انواع جراحی زیبایی سینه در تبریز کدام اند؟

 • لیفت سینه
 • تزریق چربی به سینه
 • عمل کوچک کردن سینه
 • جراحی های هم ‌زمان زیبایی سینه
 • پروتز سینه

موارد استفاده از عمل

 

 • افتادگی و شل بودن سینه
 • چروک بودن پوست سینه
 • نامتقارن بودن سینه‌ها
 • ترمیم سینه در مواردی که به دلیل ابتلا به سرطان بخشی از سینه برداشته شده است.

مزایای عمل

 

 • لیفت سینه‌ها
 • جوانسازی، ایجاد ظاهر زیبا
 • رفع نواقص سینه

عوارض احتمالی عمل

 

 • عفونت
 • تورم و کبودی

بهترین جراحی زیبایی سینه در تبریز کیست؟

یک جراح زیبایی سینه در تبریز باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

 • دارای مهارت در جراحی
 • دارای تجربه و تبحر کافی در زمینه جراحی زیبایی سینه
 • دارای مهارت در بررسی سلامت عمومی و جسمی بیمار
 • دارای مهارت در بررسی آناتومی بدن بیمار و تشخیص بهترین روش جراحی سینه برای او
 • دارای وجدان کاری در جلسات مشاوره با بیمار
 • صبور و با حوصله
 • پاسخگوی تمام سوالات و دل نگرانی های بیمار
 • مطلع کردن کاندیداهای زیبایی از عوارض و مزایای جراحی

مدت ماندگاری جراحی زیبایی سینه در تبریز چقدر است؟

این جراحی معمولا از نوع جراحی های دائمی است و اثرات طولانی مدت آن تقریبا تا 15 سال ماندگاری دارد.

چه مدت بعد از جراحی زیبایی سینه در تبریز می توان ورزش را از سر گرفت؟

1 تا 2 هفته بعد از جراحی، انجام ورزش های سبک

4 تا 6 هفته بعد از جراحی، طبق نظر پزشک از سر گرفتن فعالیت های سنگین ورزشی

هزینه جراحی زیبایی سینه در تبریز چقدر است؟

هزینه‌ی جراحی زیبایی سینه در تبریز با توجه به نوع جراحی و مواردی مثل موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی و مطب پزشک، هزینه‌ بیهوشی، هزینه‌ لباس مخصوص عمل، آزمایش‌های ضروری قبل از عمل، هزینه‌ی داروها، دستمزد پزشک متخصص، هزینه‌ی تجهیزات اتاق عمل و … متغیر است.

سن مناسب یا توصیه شده

۱۸ سال به بالا

 

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

بله

مدت زمان عمل

۲ تا ۵ ساعت

احتمال موفقیت

بسیار زیاد

مدت دوران نقاهت

۲ تا ۳ هفته

آنچه می خوانید

جراحی سینه چیست؟

جراحی سینه به عملی گفته می‌شود که در طی آن سینه به سایز مطلوب می‌رسد؛ افتادگی و معایب سینه برطرف می‌شود که نتیجه آن ایجاد احساس رضایت در بیمار است. اگر از فرم سینه‌های خود راضی نیستید با پزشک متبحر در این زمینه مشورت کنید تا صحیح‌ترین اقدام پزشکی برای شما انجام شود.

جراحی زیبایی سینه در تبریز

چه کسانی برای عمل جراحی سینه مناسب هستند؟

در مراجعه حضوری به مطب پزشک، با ارزیابی وضعیت جسمانی و هدف شما از انجام عمل جراحی سینه مشخص می‌شود که آیا کاندید مناسبی برای این عمل جراحی هستید یا خیر. اما به طور کلی اشخاص زیر کاندید مناسبی برای انجام عمل جراحی سینه هستند؟

سن مناسب برای انجام انواع جراحی‌های زیبایی سینه

بهترین سن برای انجام جراحی‌های زیبایی سینه وقتی است که رشد سینه‌ها کامل شده باشد و معمولا از ۱۸ سال به بعد می‌توانید عمل جراحی را انجام بدهید. البته سن رشد سینه در هر شخص متفاوت است اما حتی اگر در سنی پایین‌تر از ۱۸ سال رشد سینه کامل شده باشد طبق توصیه پزشکان انجام عمل جراحی را به بعد از ۱۸ سالگی موکول کنید.

شرایط لازم برای انجام عمل جراحی سینه در تبریز

جراحی زیبایی سینه در تبریز

انواع جراحی سینه در تبریز

جراحی سینه با روش‌های مختلفی در تبریز انجام می‌شود که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

 • پروتز سینه در تبریز

برخی از بانوان به دلیل کوچک بودن سایز سینه، تغییر فرم آن بعد از بارداری، نامتقارن بودن سینه‌ها یا در مواردی که نوک سینه به سمت پایین کشیده شده متقاضی انجام عمل جراحی پروتز سینه هستند. در این عمل جراحی با ایجاد برش در ناحیه زیر بغل، آرئولا (اطراف نوک سینه) یا چین پایین سینه، ایمپلنت داخل سینه قرار داده می‌شود. این روش جراحی زیبایی سینه که به عنوان ماموپلاستی نیز شناخته می‌شود جزء روش‌های کم‌تهاجمی و ایمن است.

اگر در طی جراحی، زیر بغل برش داده شود پزشک از آندوسکوپ (لوله نازک با دوربین کوچک) استفاده می‌کند. ایمپلنتی که زیر بافت نرم سینه گذاشته می‌شود از جنس ژل سیلیکون یا سالین (محلول آب و نمک) است. به دلیل عوارض پروتز سالین، پروتز سیلیکونی در ایران استفاده می‌شود. انتخاب سایز پروتز بستگی به درخواست بیمار و تشخیص پزشک دارد. در واقع پزشک سایز پروتز را با توجه به قد و اندام بیمار مشخص می‌کند طوری که بعد از عمل جراحی، سایز سینه‌ها با اندام بیمار تناسب داشته باشد. در طی عمل جراحی ممکن است پزشک از روش تزریق چربی به سینه نیز برای افزایش سایز سینه استفاده کند. همچنین امکان انجام پروتز سینه و لیفت سینه به طور هم‌زمان وجود دارد.

بنابراین پزشک در دو مرحله عمل جراحی پروتز سینه را انجام می‌دهد:

جراحی زیبایی سینه در تبریز
 • لیفت سینه در تبریز

در مواردی بزرگ بودن سایز سینه‌ها علاوه بر ایجاد ظاهر نامتناسب، باعث بروز مشکلاتی مانند درد در ناحیه گردن و کمر می‌شود. به این دسته از اشخاص لیفت سینه توصیه می‌شود. در طی جراحی لیفت سینه، با حذف چربی  و پوست اضافه از سوی پزشک جراح، سینه‌ها به سمت بالا کشیده یا لیفت می‌شوند. ممکن است پوست سینه به اندازه کافی برای نگه داشتن بافت سینه مقاوم نباشد و نتواند وزن سینه را تحمل کند در نتیجه سینه‌ها افتادگی پیدا می‌کنند که به آن حالت پتوز هم گفته می‌شود. به همین دلیل پزشک در حین جراحی پوست اضافه را برمی‌دارد و به روش‌های زیر لیفت سینه را انجام می‌دهد:

بعد از این عمل جراحی، سینه‌ها جوانسازی می‌شوند و ظاهر زیبا پیدا می‌کنند اما ممکن است جای برش‌ها تا حدودی باقی بماند که برای از بین بردن آن‌ها لیزر روش مناسبی است.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

مزایای لیفت سینه در تبریز

تزریق چربی به سینه در تبریز

یکی دیگر از روش‌های جراحی زیبایی سینه در تبریز از طریق تزریق چربی انجام می‌شود و از طریق آن، پزشک فرم زیبا را در سینه ایجاد می‌کند و نواقص آن را از بین می‌برد. برای تزریق چربی در سینه‌ها، ابتدا با استفاده از دستگاه لیپوساکشن، چربی‌ها با فشار کم از بخش دیگر بدن مانند شکم، پهلو و ران استخراج می‌‌شوند. در مرحله بعدی پزشک چربی‌ها را از طریق سالین پاکسازی می‌‌کند سپس در بخش‌هایی از سینه که برجستگی کم‌تری دارد تزریق می‌کند.

برای تزریق چربی به سینه برش‌ها بسیار کوچک هستند و پزشک با دقت تمام چربی را وارد سینه می‌کند. تزریق چربی به سینه برای پزشک مراحل سختی را به همراه دارد اما برای بیمار جزء جراحی‌های کم تهاجمی است که دوره نقاهت آن کوتاه است به همین دلیل جزء جراحی‌های پرطرفدار محسوب می‌شود. اگر بیمار کاندید مناسبی برای تزریق چربی به سینه باشد و در صورت مهارت و تجربه پزشک، این روش جراحی نتایج رضایت‌بخشی را به همراه خواهد داشت.  

جراحی زیبایی سینه در تبریز

کوچک کردن سینه در خانم‌ها در تبریز

خانم‌‌هایی که سینه‌های بسیار بزرگ دارند علاوه بر احساس نارضایتی از اندام خود، اغلب در قفسه سینه خود درد احساس می‌کنند یا با حساسیت‌های پوستی مواجه می‌شوند. عمل جراحی برای کوچک کردن سینه راهکاری است که به آن‌ها توصیه می‌شود. در طی عمل جراحی با برداشتن بافت اضافه، سینه‌ها ظاهر زیبا و جوان پیدا می‌کنند همچنین از احساس سنگینی در سینه رهایی می‌یابید. برخی خانم‌ها ممکن است بعد از جراحی کوچک کردن سینه برای شیردهی با محدودیت‌هایی مواجه شوند.

کوچک کردن سینه در مردان در تبریز

بزرگ بودن سینه یا ژنیکوماستی مشکلی است که برخی آقایان نیز با آن مواجه هستند. این بافت اضافه در سینه مردها ممکن است حساس یا دردناک باشد. وقتی جراحی کوچک کردن سینه برای آقایان انجام می‌شود که با ورزش و رژیم غذایی مناسب موفق به از بین بردن چربی‌های اضافه در سینه نشده باشند. در این صورت چربی یا بافت اضافه از طریق لیپوساکشن یا با برش در طی عمل جراحی برداشته می‌شود. برش‌ها در اطراف هاله سینه زده می‌شوند به همین دلیل جای آن‌ها قابل مشاهده نیست و در هاله اطراف سینه مخفی می‌شود. دوره نقاهت نیز حدود ۲ هفته طول می‌کشد.

جراحی بازسازی سینه در تبریز

جراحی بازسازی سینه در تبریز برای اشخاصی کاربرد دارد که به دلیل ابتلا به سرطان، بخشی از سینه آن‌ها برداشته شده باشد یا تحت عمل ماستکتومی قرار گرفته باشند. در طی جراحی بازسازی سینه، یک یا هر دو سینه با شکل طبیعی، متقارن و سایز مناسب برای این اشخاص ایجاد می‌شود. البته بازسازی سینه برای اشخاصی هم که تحت جراحی المپکتومی قرار گرفته باشند انجام می‌شود. ظاهر نامناسب سینه یا وجود نقص مادرزادی از دیگر مواردی است که برای رفع آن عمل بازسازی سینه انجام می‌شود. به این نکته دقت داشته باشید که سینه بازسازی شده فقط ظاهر سینه طبیعی را دارد اما در واقع عملکرد سینه طبیعی را ندارد. بنابراین امکان شیردهی از طریق سینه بازسازی شده منتفی است. 

در طی سال‌های گذشته تکنیک‌های پیشرفته‌ای برای بازسازی سینه به کار گرفته شده است که برخی بلافاصله بعد از ماستکتومی و برخی بعد از تکمیل پروسه درمان و شیمی‌درمانی برای انجام ان اقدام می‌کنند. روش‌های مختلفی برای بازسازی سینه وجود دارد که پزشک با توجه به شرایط بیمار بهترین روش را انتخاب می‌کند:

جراحی زیبایی سینه در تبریز

بازسازی سینه از طریق ایمپلنت یا پروتز در تبریز

بازسازی سینه از طریق ایمپلنت در تبریز یکی از روش‌های متداول است البته به شرط این که پرتودرمانی و ماستکتومی بافت کافی در سینه باقی گذاشته باشد. در واقع باید بافتی در سینه برای پوشش دادن پروتز وجود داشته باشد. برای گذاشتن ایمپلنت در سینه اقدامات زیر انجام می‌شود:

بازسازی سینه با استفاده از سایر بافت‌های بدن یا Tissue Flap در تبریز

اگر بافت سینه از بین رفته باشد یا شخص تمایلی به پروتز نداشته باشد روش فلپ( بازسازی اتولوگ) کاربرد دارد. در این روش از پوست و چربی بخش تحتانی شکم برای فرم‌دهی به سینه استفاده می‌شود و بافت طبیعی عضله یا چربی از سایر بخش‌های بدن مانند شکم، پهلو و باسن برای بازسازی سینه گرفته می‌شود. مزیت این روش ایجاد فرم طبیعی‌تر برای سینه است.با این حال بیمار پس از بازسازی سینه با استفاده از روش مذکور دوره نقاهت طولانی‌تری را باید سپری کند و در محل عمل جراحی نیز اسکار اضافه ایجاد می‌شود. این روش برای اشخاص سیگاری و مبتلا به دیابت مناسب نیست.

متداول‌ترین روش‌های فلپ عبارتند از :

جراحی زیبایی سینه در تبریز

جراحی‌های هم‌زمان زیبایی سینه در تبریز

در مواردی که چند عامل به طور هم‌زمان باعث ایجاد ظاهر نامتناسب در سینه می‌شود استفاده از یک روش جراحی به تنهایی کافی نیست. در چنین مواردی پزشک با توجه به وضعیت جسمانی بیمار و ویژگی‌های بافتی او روش‌های ترکیبی را برای درمان و زیبایی سینه‌ها به کار می‌گیرد.

یکی از این روش‌های ترکیبی، افزایش حجم سینه به همراه لیفت سینه است که در نتایج آن نقایصی مانند نامتقارن بودن سینه و افتادگی نیز برطرف می‌شود.

جراحی برای کاهش حجم سینه نیز به طور ترکیبی با لیفت سینه انجام می‌شود. در این روش پزشک به طور همزمان با برداشتن بافت اضافه، سینه را لیفت می‌کند.

کاهش حجم سینه به طور هم‌زمان با کاشت ایمپلنت نیز انجام می‌شود. معمولا در عمل جراحی کاهش حجم سینه پزشک سینه را به سمت بالا می‌کشد به همین دلیل لزومأ نیازی به کاشت ایمپلنت نیست مگر این که بیمار سایز بزرگ سینه را درخواست کند.

لازم است بدانید که در جراحی کاهش حجم سینه حدود بیش از یک فنجان از بافت سینه برداشته می‌شود در چنین مواردی اگر بافت کافی در سینه برای ایجاد فرم زیبا باقی نمانده باشد؛ پزشک از روش کاشت ایمپلنت استفاده می‌کند.

جراحی برداشتن یا تعویض پروتز سینه در تبریز

پروتز سینه طوری طراحی شده است که بتواند برای مدت زمان طولانی دوام داشته باشد اما در هر صورت ممکن است در آینده نیاز به ترمیم پیدا کند. در طی جراحی ترمیمی در تبریز ممکن است پروتز تعویض شود و پزشک پروتز دیگری با سایز و اندازه متفاوت داخل سینه قرار بدهد یا حتی برای جوانسازی سینه تغییراتی در سینه ایجاد کند. بنابراین جراحی برداشت یا تعویض پروتز سینه با توجه به علت جراحی می‌تواند عملی ساده باشد که در آن پزشک فقط به تعویض پروتز می‌پردازد یا عملی پیچیده که علاوه بر تعویض پروتز، تغییراتی در سینه انجام می‌شود.

برای تعویض پروتز، برش کوچکی در همان محل قبلی ایجاد می‌شود و امکان انجام آن در مطب و با بی‌حسی موضعی نیز وجود دارد. بعد از برداشتن پروتز، سینه لیفت می‌شود.

جراحی زیبایی سینه در تبریز

نکات مهم در مورد انتخاب بهترین جراح سینه در تبریز

سینه یکی از اندام‌های بسیار حساس و مهم است که انجام هرگونه جراحی در بافت آن باید از سوی پزشک حاذق و باتجربه صورت بگیرد. اگر به هر دلیلی قرار است تحت جراحی سینه در تبریز قرار بگیرید برای انتخاب بهترین جراح سینه به موارد زیر دقت کنید:

با وجود دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی نگران نتیجه عمل خود نباشید. ایشان با تجربه کاری و تخصصی که در این زمینه دارند، تجربه بهترین عمل را در ذهن شما نقش خواهند بست.

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. ایشان تمامی دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

محدودیت‌های جراحی سینه در تبریز

جراحی زیبایی سینه در تبریز

خطرات و عوارض احتمالی جراحی سینه

هر عمل جراحی عوارضی را به همراه دارد و عمل جراحی سینه نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود اما برخی از عوارض بسیار به ندرت رخ می‌دهد و اگر پزشک جراح را به درستی انتخاب کرده باشید با عوارض بعد از عمل جراحی مواجه نخواهید شد یا عوارض به حداقل ممکن خواهند رسید:

مدت ماندگاری جراحی سینه

مدت ماندگاری جراحی سینه به خصوص زمانی که از پروتز استفاده می‌شود کاملأ به پارامترهای بدنی هر شخص و قدرت پوست او برای نگهداری پروتز بستگی دارد. این نکته را به خاطر داشته باشید که شما بعد از جراحی سینه همچنان در معرض جاذبه زمین و افزایش سن قرار دارید بنابراین طبیعی است که بعد از گذشت مدت زمانی سینه‌ها تا حدودی افتاده شوند.

جراحی زیبایی سینه در تبریز

مراقبت‌های قبل و بعد از عمل‌های جراحی‌ سینه در تبریز

قبل از عمل جراحی سینه در تبریز مراقبت‌های زیر را انجام بدهید:

بعد از عمل جراحی نیز برای تسریع روند بهبود و گرفتن نتیجه مطلوب از عمل جراحی موارد زیر را رعایت کنید:

دوران نقاهت بعد از جراحی سینه در تبریز

دوره نقاهت بعد از عمل جراحی سینه معمولا ۲ هفته است اما در فلپ سینه که علاوه بر برش در سینه از بخش‌های دیگر بدن نیز قسمت اهداکننده برداشته می‌شود مدت نقاهت کمی طولانی‌تر خواهد شد. با توجه به نوع جراحی و وضعیت جسمانی بیمار ممکن است از ۱ تا چند شب در بیمارستان بستری شوید و ممکن است پزشک از درن برای خارج شدن مایعات از محل جراحی استفاده کند. این مایعات وارد یک محفظه شبیه توپ تو خالی می‌شود که شیوه تخلیه آن قبل از ترخیص از بیمارستان آموزش داده می‌شود. با توجه به مقدار مایع خارج شده در طول یک شبانه روز، پزشک در مورد برداشتن لوله‌ یا درن تصمیم می‌گیرد.

ورزش بعد از جراحی سینه در تبریز

بعد از عمل جراحی سینه برای جلوگیری از آرتروز، تقویت عضلات بازو و شانه همچنین تسکین درد انجام حرکات ورزشی توصیه می‌شود. حرکات ورزشی را بعد از برداشتن درن به آرامی شروع کنید.

فشار دادن توپ: توپ پلاستیکی را زیر کف دست خود قرار بدهید و آن را برای چند ثاتیه فشار بدهید.

تمرین باز و بسته کردن دست: دست خود را بین ۱۵ تا ۲۵ بار به آرامی باز و بسته کنید.

تمرین شانه زدن: صاف بنشینید و آرنج خود را روی میز قرار بدهید. سپس با دست دیگر موهای یک طرف خود را شانه کنید و بعد تمام موها را شانه کنید. در زمان انجام حرکت نباید بازو به بدن چسبیده باشد. این حرکت را تا ۲ بار در روز انجام بدهید.

برای تقویت عضلات سینه دو دست خود را در یکدیگر گره بزنید و از هر دو طرف فشار وارد کنید.

بهبودی کامل بعد از انواع جراحی سینه در تبریز

برای بهبودی کامل بعد از جراحی سینه در تبریز زمان دقیقی را نمی‌توان مشخص کرد زیرا آناتومی بدن هر بیمار با دیگری متفاوت است اما معمولا با گذشت ۲ هفته از عمل جراحی، بیمار احساس بهبودی می‌کند و پس از ۶ هفته نیز بهبود کامل ایجاد می‌شود.

جراحی زیبایی سینه در تبریز

نکاتی برای بهبودی سریع‌تر

برای تسریع دوره نقاهت نکات مراقبتی زیر را رعایت کنید:

هزینه انواع جراحی سینه در تبریز

هزینه جراحی سینه در تبریز با توجه به موارد زیر مشخص می‌شود:

به طور کلی هزینه جراحی سینه بستگی به تغییراتی دارد که قرار است در سینه ایجاد شود. هزینه پروتز در مقایسه با سایر اعمال جراحی بیشتر است. همچنین انجام دو جراحی به طور هم‌زمان مثلا پروتز و لیفت هزینه جراحی را افزایش می‌دهد اگرچه ممکن است به دلیل هم‌زمان بودن دو عمل جراحی بخشی از هزینه‌های شما کاهش پیدا کند. به طور مثال هزینه بستری در بیمارستان و بیهوشی را یک بار پرداخت می‌کنید.

جراحی زیبایی سینه در تبریز

نتیجه گیری

عمل‌های جراحی سینه به دلیل حساس بودن این اندام جزء جراحی‌هایی هستند که باید از سوی پزشک حاذق و متبحر انجام شوند. پزشک با معاینه بیمار و انتخاب بهترین روش جراحی برای او از بروز عوارض بعد از عمل جراحی جلوگیری می‌کند یا آن‌ها را به حداقل می‌رساند. با رعایت توصیه‌های پزشک قبل از عمل جراحی و مراقبت بعد از آن به خودتان برای دریافت نتیجه دلخواه کمک کنید. موفقیت عمل جراحی و ماندگاری آن علاوه بر مهارت پزشک تا حد زیادی به مراقبت‌های بیمار بستگی دارد.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در بیمارستان‌های مختلفی از جمله بیمارستان ۱۵خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) و بیمارستان سینا مشغول به فعالیت است. بنابراین عمل خود را با خیالی آسوده در بیمارستان مدنظر خود به ما بسپارید. ما تا گرفتن نتیجه در کنار شما خواهیم بود.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

جراحی‌های زیبایی سینه را بعد از ۱۸ سال و کامل شدن رشد سینه می‌توانید انجام بدهید.

یکی از روش‌های متداول برای فرم‌دهی به اندام‌های مختلف به خصوص سینه، تزریق چربی است که از آن معمولأ برای اشخاصی استفاده می‌شود که سینه‌های بسیار کوچکی دارند. برای اشخاصی که حجم سینه آن‌ها کوچک نیست تزریق چربی باعث افتادگی سینه می‌شود به همین دلیل پروتز سینه برای آن‌ها مناسب است.

اسکار پوستی چند ماه بعد از عمل جراحی برطرف می‌شود اما این موضوع تا حد زیادی به نوع پوست و کلاژن‌سازی آن بستگی دارد.

تا به امروز هیچ دلیل علمی مبنی بر وجود رابطه بین پروتز و افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه اثبات نشده است. فقط خانم‌ها بعد از پروتز سینه باید در زمان معاینه یا ماموگرافی پزشک را از وجود پروتز مطلع کنند تا تصویربرداری به طور صحیح انجام شود.

مصرف مشروبات الکلی ۱ ماه قبل از عمل جراحی سینه و ۱ ماه بعد از آن ممنوع است زیرا جریان خون‌‌رسانی را کند می‌کند و ریسک ابتلا به عوارض جراحی را افزایش می‌دهد.

جراحی سینه هیچ محدودیت حرکتی ایجاد نمی‌کند اما تا مدتی پس از جراحی باید مراقب حرکات بدنی خود برای جلوگیری از آسیب به سینه و محل جراحی باشید. جراحی سینه فقط در مواردی محدودیت حرکتی ایجاد می‌کند که پزشک به دلیل فرم سینه‌ها در نزدیکی بازو برش زده باشد. در این مورد باید تا زمان بهبود پوست از بالا بردن دست‌ها خودداری کنید.

معمولأ ۶ تا ۱۲ هفته بعد از عمل جراحی به دلیل متورم بودن محل جراحی، شکل و فرم نهایی سینه‌ها مشخص نیست.

 بله. پزشک برای ایجاد تقارن و ظاهر زیبا با در نظر داشتن محدودیت‌های پزشکی، ممکن است در یکی از سینه‌ها عمل جراحی انجام بدهد.

یکی از دغدغه‌های بیماران بعد از عمل جراحی سینه مواجه شدن با عفونت است. لازم است بدانید عفونت وقتی در محل جراحی ایجاد می‌شود که در اتاق عمل موارد بهداشتی رعایت نشده باشد. با انتخاب پزشک بامهارت عمل جراحی در محیط استریل انجام می‌شود.

 اگر بعد از عمل جراحی، به موقع آنتی‌بیوتیک‌ها را مصرف نکرده باشید همچنین تعویض نشدن به موقع پانسمان و بی‌توجهی به رعایت بهداشت در محل جراحی از موارد دیگری هستند که ریسک عفونت را افزایش می‌دهند.