معیارهای زیر می توانید بهترین جراح لیپوماتیک شکم در تهران را برای خود انتخاب کنید.

 • اعتبار و مدارک جراح

جراحانی که انتخاب می کنید باید تاییدیه هیئت جراحی پلاستیک یک کشور را دریافت کرده باشند و مدارک و گواهینامه های آن ها معتبر باشد. بنابراین قبل از اقدام یا حتی برنامه ریزی برای مشاوره با پزشک مورد نظر، بهتر است که اعتبار و مدارک جراح را مورد بررسی قرار دهید.

 • سبک کار جراح

سبک جراحان مختلف با یکدیگر متفاوت است. این که رویکرد و سبک کار یک جراح پلاستیک با اهداف زیبایی شناختی کاندیدای زیبایی مورد نظر مطابقت داشته باشد از اهمیت بسیاری برخوردار است. از این رو بهتر است در انتخاب پزشک این مورد را نیز در نظر داشته و طبق سلیقه خود پزشک را انتخاب کنید. همچنین به این مسئله توجه کنید که شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است و ممکن است هر کدام به نتیجه منحصر به فردی طبق شرایط بدنی خود دست یابند.

برای اینکه بتوانید بهترین پرشک زیبایی را با توجه به معیارهای خود برگزینید، بهتر است به نمونه کارهای جراح مورد نظر و تصاویر قبل و بعد مراجعه کنندگان توجه کنید. مشورت با افرادی که پیش تر توسط پزشک مورد نظر تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفته اند نیز می تواند بازخورد صادقانه‌ ای در مورد تجربیات آنها به شما بدهد.

 • بررسی کلینیک یا بیمارستانی که جراح در آن مشغول است

علاوه بر در نظر گرفتن صلاحیت جراح، بهتر است به مراکز مراقبتی یا کلینیک یا بیمارستانی که جراح در آن مشغول است و قرار است شما در آن تحت عمل جراحی قرار بگیرید توجه کنید. پیش از اقدام باید از پزشک بپرسید که وی در کدام بیمارستان ها و مراکز مراقبتی عمل شما را انجام می دهد. اگر پزشک کار خود را در چند مرکز انجام می دهید. شما می توانید با توجه به بودجه، مسیر و سایر معیارهای مرکز مراقبتی را انتخاب کنید. یک کلینیک معتبر می تواند در نتایج نهایی و کار پزشک تاثیر به سزایی داشته باشد.

این مسئله حائز اهمیت است که پیش از عمل اطمینان حاصل کنید که امکانات مورد نیاز برای جراحی بر اساس بالاترین استانداردهای ایمنی، کیفیت و مراقبت از بیمار است. بررسی گواهینامه ها یا مجوزهای دولتی کلینیک ها می تواند به کاندیداهای زیبایی کمک کند تا بفهمند آیا یک مرکز مراقبتی دارای اعتبار کافی برای آن ها هست یا خیر.

شما همراهان عزیز و گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی دکتر کامبیز ایزد پناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی مراجعه نمایید. دکتر کامبیز ایزدپناه یکی از بهترین جراحان لیپوماتیک  شکم در تهران است که دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) می باشد. ایشان پاسخگوی سوالات شما دوستان عزیز در زمینه های مختلف جراحی های زیبایی خواهد بود.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در خدمت شما عزیزان است تا بتوانید از سال ها تجربه کاری و تخصص وی در زمینه لیپوساکشن با بهترین متدها و تکنولوژی های روز دنیا بهره ببرید و بهترین نتیجه را کسب کنید.

سوالات متداول:

دکتر کامبیز ایزدپناه یکی از بهترین ها در زمینه جراحی لیپوماتیک است. وی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در تهران است که دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد یا به عبارتی بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران می باشد. بر اساس میزان رضایتمندی کاندیداهای زیبایی و مراجعه کنندگاه قبلی، او را می توان به عنوان یکی از بهترین جراح های لیپوماتیک در تهران به حساب آورد.

 

وجود ترشحات سفید یا شفاف بعد از لیپوماتیک شکم طبیعی است و معمولاً چهار یا پنج روز پس از جراحی متوقف می شود. این ترشحات،  یک مایع اضافی است که در ابتدای جراحی به داخل چربی تزریق می شود.

روش اصولی تخلیه مایع شامل ماساژ ناحیه عمل شده است تا مایع از بدن سریع تر توسط سیستم لنفاوی پردازش شود و در چند روز به عنوان ضایعات از بدن خارج شود. از طرف دیگر، روش سریعتر و تهاجمی تر شامل قرار دادن یک لوله در برش ها برای تخلیه مایع است.

عفونت یک عارضه جانبی تهدید کننده زندگی در جراحی لیپوماتیک شکم است که ممکن است به دلیل استفاده از ابزارهای جراحی آلوده، عوامل عفونی درون زا یا مراقبت ضعیف از زخم پس از جراحی رخ دهد. علائم عفونت لیپوماتیک شامل درد و تورم شدید، خروج چرک زرد یا سبز از برش ها، تب، استفراغ و ادم پوست است.

برای جلوگیری از عفونت پس از لیپوماتیک شکم، باید طبق دستور آنتی بیوتیک مصرف کنید و زخم های خود را خشک و تمیز نگه دارید. به همین دلیل است که معمولاً توصیه می ‌شود تا زمانی که زخم‌ هایتان به طور کامل بهبود نیافته، در مکان ‌های عمومی (مخصوصاً در استخر و ساحل) ظاهر نشوید.

شما می توانید به محض بهبود زخم ها، یعنی 4 تا 6 هفته پس از جراحی، به برنامه ورزشی خود بازگردید. با این حال، شما باید به مدت شش ماه از ورزش های سنگین اجتناب کنید زیرا می توانند نتایج عمل شما را تغییر دهند.

برخی از افرادی که به انجام لیپوماتیک فکر می کنند، نگران این هستند که در آینده باردار نشوند. با این حال، این نگرانی غیرضروری است زیرا بارداری تحت تأثیر قرار نمی گیرد.مردم بر این باورند که پس از تخلیه چربی شکم، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.

باید توجه داشته باشید که لیپوماتیک می تواند پوست را بالا بکشد، به همین دلیل است که پوست نمی افتد و آویزان نمی شود، اما این به این معنی نیست که پوست حالت ارتجاعی کمتری پیدا می کند. پس از انجام لیپوماتیک، فرد می تواند به راحتی باردار شود و هیچ خطری برای بارداری وجود ندارد.

 

مصرف میوه ها و سبزیجات می تواند تاثیر زیادی در کاهش تورم بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو داشته باشد. همچنین استراحت کافی و آرامش در دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو بسیار مهم است.

 

شما باید از روز دوم، پیاده روی را شروع کنید و رفته رفته میزان فعالیت خود را بیشتر کنید. بعد از یک هفته می توانید فعالیت های سبک را از سر بگیرید و بعد از دو ماه، ورزش های سنگین را می توانید شروع کنید.

برخی از عوارض لیپوماتیک شکم و پهلو عبارت اند از:

 • آمبولی ریه
 • عفونت
 • تغییر رنگ پوست در قسمت شکم و پهلو
 • خونریزی زیاد
 • بی حسی

لیپوماتیک، نسبت به سایر روش های برداشت چربی، دوره نقاهت کوتاهی دارد. مدت زمان دقیق دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو، به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

 • محل جراحی
 • نوع بیهوشی
 • سن
 • تاریخچه پزشکی
 • مراقبت هایی که فرد بعد از عمل انجام می دهد.

• پرهیز از پدهای گرمایی و سرمایی
• مصرف ماهی و غذاهایی که امگا 3 دارند.
• عدم استفاده از فست فود
• عدم استفاده از غذاهای چرب
• کنترل وزن
• به کارگیری عادت غذایی خوب
• شرکت در قرار ملاقات های به موقع با جراح
• مصرف داروهای ضد خارش برای کنترل خارش زیر نظر پزشک

برش هایی به طول 2 تا 5 میلی متر روی پوست ایجاد می شود و سپس لوله کانولا زیر پوست گذاشته می شود. خیر این عمل درد و خونریزی ندارد و اتفاقا جزو عمل های بسیار ساده در مقایسه با سایر عمل های پیکر تراشی به شمار می رود. در نتیجه فرد نگرانی خاصی در این باره نباید داشته باشد.

خیر. انجام این عمل هیچ تاثیری روی بارداری نخواهد گذاشت.

 • پهلوها
 • بازو
 • زیر باسن
 • ران
 • قسمت بالای سینه برای آقایان
 • قفسه سینه
 • شکم و کمر

بهترین مواد غذایی برای افرادی که تحت عمل لیپوماتیک  شکم قرار گرفته اند شامل سبزیجات و میوه های تازه است. شما باید مطمئن شوید که غذاهای دریایی به همان اندازه که باید در رژیم غذایی شما موجود باشد. مصرف انواع آجیل می تواند فراتر از تصور شما به شما کمک کند.

همچنین از غلات و همچنین پروتئین های طبیعی مانند مرغ و بوقلمون استفاده کنید. با بذر کتان و روغن زیتون غذای خود را سالم تر کنید.

بهترین راه برای به حداقل رساندن کبودی این است که یک هفته قبل از جراحی از مصرف الکل، آسپرین، روغن ماهی، ایبوپروفن و ویتامین E خودداری کنید. بین سه تا پنج روز قبل از عمل و به مدت یک هفته بعد از عمل، قرص بروملین و آرنیکا ممکن است کمک کننده باشد، اما قبل از شروع هر دوره ای از پزشک خود در مورد این مکمل ها سوال کنید. پس از عمل، کمپرس یخ و کمپرس سرد به مدت 20 دقیقه در سه روز اول نیز می تواند کمک کننده باشد.

پس از این عمل ممکن است به مدت دو تا چهار روز کمی درد داشته باشید، اما به مرور زمان درد کاهش می یابد. پزشک باید به طور مرتب داروهای مسکن تجویز کند.

حداقل تا دو هفته پس از جراحی باید از مصرف آسپرین، ایبوپروفن یا ادویل خودداری کنید. هنگام استفاده از این داروها کبودی بیشتر رخ می دهد.

اگر قصد دارید قبل یا بعد از جراحی از داروهای ضد درد استفاده کنید، باید با جراح خود مشورت کنید تا بدانید آیا این دارو حاوی ترکیباتی است که باعث افزایش خونریزی می شود یا خیر.

لیپوماتیک می تواند تورم قابل توجهی ایجاد کند. در برخی موارد، این چند ماه طول می کشد و نتیجه نهایی شما تا آن زمان قابل مشاهده نخواهد بود. اکثریت تورم بعد از چهار هفته بهبود می یابد.

توده هایی که یک هفته بعد از لیپوماتیک احساس می کنید طبیعی هستند. این تورم ها نشان دهنده مایع باقی مانده، چربی آسیب دیده و التهاب پس از عمل است. این نواحی معمولاً پس از چند هفته تا چند ماه صاف می شوند.

در هفته اول پس از جراحی حداقل فعالیت را انجام دهید. ممکن است بتوانید ۲ هفته پس از جراحی ورزش های سبک مانند راه رفتن با لباس فشاری را انجام دهید. یخ را هر ساعت یا طبق دستور به مدت 15 تا 20 دقیقه روی ناحیه جراحی خود قرار دهید. از کیسه یخ استفاده کنید یا یخ خرد شده را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.

میزان ورم بسته به مقدار چربی که از بدن شما خارج شده است می تواند متغیر باشد. اگر شما سریع تر فعالیت های روزانه را شروع کنید، مایعات از بدن شما خارج می شود در نتیجه ورم ها زودتر از بین می رود. شدت ورم ها نهایتا 3 تا 4 هفته خواهد بود و بعد رفته رفته این ورم ها کاهش پیدا می کند.

بله اما زمان شروع ورزش بسته به نظر پزشک شما متفاوت است. معمولا از دو هفته بعد از عمل لیپوماتیک می توانید فعالیت های سبک را شروع کنید و سپس آن را به مرور زمان سنگین تر کنید.

بسته به تکنیک جراحی، تعداد نواحی هدف و میزان چربی برداشته شده، تورم لیپوماتیک دو تا شش ماه طول می کشد تا کاهش یابد.

توده ها، برآمدگی ها، گره های سخت و گودی ها اغلب پس از جراحی لیپوماتیک به طور کامل از بین می روند. اما در موارد خاص، فرد باید تحت درمان دستی درناژ لنفاوی یا سفت کردن پوست با لیزر قرار گیرد تا پوست صاف ‌تری پس از لیپوماتیک داشته باشد.

نوشیدن مشروبات الکلی حتی نوشیدنی های سبک با داروهای بعد از عمل تداخل می کند، بدن شما را کم آب می کند، باعث التهاب می شود، به سیستم گوارش شما آسیب می رساند، باعث استفراغ می شود و روند بهبودی شما را طولانی می کند. بنابراین، حداقل تا چهار هفته پس از جراحی لیپوماتیک باید از مصرف الکل خودداری کنید.

لیپوماتیک یک راه حل جادویی و دائمی برای مشکلات وزن نیست. این روش می تواند رسوبات چربی را که از بین بردن آن ها سخت است حذف کند، اما برای حفظ کانتور جدید بدن خود همچنان باید یک سبک زندگی سالم داشته باشید. با یک برنامه ورزشی منظم استرس را کاهش دهید و فعال بمانید. هیدراته بمانید و یک رژیم غذایی سالم با مقدار زیادی پروتئین بدون چربی، میوه ها و سبزیجات و غلات کامل داشته باشید. کربوهیدرات های ساده، قندها و چربی های اشباع شده را در رژیم غذایی خود محدود کنید.

محصولات حاوی چربی اشباع شده، مانند اکثر محصولات جانبی حیوانی، غذاهای سرخ شده و فرآوری شده، برای افرادی که جراحی لیپوماتیک انجام داده اند، مناسب نیستند.

بهتر است از مصرف شکر پرهیز کنید زیرا در عواقب جراحی لیپوماتیک به دلیل قند و مواد غذایی شیرین وزن اضافه و وزن کم خواهید کرد.

پس از جراحی لیپوماتیک، افراد باید مصرف نمک خود را برای دو تا چهار ماه محدود کنند. از گوشت هایی مانند سوسیس، گوشت قرمز و ماهی چرب دوری کنید.

پس از جراحی لیپوماتیک شکم، بسیاری از زیباجویان شکایت دارند که اضافه وزن بیشتری دارند. به یاد داشته باشید که تورم در هفته های اول پس از جراحی شدید است، اما پس از کاهش آن، می توانید بدن خود را لاغرتر ببینید.

متأسفانه هیچ راهی برای از بین بردن سریع تورم بعد از لیپوماتیک وجود ندارد. روش های فوق فقط زمان بهبودی را کاهش داده و به کاهش سریع تر تورم کمک می کند.

برخی از افراد ترجیح می دهند مسیر طولانی را طی نکنند و بگذارند تورم با سرعت خود فروکش کند که کاملا طبیعی است. با این حال، اگر تورم در عرض هشت هفته فروکش نکند، ممکن است نشانه ای از اختلال در عملکرد کلیه یا آسیب شدید بافت باشد.